Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.01.2024

Isekai anime, ana karakterin tanıdık dünyasından farklı bir dünyaya gönderildiği veya reenkarne olduğu bir anime türüdür. Bu tür, fantastik, macera, komedi, romantizm, aksiyon ve dram gibi çeşitli alt türleri kapsar. Isekai anime, izleyicilere başka bir dünyada yaşama hayalini ve orada yeni arkadaşlar, düşmanlar, maceralar ve aşklar edinme fırsatını sunar. Bu yazıda, en iyi 20 isekai anime serisini sizin için seçtik ve kısaca tanıttık. Bu animeler, hem popülerlik hem de kalite açısından öne çıkan ve izleyiciler tarafından beğenilen serilerdir. Bu animeleri, hem İngilizce hem de Japonca isimleriyle listeledik. Ayrıca, her bir anime serisinin konusunu, karakterlerini, türünü ve neden izlenmesi gerektiğini de açıkladık. Bu rehber yazısı, en iyi 20 isekai anime ile ilgili bilgi almak isteyen oyuncular için hazırlanmıştır. Umarız bu yazı, size isekai anime dünyasına giriş yapmanızda yardımcı olur.

En iyi 20 isekai anime listesi

Önce, seçtiğimiz animeleri liste olarak paylaşalım:

 1. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu (Re:ZERO -Starting Life in Another World-)
 2. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! (KonoSuba: God’s Blessing on this Wonderful World!)
 3. Tensei shitara Slime Datta Ken (That Time I Got Reincarnated as a Slime)
 4. Tate no Yuusha no Nariagari (The Rising of the Shield Hero)
 5. No Game No Life
 6. Youjo Senki (The Saga of Tanya the Evil)
 7. Overlord
 8. Sword Art Online
 9. Log Horizon
 10. Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu (Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation)
 11. Hai to Gensou no Grimgar (Grimgar of Fantasy and Ash)
 12. Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? (Problem Children Are Coming from Another World, Aren’t They?)
 13. Isekai wa Smartphone to Tomo ni. (In Another World With My Smartphone)
 14. Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu (How Not to Summon a Demon Lord)
 15. Isekai Shokudou (Restaurant to Another World)
 16. Isekai no Seikishi Monogatari (Tenchi Muyo! War on Geminar)
 17. Isekai Izakaya: Koto Aitheria no Izakaya Nobu (Isekai Izakaya: Japanese Food From Another World)
 18. Isekai Cheat Magician
 19. Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku (Death March to the Parallel World Rhapsody)
 20. Isekai Quartet

En iyi 20 isekai anime ve hikayeleri

Şimdi, bu animeleri tek tek anlatalım:

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu (Re:ZERO -Starting Life in Another World-)

Subaru Natsuki, bir marketten dönerken birden kendini başka bir dünyada bulur. Burada, güzel bir yarı-elf kız olan Emilia ile tanışır ve ona kaybettiği bir şeyi bulmasında yardım etmeye karar verir. Ancak, Subaru ve Emilia, bir saldırıya uğrarlar ve ölürler. Subaru, ölmeden önceki bir noktaya geri döndüğünü fark eder. Bu, Subaru’nun sahip olduğu gizemli bir güçtür: Ölüm Geri Dönüşü. Subaru, bu gücü kullanarak, Emilia’yı korumak ve bu yeni dünyanın sırlarını çözmek için defalarca ölmeyi ve yeniden doğmayı göze alır. Bu anime, dram, psikoloji, gizem, romantizm ve aksiyonu harmanlayan, izleyiciyi sürekli şaşırtan ve heyecanlandıran bir seridir. Subaru’nun yaşadığı acıları, sevinçleri, umutları ve korkuları hissetmek isteyenler için tavsiye edilir.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! (KonoSuba: God’s Blessing on this Wonderful World!)

