Avatar
Yazar: Yağmur Özfidan, Editör Yazım tarihi: 19.09.2023

Rockstar Games, oyuncuları için yıllardır devam eden hile geleneğini şimdi de bozmuyor. GTA 4 hilelerini eski oyuncular elbette ezbere biliyordur. Hatta, bu durum GTA 5 ile de devam edecek. GTA 5 hileleri konsollar için bazı kombinasyonlardan, dahası da, PC için de klavye üzerinden şifre yazma yöntemi ve telefonlardan da numara kombinasyonlardan oluşuyor. Bu şifreler neler ve ne işe yarıyorlar sizler için inceledik ve liste halinde hazırladık.

GTA 5 Hileleri - Aradığınız her şey

Yani, isteğe bağlı olarak silah, cephane ve araba düşürebilirsiniz. Hatta size yenilmezlik veya patlayan yumruklar gibi süper güçler elde edebilirsiniz. Şimdi, bu hile kodlarıyla oyunu sarsmak istiyor olabilirsiniz. Şu anda, ihtiyacınız olan tüm GTA 5 hileleri tam olarak burada. Bu kodlar oyun içinde telefonunuz aracılığıyla veya belirli kontrol düğmelerine basarak girilebilir ve oyunu istediğiniz gibi değiştirmek için bir dizi değiştirici, teçhizat ortaya çıkarma ve daha fazlasını ekleyebilir. İşleri kolaylaştırabilir veya ay yerçekimi ve rastgele patlamalarla dolu bir kaos dünyasıyla karmaşık bir şekilde çıldırabilirsiniz. Ancak burada bulamayacağınız tek şey GTA 5 para hileleridir. Kesinlikle ama kesinlikle, GTA 5 nakit oyun içinde kutsaldır ve bu kılavuzlar bu alanda yapabileceğiniz ve yapamayacağınız her şeyi kapsar.

GTA 5'te şu anda bile, tüm bu sihrin kilidini açmak için GTA 5 hileleri kullanabilirsiniz. Yine de bir uyarı, hileleri kullanmak kupaları ve başarıları anında devre dışı bırakacaktır. Bunları tekrar kapatmak için kodları tekrar girebilirsiniz. Ancak herhangi bir ödülün peşinden koşmak istiyorsanız muhtemelen en iyisi oyunu yeniden başlatmaktır. Ayrıca, bir şeylerin bozulması ihtimaline karşı hile işlemlerinizi ayrı bir kayıtta yapmak muhtemelen iyi bir fikirdir - ana oyun kaydınızı mahvetmek istemezsiniz.

Bu uyarıları aradan çıkardıktan sonra, işte GTA 5 için tüm hileleri ve bunları oyuna nasıl gireceğiniz.

GTA 5 Hileleri: uçak, araba, para, silah, sınırsız mermi, ölümsüzlük

GTA 5 hileleri nasıl kullanılır?

Şimdi, GTA 5 hileleri kullanmak istiyorsanız, 2 şeyi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. PS5, PS4 ve Xbox'ta sadece doğru tuş dizisini girerek hileleri açabilir ve hatta kapatabilirsiniz. Fakat, bunları hızlı bir şekilde sırayla girmeniz gerekecek ve ekranda bir bildirim göreceğiniz için doğru yapıp yapmadığınızı anlayacaksınız. Ayrıca oyun içinde telefonunuzu açabilir ve her hile için listelenen numarayı çevirebilirsiniz - bu, PC'de kodları girmenin ana yoludur. Bu telefon numaraları her zaman 1-999 ile başlar ve ardından numara tuş takımındaki harfler aracılığıyla hileyi ifade eden bir sayı gelir. PC'deki bir diğer seçenek de tilde tuşuna (~) basarak komut konsolunu açmak ve kodları doğrudan buraya yazmaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, hileleri açmak, siz hepsini tekrar kapatana kadar (kullandığınız kodları yeniden girerek) Başarımları/Trofileri devre dışı bırakacaktır. Ayrıca, emin olmak için yeni, hilesiz bir oyun başlatmak da faydalı olabilir. Şimdi, GTA 5 hileleri ile sizleri buluşturma zamanı.

GTA 5 hileleri: PC, PS4 ve Xbox One platformları için bütün hileler

Şimdi, sizlere bütün GTA 5 hileleri ile ilgili bilgi vereceğiz.

