Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.10.2023

Rockstar Games tarafından bizlere sunulan oyunlar, genel olarak cidden ortalamanın kat kat üstü oluyor. Red Dead Redemption 2 de, Rockstar Games imzası taşıyan oyunlardan bir tanesi. Görselliği ile kesinlikle mest edici. Fakat, tek özelliği, güzelliği değil. Aynı zamanda, harika etkileşimlere sahip bir dünyası da var. Yani, her açıdan Red Dead Redemption 2, gerçekten çok iyi bir oyun. Fakat, kötü bir özelliği var. Red Dead Redemption 2, ne yazık ki Türkçe dil desteği barındırmıyor. Resmi bir Türkçe çevirisi yok. Bu sebeple, biz de bu yazımızda RDR 2 Türkçe yama ile ilgili bilgi vereceğiz.

RDR 2 Türkçe yama nedir, nasıl indirilir, nasıl yüklenir?

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama ile ilgili her türlü sorunuz olabilir. Hemen aşağıda yer alan başlıklarda, bütün sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

RDR 2 Türkçe yama nedir?

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama, oyunu oynamak isteyen Türk oyuncular için bir ilaçtır. Herkes ne yazık ki İngilizce veya başka bir dil bilmiyor. Durum böyle olunca da, RDR 2 Türkçe yama gerçekten bir ilaç oluyor. Bu yamayı yükleyerek, oyunu Türkçe bir şekilde oynuyorsunuz. Aynı zamanda, oyun içi metinler de Türkçe oluyor. Bu sayede, oyunu daha iyi anlayabiliyorsunuz. Yine, bu sayede oyunun dünyasına yabancılık çekmiyorsunuz.

RDR 2 Türkçe yama nasıl indirilir?

Bu yamanın ne olduğundan bahsettiğimize göre, artık nasıl indirebileceğiniz konusunda da bilgi verebiliriz demektir. Öncelikle, buraya tıklayın. Açılan yeni sayfada, yamanın kurulum dosyası .rar uzantısı ile var. Şimdi, bu dosyayı bilgisayarınıza indirin. Ardından, .rar dosyasının içindeki dosyaları, Red Dead Redemption 2 klasörüne çıkartın. Şimdi ise, çıkardığınız klasörde bulunan RDR2_TR_V15.exe dosyasını çalıştırın. Bununla birlikte, kurulum dosyası açılacaktır. Kurulum dosyası açılınca, orada bulunan uyarılara göz gezdirin. Zira, font konusunda sıkıntı çıkabiliyor.

Kurulum dosyasında yer alan uyarı, "RDR2_TR_V15.exe'yi direkt oyunun kurulu olduğu yere kopyalayın ve kurulum yapın. Oyun menüsünden ayarlarından altyazı seçeneklerinden ayar yapmayı unutmayın. FONT düzeltmek için oyunu her başlatmadan önce RDR2_TR_YAMA.exe uygulamasının açmayı unutmayın." şeklinde. Kurulum tamamlandıktan sonra ise, bu uyarıları dikkate alarak, oyunun tadını rahatça çıkarmaya başlayabilirsiniz.

RDR 2 Türkçe yama ile oynamak için dikkat edilmesi gerekenler

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi, ne yazık ki oyuna direkt olarak girerseniz, font ile ilgili hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple, oyuna girmeden önce, Red Dead Redemption 2 klasörüne gidin. Şimdi, RDR2_TR_YAMA.exe isimli uygulama dosyasını çalıştırın. Ardından oyuna girerseniz, font konusunda bir sorunla karşılaşmazsınız.

RDR 2 Türkçe yama kurulumu (adım adım)

 1. Öncelikle, buraya tıklayın.
 2. Açılan sayfada, yamanın kurulum dosyası var.
 3. Sağ üstte yer alan İndir butonuna basın ve indirin.
 4. Dosya inince, dosyanın içindekileri Red Dead Redemption 2 klasörüne atın.
 5. RDR2_TR_V15.exe isimli dosyayı çalıştırın.
 6. Kurulumu başlatın ve tamamlayın.
 7. Artık, Red Dead Redemption 2 Türkçe yama kuruldu.