Kazuma Satou, bir kamyonun altında kalarak ölen, NEET (işsiz, okulsuz, eğitimsiz) bir gençtir. Öldükten sonra, kendisini güzel bir tanrıça olan Aqua ile karşı karşıya bulur. Aqua, Kazuma’ya, bir MMORPG oyunu gibi olan fantastik bir dünyaya reenkarne olma şansı verir. Kazuma, bu dünyada macera yaşamak ve şeytan kralı yenmek için bir ekip kurması gerektiğini öğrenir. Ancak, Kazuma’nın ekibi, Aqua dahil, oldukça beceriksiz ve sorunludur. Bu anime, komedi, parodi, fantastik ve macera türlerinde, izleyiciyi kahkahaya boğan bir seridir. Kazuma ve ekibinin başına gelen komik olayları ve absürt durumları izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Tensei shitara Slime Datta Ken (That Time I Got Reincarnated as a Slime)

Satoru Mikami, 37 yaşında, bekar, sıradan bir ofis çalışanıdır. Bir gün, bir soyguncu tarafından bıçaklanarak ölür. Öldükten sonra, kendisini başka bir dünyada, balçık (slime) olarak reenkarne olduğunu fark eder. Balçık olarak, her şeyi yiyebilen ve kopyalayabilen bir yeteneğe sahiptir. Ayrıca, bir ejderha olan Veldora ile arkadaş olur ve onun adını alır: Rimuru Tempest. Rimuru, bu yeni dünyada, farklı ırklardan ve türlerden yaratıklarla tanışır ve onlara yardım eder. Bu anime, fantastik, macera, komedi ve aksiyon türlerinde, izleyiciye eğlenceli ve renkli bir dünya sunan bir seridir. Rimuru’nun balçık olarak yaşadığı maceraları ve bu dünyada kurduğu dostlukları izlemek isteyenler için en iyi 20 isekai anime listemizde yerini alıyor.

Tate no Yuusha no Nariagari (The Rising of the Shield Hero)

Naofumi Iwatani, bir kütüphanede bulduğu bir kitap sayesinde, dört kahramandan biri olarak başka bir dünyaya çağrılan, üniversite öğrencisi bir gençtir. Bu dünyada, dört kahramanın, kılıç, mızrak, yay ve kalkan gibi farklı silahlara sahip olduğu ve bu silahları kullanarak bu dünyayı dalga dalga gelen felaketlerden kurtarması gerektiği söylenir. Naofumi, kalkan kahramanı olarak seçilir. Ancak kalkan, diğer silahlara göre en zayıf ve en işe yaramaz olarak görülür. Naofumi, bu dünyada, hem diğer kahramanlar hem de halk tarafından aşağılanır, aldatılır ve ihanete uğrar. Bu dünyada hayatta kalmak ve intikam almak için, kendisine sadık olan yarı-insan yarı-hayvan bir kız olan Raphtalia ve bir kuş türü olan Filo ile birlikte savaşır. Bu anime, dram, fantastik, macera ve aksiyon türlerinde, izleyiciye karanlık ve gerçekçi bir dünya sunan bir seridir. Naofumi’nin yaşadığı zorlukları, adaletsizlikleri, gelişimini ve değişimini izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

No Game No Life

Sora ve Shiro, gerçek hayattan kaçan ve sadece oyun oynamak isteyen, NEET (işsiz, okulsuz, eğitimsiz) ve otaku (aşırı derecede anime, manga, oyun tutkunu) kardeşlerdir. Birlikte, “Blank” adlı yenilmez bir oyuncu ikilisi olarak tanınırlar. Bir gün, onlara bir e-posta gelir ve bir satranç oyununa davet edilirler. Oyunu kazandıktan sonra, kendilerini, oyunların her şeyi belirlediği, savaşın ve şiddetin yasak olduğu, fantastik bir dünyada bulurlar. Bu dünyanın tanrısı olan Tet, onları bu dünyaya çağırmıştır ve onlara, 16 farklı ırkın bulunduğu bu dünyada, oyunlarla her şeyi kazanabileceklerini söyler. Sora ve Shiro, bu dünyada, insan ırkının en zayıf olduğu gerçeğiyle karşılaşırlar ve insan ırkını kurtarmak ve bu dünyanın tanrısı olmak için oyunlara katılırlar. Bu anime, komedi, fantastik, macera ve aksiyon türlerinde, izleyiciye eğlenceli ve heyecanlı bir dünya sunan bir seridir. Sora ve Shiro’nun oyunlardaki zekalarını, stratejilerini, hilelerini ve karizmalarını izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Youjo Senki (The Saga of Tanya the Evil)