Maksimum Sağlık ve Zırh

PS4 / PS5: DAIRE, L1, ÜÇGEN, R2, X, KARE, DAIRE, SAĞ, KARE, L1, L1, L1
Xbox One / Xbox Series X: B, LB, Y, RT, A, X, B, SAĞ, X, LB, LB, LB
PC: TURTLE
Telefon: 1-999-887-853 [1-999-TURTLE]
GTA 5 Maksimum Sağlık ve Zırh hilesi, ilgili sayaçların her ikisini de şimdi dolduracaktır. Sizi yenilmez yapmaz (girmeye devam etmediğiniz sürece). Ancak sizi anında tamamen iyileştirir. Yani, biraz zor durumda kaldıysanız ve uzun bir katliamdan sıyrılmanız gerekiyorsa mükemmeldir.

GTA 5 Hileleri: Yenilmezlik

PS4 / PS5: SAĞ, X, SAĞ, SOL, SAĞ, R1, SAĞ, SOL, X, ÜÇGEN
Xbox One / Xbox Series X: SAĞ, A, SAĞ, SOL, SAĞ, RB, SAĞ, SOL, A, Y
PC: PAINKILLER
Telefon: 1-999-7246-545-537 [1-999-PAINKILLER]
Bu yenilmezlik hilesi size beş dakika boyunca yenilmezlik sağlayacaktır fakat bu süre içinde, sürdüğü sürece herhangi bir seviyede hasar alabilir ve hiçbir şey olmamış gibi yürüyüp gidebilirsiniz. Eğer beş yıldızlı bir aksiyon planlıyorsanız, şu anda tam da ihtiyacınız olan şey bu hile.

Aranma Seviyesini Yükselt

Bu GTA 5 hileleri ile, aranma seviyenizle oynarsınız.

PS4 / PS5: R1, R1, DAIRE, R2, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ
Xbox One / Xbox Series X: RB, RB, B, RT, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ
PC: FUGITIVE
Telefon: 1-999-3844-8483 [1-999-FUGITIVE]
Herhangi bir nedenle aranma seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, bu kodu her girdiğinizde ona diğer bir yıldız daha ekleyecektir. Yani bu daha fazla polis, helikopter, ateş etme, çığlık atma anlamına gelecektir. Bu kesinlikle bir meydan okuma olacaktır.

Aranma Seviyesini Düşür

PS4 / PS5: R1, R1, DAIRE, R2, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL
Xbox One / Xbox Series X: RB, RB, B, RT, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL
PC: AVUKATUP
Telefon 1-999-5299-3787 [1-999-LAWYERUP]
Beladan kaçınmaya çalışıyorsanız, GTA 5'teki bu Düşük Aranan Seviye hilesini girebilir ve şimdi bir yıldız eksiltebilirsiniz. Yani, biraz fazla ısınmışsanız ve işlerin biraz soğumasını istiyorsanız idealdir.

GTA 5 Hileleri: Özel yetenek dolumu

PS4 / PS5: X, X, KARE, R1, L1, X, SAĞ, SOL, X
Xbox One / Xbox Series X: A, A, X, RB, LB, A, SAĞ, SOL, A
PC: POWERUP
Telefon 1-999-769-3787 [1-999-POWERUP]

Bu GTA 5 kodunu şimdi girerek, oynadığınız her GTA 5 karakteri için özel yetenek sayacınızı yeniden doldurabilirsiniz. Yani, Franklin Driving Focus yeteneği, araba kullanırken zamanı yavaşlatır. Ayrıca, Michael'ın Bullet Time yeteneği ve Trevor'ın alınan hasarı azaltan ve verilen hasarı artıran Red Mist berserk modu.

Paraşüt hilesi

Bir sebeple düşüyorsanız, bu GTA 5 hileleri ile kendinizi kurtarabilirsiniz.

PS4 / PS5: SOL, SAĞ, L1, L2, R1, R2, R2, SOL, SOL, SAĞ, L1
Xbox One / Xbox Series X: SOL, SAĞ, LB, LT, RB, RT, RT, SOL, SOL, SAĞ, LB
PC: SKYDIVE
Telefon: 1-999-759-3483 [1-999-SKYDIVE]
GTA 5 Paraşüt hilesi kesinlikle kendini açıklayıcı bir isme sahip - size anında bir paraşüt verir. Yani, yüksekteyseniz ve hızlı bir şekilde aşağı inmek istiyorsanız, bu muhtemelen işinizi görecektir.