RDR 2 Türkçe yama ile oynamak için adım adım yapılması gerekenler

 1. Red Dead Redemption 2 klasörüne gidin.
 2. Burada, RDR2_TR_YAMA.exe uygulamasını çalıştırın ve kullanın.
 3. Ardından oyuna girin.
 4. Sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama hakkındaki uyarılar

 • Bilgisayarınızda antivirüs programı yüklüyse, yamayı virüs olarak algılar. Her antivirüs programı, virüs olarak görmez. Böyle bir senaryoda, kesinlikle virüs olarak işaretlenmesine engel olmanız gerekiyor. Yoksa, düzgün bir şekilde oyunu Türkçe olarak oynayamazsınız.
 • Rockstar Launcher ile çalıştıracaksanız, Rockstar Launcher programını yönetici olarak başlatın. Aksi takdirde, Türkçe yama düzgün başlamayabilir.
 • Leadergamer ekibi olarak, Türkçe yama kurulumu konusunda sorumluluk kabul etmiyoruz. Güvenmediğiniz dosyaları yüklemeniz, sağlıklı olmayan sonuçlara yol açabilir. Bu sebeple, antivirüs programız tarafından işaretlenirse, yüklememeniz daha güvenli olur.

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama var mı?

Şu anda, resmi olarak bir Red Dead Redemption 2 Türkçe dil desteği yok. Bu yüzden, oyunun Türk hayranları tarafından, oyun için bir çeviri yaması geliştirildi. Bu sayede, oyunu daha iyi anlayabilir ve oyuna daha iyi odaklanabilirsiniz. Yani, her ne kadar resmi olarak olmasa da, hayran yapımı bir Red Dead Redemption 2 Türkçe yama var.

Red Dead Redemption 2 PC Türkçe altyazı nasıl yapılır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, resmi bir Red Dead Redemption 2 Türkçe dil desteği yok. Fakat, Red Dead Redemption 2 Türkçe yaması mevcut. Bu yazımız içerisinde, daha önce Red Dead Redemption 2 Türkçe yama kurulumu ile ilgili kapsamlı bilgi verdik. Red Dead Redemption 2 Türkçe yama nasıl indirilir? Red Dead Redemption 2 Türkçe yama kurulumu nasıl olur? Bu soruların cevabını, şu anda okuduğunuz yazımızda bulabilirsiniz.

RDR2 Türkçe yama nasıl açılır?

 • Öncelikle, Red Dead Redemption 2 klasörüne gidin.
 • Şimdi, RDR2_TR_YAMA.exe uygulamasını çalıştırın ve kullanın.
 • Ardından, oyuna girin.
 • Sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

RDR 2 Online Türkçe yama ban sebebi mi?

Red Dead Redemption 2 oyuncularının bir başka merak ettiği soruyu da yanıtlayalım. Red Dead Redemption 2 Online oynarken, Türkçe yama kullanmanız durumunda ban yer misiniz? Şu ana kadar, Türkçe yama kullandığı için banlanan bir oyuncu olmadı. Bundan sonra olur mu, bilemeyiz. Fakat aşırı yüksek ihtimalle, herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Yani, dilediğiniz gibi Türkçe olarak oynayabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 Türkçe dil desteği var mı?

Daha Red Dead Redemption 2 çıkmadan tartışılan bir sorudur bu. Ne yazık ki, bütün çabalara rağmen Red Dead Redemption 2 Türkçe dil desteği sunulmadı. Bu saatten sonra da konsol taraflarında bir Türkçe dil desteği beklemiyoruz. Bu yüzden, Türkçe oynamak isteyenler için en iyi çözüm ne yazık ki PC platformu. Konsollarda Türkçe dil desteği bekleyenler için, görünürde iyi bir haber yok.

RDR 2 Türkçe oynayacağım PC, oyunu kaldırır mı?

Red Dead Redemption 2 Türkçe dil desteği olmayan bir oyun. Görünürde de, herhangi bir Türkçe dil desteği yok. Bu sebeple, konsollarda Türkçe oynamak, mümkün değil. Bu aşamada, en iyi çözüm PC'de oynamak. PC'de oynamak isteyen oyuncuların merak ettiği önemli bir soru var. Kullanılan PC, oyunu kaldırır mı? Tam olarak bu sorunuza yanıt verecek güzel bir yazımız var. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri yazımızda, oyunun sistem gereksinimlerini bulabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız yazımıza göz gezdirin. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri listelerimize göz gezdirin. Sahip olduğunuz PC'nin sistem özelliklerini öğrenin. Zaten biliyorsanız, artık karşılaştırma yapabilirsiniz demektir. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri yazımız aracılığıyla, PC'nizin oyunu kaldırıp kaldırmayacağını kesinlikle çok rahat bir şekilde öğrenmeniz mümkün. Tek sahip olmanız gereken şey, biraz da olsa teknik bilgi. Gerisi, çorap söküğü gibi gelecektir. Eğer PC'niz kaldırıyorsa, rahatça kurup oyunun tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.