Tanya Degurechaff, birinci dünya savaşı benzeri bir dünyada, imparatorluk ordusunun en korkulan ve en yetenekli büyücü subayıdır. Ancak, Tanya aslında, modern Japonya’da, acımasız ve pragmatik bir iş adamı olan bir adamın reenkarne halidir. Bu adam, öldürüldüğü sırada, kendisini Tanrı olarak tanıtan bir varlıkla karşılaşır. Bu varlık, adamın Tanrı’ya inanmamasından ve hayatı ciddiye almamasından rahatsız olur ve onu, hayatta kalmak için Tanrı’ya inanması gereken bir dünyaya gönderir. Bu dünyada, Tanya, küçük bir kız bedenine sahiptir ve büyü kullanabilen bir askerdir. Tanya, bu dünyada, hem savaşın hem de Tanrı’nın zorluklarıyla mücadele ederken, hayatta kalmak ve rahat bir yaşam sürmek için her şeyi yapar. Bu anime, dram, psikoloji, fantastik ve aksiyon türlerinde, izleyiciye karanlık ve sert bir dünya sunan bir seridir. Tanya’nın yaşadığı çatışmaları, sorgulamaları, kararlarını ve eylemlerini izlemek isteyenler için en iyi 20 isekai anime listemizde.

Overlord

Momonga, Yggdrasil adlı popüler bir sanal gerçeklik MMORPG oyununda, Ainz Ooal Gown adlı güçlü bir iskelet büyücüsüdür. Oyunun kapanacağı gün, Momonga, oyundaki arkadaşlarına veda etmek için oyun içinde kalır. Ancak, oyunun kapanma saati geldiğinde, Momonga, kendisini oyunun içinde sıkışmış olarak bulur. Oyunun içinde, Momonga’nın yönettiği Nazarick adlı büyük bir yeraltı mezarlığı ve onun hizmetkarları olan NPC’ler (oyun içi karakterler) gerçekçi ve akıllı hale gelmiştir. Momonga, bu yeni dünyada, hem kendisini hem de Nazarick’i korumak ve bu dünyanın sırlarını öğrenmek için harekete geçer. Bu anime, fantastik, macera, komedi ve aksiyon türlerinde, izleyiciye ilginç ve çeşitli bir dünya sunan bir seridir. Momonga’nın bu dünyada, hem dost hem de düşman edindiği maceraları ve Nazarick’in gücünü ve gizemini izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Sword Art Online

Kirito, Sword Art Online (SAO) adlı yeni bir sanal gerçeklik MMORPG oyununa katılan, oyun tutkunu bir gençtir. Oyunun başlamasından kısa bir süre sonra, Kirito ve diğer oyuncular, kendilerini oyunun içinde mahsur kalmış olarak bulurlar. Oyunun yaratıcısı olan Kayaba Akihiko, oyunculara, oyunu bitirmeden oyunun içinden çıkamayacaklarını ve oyun içinde öldükleri takdirde gerçek hayatta da öleceklerini söyler. Kirito, bu ölümcül oyunu bitirmek ve hayatta kalmak için, hem yalnız hem de diğer oyuncularla işbirliği yaparak savaşır. Bu anime, romantizm, dram, fantastik, macera ve aksiyon türlerinde, izleyiciye heyecanlı ve duygusal bir dünya sunan bir seridir. Kirito’nun bu oyunlarda, hem aşk hem de arkadaşlık edindiği, hem kayıp hem de kazanç yaşadığı maceraları ve SAO’nun gizemini izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Log Horizon

