Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 08.04.2024

2024'ün en çok beklenen video oyunlarından biri olan Frostpunk 2, bu yaz piyasaya sürülecek. Selefinden altı yıl sonra gelecek devam oyunuyla, şehir kurma, hayatta kalma ve strateji türlerini zekice birleştiren seri, ikonik evrenini daha da genişletecek. 11 bit studios, lansmandan önce kullanıcıların oyunu ilk kez denemeleri için bir beta etkinliği düzenleyecek.

Buna göre Frostpunk 2 betası 15 Nisan'dan 22 Nisan'a kadar oynanabilir. Oyunculara sandbox modu Utopia Builder Preview'ı denemeleri için yedi gün sürecek beta, Türkiye saatiyle 20:00'de PC'de başlayacak. Merak edilen devam oyunu Türkçe desteğe sahip olsa da beta yalnızca İngilizce ve Basitleştirilmiş Çince'de çalışacak.

Frostpunk 2 Deluxe Edition'ı satın alan kişiler yalnızca beta girişine erişebilir. Steam'de şu anda yüzde on indirimde olan sürüm 35 dolar. Güncel kur ile bu da 1.120 liraya denk geliyor. Standart sürüm ise 21 dolar (673 lira) alıyor. Herhangi bir satın alma yapmadan önce gereksinimleri kontrol edin.

Frostpunk 2, 25 Temmuz 2024'te çıkacak ve aynı gün PC GamePass'e eklenecek. Konsol versiyonunun ne zaman çıkacağı henüz açıklanmadı, ancak Microsoft'un abonelik hizmetine dahil olacağı ilk gün bekleniyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.