Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.02.2024

The Last of Us serisinin yaratıcısı Neil Druckmann, Grounded II: The Making of The Last of Us Part II belgeselinde yaptığı açıklamayla, serinin hikayesinde henüz anlatılmamış bir üçüncü bölüm olduğunu doğruladı. Neil Druckmann, The Last of Us Part 3 ile ilgili çok önemli ipuçları da verdi. Druckmann'ın ifadelerine göre, bu potansiyel üçüncü oyunun konsepti, serinin temel temasını devam ettirirken kendi benzersiz izini sürüyor. İşte The Last of Us Part 3'ün olası yolculuğuna dair detaylar.

Neil Druckmann ve The Last of Us Part 3 Vizyonu

Druckmann, önceki beyanatlarının aksine, 2021 yılında The Last of Us Part II'nin devamı için bir taslağın bulunduğunu söylemiş olsa da, gerçekte bu taslağın Tommy üzerine odaklanan bir yan hikaye olduğunu belirtti. Tommy, Part I'nin baş karakteri Joel'in kardeşi olarak öfke dolu bir intikam hikayesine sahipti ve bu konsept daha sonra rafa kaldırıldı. Druckmann, şu anda üçüncü bir oyun için bir konseptin olduğunu, bu konseptin serinin önceki temalarını sürdürürken kendi benzersiz öyküsüne sahip olduğunu ifade etti.

The Last of Us Part III'ün Potansiyel Teması

İlk oyunun temelini çocuklarına duyulan koşulsuz sevgi oluşturuyordu. Fakat, ikinci oyunda adalet uğruna her şeyi göze alma teması vardı. Druckmann, bu temanın bir devamının olup olmadığını düşündüğünü ve uzun yıllar boyunca bir konsept bulamadığını belirtti. Ancak son zamanlarda bu durumun değiştiğini açıkladı. Henüz bir hikayesi olmasa da belirli bir konseptin varlığını söyleyen Druckmann, bu konseptin, serinin tamamına bağlı bir çizgisi olduğunu ve muhtemelen bu hikayenin bir devamının olduğunu hissettirdiğini ifade etti.

The Last of Us Part III ve Gelecek

Neil Druckmann, The Last of Us Part 3 nasıl olacak, net bir bilgi vermedi. Fakat, Naughty Dog'un bu projeyi planladığı ve seriyi doğal bir devamı gibi hissettirmeye çalıştığı belirtiliyor. Ancak, önemli bir nokta daha var. The Last of Us Part III, Naughty Dog'un şu anki öncelikli projesi değil. Stüdyo, 2013 yılındaki orijinal The Last of Us'tan bu yana yaptığı ilk yeni IP üzerinde çalışıyor.

Neil Druckmann'ın The Last of Us Part 3 konusundaki açıklamaları, serinin hayranlarını heyecanlandırmış durumda. Ancak, beklentilerin ne kadar karşılanacağı ve bu üçüncü oyunun serinin temel temasını ne kadar sürdüreceği, ilerleyen dönemlerde ortaya çıkacak detaylarla netlik kazanacak. Oyuncular, The Last of Us evrenindeki yeni gelişmeleri heyecanla beklerken, Naughty Dog'un yeni IP projesine duyulan merak da devam ediyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.