Shiroe, Elder Tale adlı popüler bir MMORPG oyununda, ünlü bir stratejist ve büyücüdür. Oyunun yeni bir güncelleme aldığı gün, Shiroe ve diğer binlerce oyuncu, kendilerini oyunun içinde sıkışmış olarak bulurlar. Oyunun içinde, oyuncular, oyunun kurallarını, dünyasını ve NPC’lerini (oyun içi karakterler) değiştiren yeni bir gerçeklikle karşılaşırlar. Shiroe, bu yeni dünyada, hem hayatta kalmak hem de bu dünyanın sırlarını çözmek için, hem eski hem de yeni arkadaşlarıyla birlikte hareket eder. Bu anime, fantastik, macera, komedi ve aksiyon türlerinde, izleyiciye zengin ve detaylı bir dünya sunan bir seridir. Shiroe’nin bu dünyada, hem strateji hem de diplomasi kullanarak, hem dost hem de düşman edindiği maceraları ve Elder Tale’in gizemini izlemek isteyenler için en iyi 20 isekai anime listemizin bir parçası.

Mushoku Tensei

Isekai Ittara Honki Dasu (Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation): Rudeus Greyrat, 34 yaşında, NEET (işsiz, okulsuz, eğitimsiz) ve otaku (aşırı derecede anime, manga, oyun tutkunu) bir adamdır. Bir gün, bir kamyonun altında kalarak ölür. Öldükten sonra, kendisini, büyü ve kılıçların olduğu fantastik bir dünyada, bir soylu ailesinin çocuğu olarak reenkarne olduğunu fark eder. Rudeus, bu yeni hayatında, geçmişteki hatalarını telafi etmek ve bu dünyada mutlu olmak için, büyü öğrenmeye, arkadaşlar edinmeye ve maceralara atılmaya başlar. Bu anime, dram, romantizm, fantastik, macera ve aksiyon türlerinde, izleyiciye duygusal ve sürükleyici bir dünya sunan bir seridir. Rudeus’un bu dünyada, hem büyü hem de kılıç ustası olarak, hem aşk hem de arkadaşlık edindiği, hem zorluk hem de başarı yaşadığı maceraları ve Mushoku Tensei’nin gizemini izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Hai to Gensou no Grimgar (Grimgar of Fantasy and Ash)

Haruhiro ve diğer gençler, kendilerini, Grimgar adlı fantastik bir dünyada, hiçbir anıları olmadan bulurlar. Bu dünyada, hayatta kalmak için, farklı sınıflara ayrılan ve canavarlarla savaşan birer maceracı olmaları gerekmektedir. Haruhiro ve arkadaşları, bu dünyada, hem hayatta kalmak hem de bu dünyanın sırlarını öğrenmek için, hem birlikte hem de bireysel olarak mücadele ederler. Bu anime, dram, psikoloji, fantastik, macera ve aksiyon türlerinde, izleyiciye gerçekçi ve dokunaklı bir dünya sunan bir seridir. Haruhiro ve arkadaşlarının bu dünyada, hem savaşın hem de yaşamın gerçeklerini öğrendikleri, hem kayıp hem de kazanç yaşadıkları maceraları ve Grimgar’ın gizemini izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? (Problem Children Are Coming from Another World, Aren’t They?)

Izayoi Sakamaki, Asuka Kudou ve You Kasukabe, normal hayattan sıkılan ve doğaüstü güçlere sahip olan üç gençtir. Bir gün, kendilerine, “Küçük Bahçe” adlı fantastik bir dünyaya davet eden bir zarf gelir. Bu dünyada, farklı toplulukların, “Oyun” adı verilen çeşitli yarışma ve sınavlarda birbirleriyle rekabet ettikleri ve ödüller kazandıkları bir sistem vardır. Izayoi, Asuka ve You, bu dünyada, “No Name” adlı zayıf bir topluluğa katılır ve onlara yardım etmeye karar verir. Bu anime, komedi, fantastik, macera ve aksiyon türlerinde, izleyiciye eğlenceli ve heyecanlı bir dünya sunan bir seridir. Izayoi, Asuka ve You’nun bu dünyada, hem güçlerini hem de zekalarını kullanarak, hem dost hem de düşman edindikleri maceraları ve Küçük Bahçe’nin gizemini izlemek isteyenler için en iyi 20 isekai anime tavsiyemiz arasında.

