Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 08.04.2024

Türk Telekom ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Türk Telekom eSüper Lig'in ikinci sezonu büyük heyecana sahne olacak. Trendyol Süper Lig'deki kulüplerin eFutbol takımlarını kapsar. Türk Telekom eSüper Lig'de 38 haftalık normal sezon sona erdi ve 8 takım play-off'a gidiyor. Türk Telekom eSüper Lig'de 16 Nisan'da oynanacak play-off turu sonrası 20 Nisan'da büyük final etkinliği düzenlenecek.

Türk Telekom, teknoloji birikimini hayatın tüm alanlarına aktararak Türkiye'nin dijital dönüşümünde öncü rol oynarken, Türk futbolunun ve sporun dijitalleşmesinde de öncü olmaya devam ediyor. Tarihte bir ilke olan Türk Telekom, geçtiğimiz yıl Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte Türk Telekom eSüper Lig'i başlatarak spora ve sporculara desteğini sürdürüyor. Türk Telekom'un ana sponsorluğunu üstlendiği ve Tivibu Spor tarafından resmi olarak yayınlanan Türk Telekom eSüper Lig'in ikinci sezonunda büyük bir rekabet yaşanacak.

Türk Telekom eSüper Lig, Trendyol Süper Lig'deki 20 kulübün eFutbol takımlarını içeren 38 haftalık normal sezonu tamamladı. Sezonu ilk 8 sırada bitiren Antalyaspor, Trabzonspor, Kayserispor, Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbul Başakşehir, Samsunspor ve MKE Ankaragücü play-off oynamaya hak kazandı.

16 Nisan'da oynanacak play-off turundan büyük final bileti alan dört takım, şampiyonluk için yarışacak. Geçtiğimiz sezon Galatasaray şampiyon oldu ve bu sezon 20 Nisan'da oynanacak büyük finalin ardından şampiyon belirlenecek. Play-off turu ve büyük final etkinliği Tivibu Spor'dan izlenebilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.