Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 30.06.2021

Remedy ekibinin üzerinde çalıştığı Project Condor Duyuruldu. Bugün beklenmedik bir duyuru ile Remedy Entertainment, Control evrenine dayalı yeni çok oyunculu oyun yapmak için 505 Games ile bir anlaşma imzaladı. Yeni oyun, Remedy’nin tescilli Northlight motoru ve araçları üzerine kurulacak. Oyuncuların yapay zekaya karşı Control evreninde geçen 4 kişilik bir proje olacak. Condor, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’te mevcut olacak.

Project Condor duyuruldu ayrıca serinin devam oyunu yolda

Anlaşma hakkında yorum yapan Control serisinin Oyun Direktörü Mikael Kasurinen, Remedy’nin çok oyunculu bir ilişkiye girmesi konusunda şüpheler olabileceğini kabul etti. Ancak kendisi projeye güveniyor. Mikael Kasurinen, “Çok oyunculu hakkında şüphelerin olacağını anlıyoruz. Ancak kim olduğumuzun benzersiz DNA’mızdan veya anlatmak istediğimiz hikayelerden ödün vermeden paylaşılan deneyimler yaratabileceğimize inanıyorum. Evet, açılarımızı, tekniklerimizi, zihniyetimizi yeniden düşünmemiz gerekiyor, ancak bunu heyecan verici bir meydan okuma olarak görüyoruz. Remedy çok oyunculu bir oyun olsa nasıl görünürdü?” dedi. Ardından, “Kontrol her şeyden önce bir dünyadır, çok sayıda hikaye, olay ve karakterin bulunduğu bir yerdir. Beklenmedik, garip ve olağanüstü şeylerin gerçekleştiği bir yer. Jesse’nin Oldest House girişiyle başladık ama bu dünyada daha fazlası var, çok daha fazlası.” açıklamasını yaptı.

Yatırımcılara yönelik duyuru, Remedy ve 505 Games’in Control serisini daha büyük bütçeli bir Control oyunuyla daha da genişletmek için üst düzey işbirliği şartlarını belirlediklerini ve gelecekte daha ayrıntılı olarak kararlaştırılacaklarını belirtiyor. Henüz kesinlik kazanmamış olsa da Remedy bir ana oyun ve toplam 6 farklı oyun üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.