Isekai wa Smartphone to Tomo ni. (In Another World With My Smartphone)

Touya Mochizuki, 15 yaşında, sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün, Tanrı tarafından yanlışlıkla öldürülür. Tanrı, Touya’dan özür dilemek ve onu telafi etmek için, onu, büyü ve kılıçların olduğu fantastik bir dünyaya reenkarne eder. Ayrıca, Touya’nın, akıllı telefonunu da bu dünyaya getirmesine ve bu dünyada çalışmasına izin verir. Touya, bu yeni dünyada, hem akıllı telefonu hem de Tanrı’nın verdiği diğer yetenekleri kullanarak, yeni arkadaşlar, maceralar ve aşklar edinir. Bu anime, komedi, romantizm, fantastik, macera ve aksiyon türlerinde, izleyiciye hafif ve keyifli bir dünya sunan bir seridir. Touya’nın bu dünyada, hem akıllı telefonu hem de büyüsü ile, hem eğlendiği hem de sevdiği maceraları ve bu dünyanın gizemini izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu (How Not to Summon a Demon Lord)

Takuma Sakamoto, Cross Reverie adlı bir MMORPG oyununda, Diablo adlı güçlü bir şeytan lordu olarak tanınan, otaku (aşırı derecede anime, manga, oyun tutkunu) bir gençtir. Bir gün, kendisini, oyunun içinde, iki güzel kız tarafından çağrılmış olarak bulur. Bu kızlar, Diablo’yu köleleştirmek için bir büyü kullanmaya çalışırlar, ancak Diablo’nun üzerindeki bir eşya sayesinde, büyü ters teper ve kızlar Diablo’nun kölesi olurlar. Diablo, bu yeni dünyada, hem oyunun hem de gerçekliğin kurallarını öğrenmeye çalışırken, hem kızlara hem de diğer yaratıklara karşı savaşır. Bu anime, komedi, ecchi, fantastik, macera ve aksiyon türlerinde, izleyiciye eğlenceli ve erotik bir dünya sunan bir seridir. Diablo’nun bu dünyada, hem şeytan lordu hem de otaku olarak, hem kızları hem de düşmanları etkilediği maceraları ve Cross Reverie’nin gizemini izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Isekai Shokudou (Restaurant to Another World)

Batı Restoranı Nekoya, normal bir restoran gibi görünen, ancak haftada bir gün, kapısının farklı bir dünyaya açıldığı gizemli bir restorandır. Bu dünyada, farklı ırk, tür ve kültürden yaratıklar, Nekoya’nın lezzetli yemeklerini tatmak için restorana gelirler. Bu anime, yemek, fantastik, macera ve dil türlerinde, izleyiciye lezzetli ve ilginç bir dünya sunan bir seridir. Nekoya’nın müşterilerinin, hem yemeklerin hem de dünyaların hikayelerini anlattıkları ve Nekoya’nın gizemini öğrendikleri maceraları izlemek isteyenler için en iyi 20 isekai anime listemizde önemli bir öneridir.

Isekai no Seikishi Monogatari (Tenchi Muyo! War on Geminar)

Kenshi Masaki, Tenchi Muyo! serisinin ana karakteri olan Tenchi Masaki’nin kardeşidir. Bir gün, kendisini, Geminar adlı fantastik bir dünyada, bir suikast girişiminin ortasında bulur. Bu dünyada, kadınların egemen olduğu ve dev robotlarla savaştığı bir sistem vardır. Kenshi, bu dünyada, hem hayatta kalmak hem de bu dünyanın sırlarını öğrenmek için, hem erkek hem de kadın arkadaşlar edinir ve robotlarla savaşır. Bu anime, komedi, ecchi, fantastik, macera ve aksiyon türlerinde, izleyiciye eğlenceli ve erotik bir dünya sunan bir seridir. Kenshi’nin bu dünyada, hem robot ustası hem de kadınların ilgi odağı olarak, hem eğlendiği hem de sevdiği maceraları ve Geminar’ın gizemini izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Isekai Izakaya: Koto Aitheria no Izakaya Nobu (Isekai Izakaya: Japanese Food From Another World)

