Avatar
Yazar: Ali Burak Ak, Editör Yazım tarihi: 31.03.2024

Oyun severler için harika bir haber! Xbox Game Pass aboneleri sınırlı bir süreyle 3 ay boyunca Youtube Premium'a ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilir. Bu yazımızda  Xbox Game Pass aboneliğiniz sayesinde ücretsiz Youtube Premium hesabınızı nasıl alabileceğinizi, Xbox Game Pass'in ve Youtube Premium'un avantajlarına ayrıca Xbox Game Pass ile ilgili bazı yeni gelişmelere yer vereceğiz.

Normal şartlarda aylık 57,99₺ veya yıllık 579,99₺ fiyata satın alabileceğiniz Youtube Premium, reklamları ortadan kaldırmanın yanı sıra videoları indirmenize ve arka planda oynatmanıza da izin veriyor. Üstelik Youtube Preimum ile beraber ekstra ödeme yapmadan sahip olabileceğiniz Youtube Music ile beraber reklamsız bir müzik akışı imkanı sağlıyor.

Daha önceden Youtube Premium'a  üye olanlar, üyeliği hala devam edenler veya ücretsiz deneme hakkını kullanmış olanlar maalesef bu imkandan faydalanamıyor.

Ücretsiz Youtube Preimum'u nasıl aktifleştirebilirim?

Ücretsiz 3 aylık Youtube Premium aboneliğine sahip olmak için 22 Mayıs 2024 tarihine kadar Game Pass aboneliğinizin ''Avantajlar'' sekmesine giderek aboneliği aktifleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ücretsiz Youtube Premium'un keyfini çıkarabilirsiniz!

 Xbox Game Pass'in avantajları sadece bununla sınırlı değil!

Xbox Game Pass sahiplerinin bileceği üzere Game Pass üyeliği sadece oyun sağlamıyor. Sağladığı oyunlara ek olarak çeşitli genişletme paketleri, kozmetik ürünleri gibi birçok oyun içi içeriği de kampanyalar dahilinde kullanıcılarının hizmetine sunuyor.  Zaten oyun çeşitliliği ile oyuncuların uzun süredir gözdesi olan Game Pass, kataloğunu genişletmeyi ve sunduğu ekstra fırsatları hız kesmeden arttırmaya devam ediyor. Son zamanlarda Persona 3 Reload'un genişleme paketi, Super Animal Royale için çeşitli kozmetik ürünleri içeren ''Spring Perk'' paketi ayrıca Smite oyunu için Chaac, Cernunnos ve Cerberus karakterleri için içerik sunan Netherbeasts DLC'si de Game Pass abonelerine sunulan diğer hediyeler arasında yeni yerini alıyor.

Bünyesinde yüzlerce oyun barındıran ve geçtiğimiz günlerde Invicta, Diablo IV, Hot Wheels Unleashed 2 ve Open Roads gibi oyunları da kataloğuna eklemesiyle heyecan verici bir hafta geçiren Game Pass, kataloğuna ekleyeceği sıradaki büyük oyunu 1 Nisan'da erişime açılacak olan Ark:Survival Ascenden olarak duyurdu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.