Silah ve cephane hilesi

PS4 / PS5: ÜÇGEN, R2, SOL, L1, X, SAĞ, ÜÇGEN, AŞAĞI, KARE, L1, L1, L1
Xbox One / Xbox Series X: Y, RT, SOL, LB, A, SAĞ, Y, AŞAĞI, X, LB, LB, LB
PC: TOOLUP
Telefon 1-999-866-587 [1-999-TOOLUP]
GTA 5 silah ve cephane hile kodu tüm silahlarınızı tamamlar ve hatta ekstra cephane verir. Yani, size silah açısından her şeyi verecek ve tüm cephane rezervlerinizi dolduracaktır. Ammu-Nation'a gitmekten kesinlikle tasarruf sağlar.

GTA 5 Hileleri: Sarhoş hilesi

PS4 / PS5: ÜÇGEN, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, KARE, DAIRE, SOL
Xbox One / Xbox Series X: Y, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, X, B, SOL
PC: İÇKİ
Telefon: 1-999-547-861 [1-999-LIKÖR]

Adından da anlaşılacağı gibi bu kod karakterinizi sarhoş edecek, bulanık ekran efektleri ve hatta sallantılı yürüyüşle tamamlanacak. Yararlı mı diye sorarsanız, yani, pek değil diyebiliriz. Ancak, eğlenceli mi derseniz, kesinlikle evet.

Hızlı koşma hilesi

PS4 / PS5: ÜÇGEN, SOL, SAĞ, SAĞ, L2, L1, KARE
Xbox One / Xbox Series X: Y, SOL, SAĞ, SAĞ, LT, LB, X
PC: CATCHME
Telefon 1-999-2288-463 [1-999-CATCHME]
Yaya olarak normal hareket hızından sıkıldıysanız, bu hile ile şimdi koşu hızınızı insanüstü seviyelere çıkarabilirsiniz. Fakat, şu köşelere dikkat edin.

Hızlı yüzme hilesi

PS4 / PS5: SOL, SOL, L1, SAĞ, SAĞ, R2, SOL, L2, SAĞ
Xbox One / Xbox Series X: SOL, SOL, LB, SAĞ, SAĞ, RT, SOL, LT, SAĞ
PC: GOTGILLS
Telefon: 1-999-4684-4557 [1-999-GOTGILLS]
Koşu versiyonunda olduğu gibi, bu Hızlı Yüzme hilesi de girdiğiniz anda, yani şu anda, suda süper hızlı hareket etmenizi sağlar. Sonuçta, açık denizde yakalandığınızda yüzmenin ne kadar yavaş olabileceği düşünüldüğünde, bu gerçekten neredeyse gerekli.

GTA 5 Skyfall hilesi

PS4 / PS5: L1, L2, R1, R2, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, L1, L2, R1, R2, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ
Xbox One / Xbox Series X: LB, LT, RB, RT, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, LB, LT, RB, RT, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ
PC: SKYFALL
Telefon: 1-999-759-3255 [1-999-SKYFALL]
Skyfall hilesi, asla açıklanmayan nedenlerden dolayı, sizi şimdi büyük bir yükseklikten düşürecektir. Yani, uçak seyir irtifası yüksekliği gibi. Bu sebeple, bunu kullanmayı planlıyorsanız, kesinlikle daha önceki paraşüt GTA 5 kodunu elinizde bulundurmanız faydalı olacaktır.

Süper atlayış

PS4 / PS5: SOL, SOL, ÜÇGEN, ÜÇGEN, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, KARE, R1, R2
Xbox One / Xbox Series X: SOL, SOL, Y, Y, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, X, RB, RT
PC: HOPTOIT
Telefon 1-999-467-8648 [1-999-HOPTOIT]
Biraz süper insan gücü istiyorsanız, bu Zıplama hilesi havada kilometrelerce zıplamanızı sağlar. İsterseniz daha yükseğe çıkmak için zıplamayı da basılı tutabilirsiniz. Sadece inişleri tutturmaya çalışın.

