Avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 03.09.2023

2020 yılında Riot LoL yayıncısı olmaktan çıktı ve Valorant, Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, Wild Rift gibi diğer oyunlarını tüm dünyaya tanıtı. Bu kadar oyun çıkarınca da, kullanıcı adlarıyla beraber hesap sistemini yeniden gözden geçirmesi gerekti. LoL oyuncularının oyun içi isimleri Valorant isimleri ile aynı kalmıştı. Siz de Valorant oynarken görünen isminizden sıkılmış olabilirsiniz. Bu, gayet normal bir durum. Eğer siz de, Valorant isim değiştirme işlemlerine başlamak istiyorsanız, bu rehberden faydalanabilirsiniz.

Valorant isim değiştirme nasıl yapılır?

Riot Games Valorant'ın çıkışıyla beraber her oyun için ayrı bir hesap sistemi yerine Riot hesapları sistemine geçti. Bu sayede tek bir küresel hesap Valorant dahil olmak üzere Riot'un bütün oyunlarında tek hesapla oturum açmanıza olanak sağlıyor. Valorant'taki isim değiştirme sistemi LoL gibi oyunlarla tamamen aynı değil. Adınızı değiştirmek için oyun içi para birimi harcamanız gerekmiyor. İşlem basit ve tamamen ücretsiz.

Valorant oyun içi isim değiştirme yapmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

  • Adınızı değiştirmek için Valorant istemcisini açıksa kapatmanız gerekli.
  • Internet tarayıcınızdan Riot hesabınıza giriş yapın ve sayfanın üst kısmındaki Riot ID sekmesine gidin.
  • Şimdi yeni adınızı yazmanız gerekmekte. Ayrıca adınızın sonunda bulunan sloganınızı da değiştirebilirsiniz. Bu aynı LoL'deki klan etiketinize benzer bir hashtag gibi duracaktır.

 

Valorant içerisinde isim değiştirme için yapmanız gereken adımlar bu kadar basit. Valorant'ta aynı takma isme sahip diğer oyuncuları görmüş olabilirsiniz. Çünkü hashtag ile belirtilen bir dizi sayı sayesindedir. Bu numara sizi diğer oyunculardan farklı kılar. Hatta, bu yöntem ile VALORANT isminizi ve sloganınızı 30 günde bir değiştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için, kesinlikle oyunun resmi sitesine göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Bütün bunlar bir yana, sitemiz üzerinde Valorant hakkında daha birçok farklı başlıkta yazı bulmanız mümkün. En başta, Valorant Crosshair - 300 Valorant Nişangah kodları rehber yazımız var. Bu yazımızda, sizler için tam 300 adet nişangah ayarı seçtik. Dahası, bu nişangah ayarlarını farklı kategoriler halinde paylaştık. Bu yüzden kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, sitemizde Valorant sistem gereksinimleri (2023) yazısı da yer alıyor. Bu yazımızda da, oyuna girmeden önce cihazınızın oyunu kaldırıp kaldıramayacağını kontrol etmeniz mümkün. Son bir tavsiyemiz daha olacak. O da, Valorant şifre değiştirme rehber yazımız. İsim değiştirmeyi anlattık, ancak bu şifre nasıl değişiyor? Bu sorunun da cevabı, bu rehber yazımızda.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.