Nobu, sıradan bir Japon barı gibi görünen, ancak kapısının farklı bir dünyaya açıldığı gizemli bir bardır. Bu dünyada, farklı ırk, tür ve kültürden yaratıklar, Nobu’nun lezzetli Japon yemeklerini tatmak için bara gelirler. Bu anime, yemek, fantastik, macera ve dil türlerinde, izleyiciye lezzetli ve ilginç bir dünya sunan bir seridir. Nobu’nun müşterilerinin, hem yemeklerin hem de dünyaların hikayelerini anlattıkları ve Nobu’nun gizemini öğrendikleri maceraları izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Isekai Cheat Magician

Taichi Nishimura ve Rin Azuma, lise öğrencisi olan iki arkadaştır. Bir gün, kendilerini, büyü ve kılıçların olduğu fantastik bir dünyada bulurlar. Bu dünyada, Taichi ve Rin, çok yüksek bir büyü potansiyeline sahip olduklarını keşfederler. Taichi ve Rin, bu yeni dünyada, hem hayatta kalmak hem de bu dünyanın sırlarını öğrenmek için, hem birlikte hem de diğer maceracılarla işbirliği yaparlar. Bu anime, fantastik, macera, romantizm ve aksiyon türlerinde, izleyiciye heyecanlı ve sürükleyici bir dünya sunan bir seridir. Taichi ve Rin’in bu dünyada, hem büyücü hem de maceracı olarak, hem dost hem de düşman edindikleri maceraları ve bu dünyanın gizemini izlemek isteyenler için en iyi 20 isekai anime seçimimizden biridir.

Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku (Death March to the Parallel World Rhapsody)

Ichirou Suzuki, 29 yaşında, sıradan bir programcıdır. Bir gün, aşırı çalışmaktan bitkin düşer ve uyur. Uyandığında, kendisini, bir MMORPG oyununa benzer fantastik bir dünyada bulur. Bu dünyada, Ichirou, Satou adlı 15 yaşında bir maceracı olarak reenkarne olmuştur. Satou, bu dünyada, hem hayatta kalmak hem de bu dünyanın sırlarını öğrenmek için, hem yalnız hem de diğer yaratıklarla işbirliği yapar. Bu anime, komedi, fantastik, macera, romantizm ve aksiyon türlerinde, izleyiciye eğlenceli ve keyifli bir dünya sunan bir seridir. Satou’nun bu dünyada, hem programcı hem de maceracı olarak, hem eğlendiği hem de sevdiği maceraları ve bu dünyanın gizemini izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Isekai Quartet

Bu anime, Re:Zero, KonoSuba, Overlord ve Youjo Senki gibi popüler isekai animelerinin karakterlerini bir araya getiren bir kara komedi ve parodi serisidir. Bu animelerin karakterleri, kendilerini, başka bir dünyada, bir okulda bulurlar. Bu dünyada, hem okul hayatı yaşamak hem de bu dünyanın sırlarını öğrenmek için, hem birlikte hem de birbirleriyle rekabet ederler. Bu anime, komedi, parodi, fantastik, macera ve aksiyon türlerinde, izleyiciye kahkaha ve heyecan dolu bir dünya sunan bir seridir. Bu animelerin karakterlerinin, hem okulda hem de dışarıda başlarına gelen komik olayları ve absürt durumları izlemek isteyenler için tavsiye edilir.

Bu yazıda, en iyi 20 isekai anime serisini sizin için seçtik ve kısaca tanıttık. Umarız bu yazı, size isekai anime dünyasına giriş yapmanızda yardımcı olmuştur. Fakat, sitemizde sizi bekleyen daha birçok yazımız mevcut. Şimdi, Evangelion izleme sırası yazımıza bakabilirsiniz. Sonra, Hobbit izleme sırası rehber yazımız da kesinlikle faydalı olacaktır. Ardından, JoJo izleme sırası rehber yazımız da sizi bekliyor. Dahası, Hajime no Ippo izleme sırası gibi yazılarımız da mevcut. Yani, Initial D izleme sırası ve Attack on Titan izleme sırası gibi birçok yazımız şu anda sitemizde var. Şimdi, bol keyifli seyirler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.