Düşük yerçekimi

PS4 / PS5: SOL, SOL, L1, R1, L1, SAĞ, SOL, L1, SOL
Xbox One / XboX Series X: SOL, SOL, LB, RB, LB, SAĞ, SOL, LB, SOL
PC: FLOATER
Telefon 1-999-356-2837 [1-999-FLOATER]
Moon Gravity hilesi, en ufak bir darbede her şeyin çaresizce sürüklendiği bir kaostan ibaret. Bir süreliğine eğlencelidir. Ancak uzaktan yapıcı bir şey yapmaya çalıştığınız anda kapatacaksınız.

Patlayıcı yumruklar

PS4 / PS5: SAĞ, SOL, X, ÜÇGEN, R1, DAIRE, DAIRE, DAIRE, L2
Xbox One / Xbox Series X: SAĞ, SOL, A, Y, RB, B, B, B, LT
PC: HOTHANDS
Telefon 1-999-4684-2637 [1-999-HOTHANDS]
Vurduğu şeyle temas ettiğinde büyük patlamalar yaratan patlayıcı yumruklar atma yeteneği her zaman eğlenceli olacaktır. Dağınık ama eğlenceli.

Kurşun zamanı

PS4 / PS5: KARE, L2, R1, ÜÇGEN, SOL, KARE, L2, SAĞ, X
Xbox One / Xbox Series X: X, LT, RB, Y, SOL, X, LT, SAĞ, A
PC: DEADEYE
Telefon: 1-999-3323-393 [1-999-DEADEYE]
Nişan aldığınızda ağır çekim aksiyon almak istiyorsanız, bu sizin için GTA 5 hilesi. Kit sadece boş zamanlarınızda atış yapmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda her girdiğinizde üç seviye arasında geçiş yapabilirsiniz.

Patlayıcı mermiler

PS4 / PS5: SAĞ, KARE, X, SOL, R1, R2, SOL, SAĞ, SAĞ, L1, L1, L1
Xbox One / Xbox Series X: SAĞ, X, A, SOL, RB, RT, SOL, SAĞ, SAĞ, LB, LB, LB
PC: HIGHEX
Telefon 1-999-444-439 [1-999-HIGHEX]
GTA 5'te Bang Bang hilesi olarak da bilinen bu hile, herhangi bir şeye çarptığında patlayan patlayıcı mermiler verecektir. Görüş alanınızdaki her şeyi kesinlikle öldürmeniz gerekiyorsa çok kullanışlıdır.

Alevli mermiler

PS4 / PS5: L1, R1, KARE, R1, SOL, R2, R1, SOL, KARE, SAĞ, L1, L1
Xbox One / Xbox Series X: LB, RB, X, RB, SOL, RT, RB, SOL, X, SAĞ, LB, LB
PC: INCENDIARY
Telefon: 1-999-462-363-4279 [1-999-INCENDIARY]
Adından da anlaşılacağı gibi bu GTA 5 hilesi, mermilerinizin bir şeyleri ateşe vermesini sağlar. Bir şeye her isabet ettiklerinde küçük bir alev patlaması yaşarsınız ve eğer isabet ettiğiniz şey yanıcı ise alev alır. GTA 5'te insanların şaşırtıcı derecede yanıcı olduğu ortaya çıktı

Slowmo

PS4 / PS5: ÜÇGEN, SOL, SAĞ, SAĞ, KARE, R2, R1
Xbox One / Xbox Series X: Y, SOL, SAĞ, SAĞ, X, RT, RB
PC: SLOWMO
Telefon: 1-999-756-966 [1-999-SLOWMO]

Bu tüm oyunu yavaşlatır. Yavaş nişan alma hilesi gibi, kodu yeniden girerek 3 seviye boyunca döngü yapar. Ancak unutmayın, her şeyi yavaşlatır. Bu yüzden bir şey yapmak için harika değil.

Hava durumu hileleri

PS4 / PS5: R2, X, L1, L1, L2, L2, L2, KARE
Xbox One / Xbox Series X: RT, A, LB, LB, LT, LT, LT, X
PC: MAKEITRAIN
Telefon 1-999-625-348-7246 [1-999-MAKEITRAIN]
Bu GTA 5 hileleri, her girdiğinizde tüm çeşitli hava durumu seçenekleri arasında geçiş yapmanızı sağlar. Bundan daha fazla kontrole sahip değilsiniz, bu yüzden istediğiniz seçeneği bulana kadar girmeye devam edin.

Kaygan arabalar

PS4 / PS5: ÜÇGEN, R1, R1, SOL, R1, L1, R2, L1
Xbox One / Xbox Series X: Y, RB, RB, SOL, RB, LB, RT, LB
PC: SNOWDAY
Telefon: 1-999-7669-329 [1-999-SNOWDAY]
Bu GTA 5 hileleri, aracınızı sürüklenen, kayan bir kabus haline getirecek. Virajlara elveda deyin ve sürdüğünüz her şeyi büyük bir karmaşaya dönüştürmeye hazırlanın.

GTA 5 yönetmen modu

PC: JRTALENT
Telefon: 1-999-5782-5368 [1-999-JRTALENT]
Herhangi bir karakter olarak oynamak için GTA 5 yönetmen modu hilesini kullanabilir ve her türlü macerayı yaratmak için birçok oyun parametresini değiştirebilirsiniz.

GTA 5 siyah cep telefonu hilesi

Telefon: 1-999-367-3767 [1-999-EMPEROR veya 1-999-EMP-DROP]

Black Cellphones GTA 5 hilesi, oyuncunun etrafında bir yerde rastgele bir patlamaya neden olacaktır. İşte bu: bir yerde büyük bir patlama. Kaosa hazır olun.

PS4, Xbox One ve PC'de araçları ortaya çıkarmak için GTA 5 hileleri kullanmak, diğer hile kodlarıyla aynı şekilde çalışır. Telefonunuzu kullanarak veya konsolda belirli düğme dizileriyle bir araç çağırabilirsiniz. Her şeyde çalıştıkları için önce telefon numaralarını ele alalım. Ayrıca yalnızca belirli görevleri tamamladığınızda çağırabileceğiniz üç araç var. Aşağıdaki tam listede daha fazla ayrıntı var ama işte numaralar:

Spawn Buzzard Saldırı Helikopteri

PS4 / PS5: DAIRE, DAIRE, L1, DAIRE, DAIRE, L1, L2, R1, ÜÇGEN, DAIRE, ÜÇGEN
Xbox One / Xbox Series X: B, B, LB, B, B, LB, LT, RB, Y, B, Y
PC: BUZZOFF
Telefon: 1-999-2899-633 [1-999-BUZZOFF]
Şimdi, bir Dublör Uçağı gelir.

PS4: DAIRE, SAĞ, L1, L2, SOL, R1, L1, L1, SOL, SOL, X, ÜÇGEN
Xbox One / Xbox Series X: B, SAĞ, LB, LT, SOL, RB, LB, LB, SOL, SOL, A, Y
PC: BARNSTORM
Telefon 1-999-227-678-676 [1-999-BARNSTORM]
Şimdi, bir Duster Ekin Uçağı düşer.

PS4 / PS5: SAĞ, SOL, R1, R1, R1, SOL, ÜÇGEN, ÜÇGEN, X, DAIRE, L1, L1
Xbox One / Xbox Series X: SAĞ, SOL, RB, RB, RB, SOL, Y, Y, A, B, LB, LB
PC: FLYSPRAY
Telefon 1-999-3597-7729 [1-999-FLYSPRAY]
Şu anda, birDodo Deniz Uçağı ortaya çıkar.

PC: EXTINCT
Telefon 1-999-398-4628 [1-999-EXTINCT]
Bu GTA 5 hileleri kullanmadan önce Dodo'nun kilidini açmış olmanız gerekecek. Bu yüzden zaten sahip değilseniz onu almak için bunu kullanın.

Spawn Kraken Sub

PC: BUBBLES
Telefon 1-999-282-2537 [1-999-BUBBLES]
Yine, önce Kraken denizaltısının kilidini açmış olmanız gerekecek.

Spawn Duke O'Death

PC: DEATHCAR
Telefon: 1-999-3328-4227 [1-999-DEATHCAR]

Duke O'Death'i istediğiniz zaman çağırmak için bu GTA 5 hileleri kullanmadan önce kilidini açmış olmanız gerekir.

Comet Spor Arabayı Doğurun

Bu GTA 5 hileleri ile araba çağırabilirsiniz.

PS4 / PS5: R1, DAIRE, R2, SAĞ, L1, L2, X, X, KARE, R1
Xbox One / Xbox Series X: RB, B, RT, SAĞ, LB, LT, A, A, X, RB
PC: COMET
Telefon: 1-999-266-38 [1-999-COMET]
Şimdi bir Rapid GT Spor Araba gelir.

PS4 / PS5: R2, R2, L1, DAIRE, SAĞ, L1, R1, SAĞ, SOL, DAIRE, R2
Xbox One / Xbox Series X: RT, RT, LB, B, SAĞ, LB, RB, SAĞ, SOL, B, RT
PC: RAPIDGT
Telefon: 1-999-727-4348 [1-999-RAPIDGT]
Şu anda bir Limuzin ortaya çıkar.

PS4 / PS5: R2, SAĞ, L2, SOL, SOL, R1, L1, DAIRE, SAĞ
Xbox One / Xbox Series X: RT, SAĞ, LT, SOL, SOL, RB, LB, B, SAĞ
PC: VINEWOOD
Telefon: 1-999-8463-9663 [1-999-VINEWOOD]
Şu anda bir Trashmaster elde edersiniz.

GTA 5 hileleri: Araçlar

PS4 / PS5: DAIRE, R1, DAIRE, R1, SOL, SOL, R1, L1, DAIRE, SAĞ
Xbox One / Xbox Series X: B, RB, B, RB, SOL, SOL, RB, LB, B, SAĞ
PC: ÇÖP
Telefon: 1-999-8727-433 [1-999-TRASHED]
Şimdi bir Caddy Golf Arabası sizin olur.

PS4: DAIRE, L1, SOL, R1, L2, X, R1, L1, DAIRE, X
Xbox One / Xbox Series X: B, LB, SOL, RB, LT, A, RB, LB, B, A
PC: HOLEIN1
Telefon: 1-999-4653-461 [1-999-HOLEIN1]
Sanchez Dirt Bike şimdi sizindir.

PS4: DAIRE, X, L1, DAIRE, DAIRE, L1, DAIRE, R1, R2, L2, L1, L1
Xbox One: B, A, LB, B, B, LB, B, RB, RT, LT, LB, LB
PC: OFFROAD
Telefon 1-999-633-7623 [1-999-OFFROAD]
Şu anda bu GTA 5 hileleri ile bir  PCJ Motosiklet sahibi olun.

PS4 / PS5: R1, SAĞ, SOL, SAĞ, R2, SOL, SAĞ, KARE, SAĞ, L2, L1, L1
Xbox One / Xbox Series X: RB, SAĞ, SOL, SAĞ, RT, SOL, SAĞ, X, SAĞ, LT, LB, LB
PC: ROKET
Telefon: 1-999-762-538 [1-999-ROCKET]
BMX Bisiklet şu anda karşınızda.

PS4 / PS5: SOL, SOL, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, KARE, DAIRE, ÜÇGEN, R1, R2
Xbox One / Xbox Series X: SOL, SOL, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, X, B, Y, RB, RT
PC: BANDIT
Telefon 1-999-226-348 [1-999-BANDIT]

GTA 5 nedir?

GTA 5 hileleri ile ilgili bilgi verdiğimiz bir yazıda, oyundan da bahsetmek şart. 2013 yapımı aksiyon-macera oyunu Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından yaratılmış ve Rockstar Games tarafından piyasaya sürülmüştür. 2008 yapımı Grand Theft Auto IV'ün ardından serinin yedinci ve toplamda on beşinci ana oyunudur. Tek oyunculu anlatı, üç kahramana - emekli banka soyguncusu Michael De Santa, sokak gangsteri Franklin Clinton ve uyuşturucu satıcısı ve silah kaçakçısı Trevor Philips - dürüst olmayan bir devlet kurumu ve acımasız suçlular tarafından baskı altında tutulurken soygun yapmaya çalışırlar. San Andreas, Güney Kaliforniya'dan esintiler taşıyan kurgusal bir eyalettir. Oyuncular açık dünya konsepti sayesinde San Andreas'ın geniş kırsal alanlarını ve Los Angeles'tan esinlenerek modellenen Los Santos uydurma şehrini özgürce keşfedebilirler.

Oyunun evrenini yürüyerek ya da arabayla keşfedebilirsiniz. Ayrıca, üçüncü ya da birinci şahıs bakış açısından oynayabilirsiniz. Üç ana kahramanı, tek oyunculu oyun boyunca oyuncu kontrol eder. Dahası, görevlerin hem içinde hem de dışında karakter değiştirmek mümkündür. Soygun sahneleri hikayenin odak noktasıdır ve görevlerin çoğu sürüş ve atış aksiyonunu birleştirir. Kolluk kuvvetlerinin suç işleyen oyunculara verdiği tepkinin agresifliği bir "aranıyor" sistemi tarafından yönetilir. Oyunun çevrimiçi çok oyunculu seçeneği olan Grand Theft Auto Online'da 30'a kadar oyuncu çeşitli işbirlikçi ve rekabetçi oyun tarzlarında oynayabilir.

Başka neler söylenebilir?

GTA 5 hileleri yazımızda, oyundan ve şirketten bahsetmeye devam edelim. Rockstar'ın dünya çapındaki birçok stüdyosu, Grand Theft Auto IV'ün piyasaya sürüldüğü sıralarda başlayan oyunun yapımında işbirliği yaptı. Geliştirici ekip, öncüllerinin temel tasarımını geliştirmek için Red Dead Redemption ve Max Payne 3 de dahil olmak üzere bir dizi önceki çalışmalarına baktı. Oyunu üç baş kahraman etrafında oluşturdular. Açık dünyanın inşası yapım sürecinin önemli bir bölümünü aldı ve birkaç ekip üyesi tasarım ekibine görüntü toplamak için Kaliforniya'da saha araştırmasına çıktı. Oyunun müzikleri, uzun bir süre boyunca birlikte çalışan bir grup yapımcı tarafından yazılan orijinal bir skor içeriyor. PlayStation 3 ve Xbox 360 için Eylül 2013'te; PlayStation 4 ve Xbox One için Kasım 2014'te; Windows için Nisan 2015'te; PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için ise Mart 2022'de yayınlanmıştır.

Yoğun bir şekilde tanıtılan ve merakla beklenen oyun, sektörde satış rekorları kırdı. Dahası, ilk gününde 800 milyon dolar kazandı. Ayrıca, ilk üç gününde ise 1 milyar dolar gelir elde etti. Bu sayede, tarihin en hızlı satan eğlence ürünü oldu. Çoklu kahramanlar, açık çevre, sunum ve oynanış için tasarımını öven eleştirmenler tarafından iyi karşılandı. Ancak, hem şiddeti hem de kadınları nasıl tasvir ettiği nedeniyle tartışma yarattı. Ayrıca, çeşitli oyun yayınlarından Yılın Oyunu ödülleri de dahil olmak üzere yıl sonunda takdir topladı. Dahası, yedinci ve sekizinci nesillerin en önemli konsol oyunlarından biri. Ayrıca, tüm zamanların en iyilerinden biri olarak kabul edildi. Dağıtılan 170 milyondan fazla kopya ile tüm zamanların en çok satan ikinci video oyunudur. Nisan 2018 itibariyle, dünya çapında yaklaşık 6 milyar dolarlık satışıyla ticari açıdan gelmiş geçmiş en başarılı eğlence ürünlerinden biridir. Bir de, devam oyunu şu an geliştirme aşamasında.

GTA 5 Hileleri dışında ne önerirsiniz?

Sitemiz üzerinde elbette GTA 5 hileleri dışında da yazılar mevcut. Şu anda konumuz GTA olduğu için, GTA ile ilgili yazılarımızdan bahsedelim. Şimdi, GTA Vice City hileleri: ölümsüzlük, para, araba, polis, tank hilesi rehber yazımıza geçebilirsiniz. Bu yazımızda, sizlere bol bol hile paylaştık. GTA San Andreas hileleri ve kodları 2022 yazımıza da kesinlikle göz gezdirmenizde fayda var. Bu yazımızda da, çok detaylı bir şekilde hileleri paylaştık. Ayrıca, En iyi Grand Theft Auto oyunları rehber yazımız da size faydalı olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.