Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.09.2023

Valorant, bugünlerde en çok oynanan oyunlardan bir tanesi. League of Legends ile yükselişini yaşayan Riot Games ekibi, 2 Haziran 2020 tarihinde Valorant'ı piyasaya çıkardı. Şimdi okumakta olduğumuz rehber yazımızda ise, herhangi bir sebeple Valorant şifre değiştirme gereksinimi hissetmeniz durumunda, size yardımcı olacak. Ayrıca, size vereceğimiz bilgiler dışında, merak edeceğiniz başka şeyler de olabilir. Valorant isim değiştirme ile ilgili sorularınız varsa, daha önce sizlerle paylaştık. Her neyse, dilerseniz bir an önce konumuza geçelim, lafı daha fazla uzatmadan.

Valorant şifre değiştirme nasıl olur?

Şifre değiştirme işlemlerinin başlangıcı için, öncelikle Riot Games'in sitesine geçip, giriş yapma kısmına girmek gerekiyor. Şimdi, Türkçe siteye girdiyseniz, sağ üst köşedeki "Giriş Yap" tuşuna basmanız gerekiyor. Tabii, İngilizceyse, "Sign In" yazacaktır. Şimdi ise, "Oturumu açamıyor musun?" seçeneğine tıklamanız gerekiyor. İngilizcesinde ise, "Can't sign in?" yazacaktır. Şu anda açılan sayfada, "Şifreni mi unuttun?" tuşuna basın. Sonrasında, açılan sayfada kullanıcı adınızı girin. Kullanıcı adınıza kayıtlı e-posta adresinize mail gelir. E-posta adresinizi kontrol edin. Olur da gelmezse, sayfayı yenileyin. Gelmiş olan e-posta, sizi şifre değiştirme sayfasına yönlendirecek. Şimdi, kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Ardından da, yeni belirlemiş olduğunuz şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Adım adım Valorant şifre değiştirme:

 1. Önce Riot Games'in sitesine girin.
 2. Şimdi "Giriş Yap" butonuna tıklayın.
 3. Sonra "Oturum açamıyor musun?" seçeneğine tıklayın.
 4. Ardından "Şifreni mi unuttun?" butonuna basın. Hatta dilerseniz, buraya tıklayarak da bahsettiğimiz sayfaya gidebilirsiniz.
 5. Sonrasında, açılan sayfada kullanıcı adınızı girin.
 6. Kullanıcı adınıza kayıtlı e-posta adresinize mail gelir.
 7. Gelmiş olan e-posta, sizi şifre değiştirme sayfasına yönlendirecek.
 8. Şimdi açılan sayfada kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.
 9. Ardından da, yeni şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Valorant şifre değiştirme - Valorant şifre değiştirme nasıl olur?

Valorant kullanıcı adı öğrenme nasıl olur?

Valorant şifre değiştirme nasıl oluyor anlattık. Fakat, başka özellikler de var. Mesela, Riot Games ekibinin sunduğu en önemli hizmetlerden biri de, kesinlikle kullanıcı adı öğrenme özelliği. Diyelim ki, daha önceden oynadığınız hesabınızın kullanıcı adını unuttunuz. Riot Games ekibi, unutulan kullanıcı adını da hatırlatan bir hizmet veriyor. Sonuçta insanız, unutabiliriz, bu gayet normal bir durum. Bir süre toksik oyunculara denk geldikten sonra, oyuncular olarak zaman zaman ara veriyoruz. Özellikle de uzun süre ara verince, ne yazık ki kullanıcı adını da unutabiliyoruz. Böyle bir durum başınıza gelirse, işte size güzel hizmet. Kullanıcı adınızı öğrenmek için atmanız gereken adımlar bunlar:

 1. Önce Riot Games'in sitesine girin.
 2. "Giriş Yap" butonuna tıklayın.
 3. Sonra "Oturum açamıyor musun?" seçeneğine tıklayın.
 4. Ardından "Kullanıcı adını mı unuttun?" butonuna basın. Hatta dilerseniz, buraya tıklayarak da bahsettiğimiz sayfaya gidebilirsiniz.
 5. Sonrasında, açılan sayfada e-posta girin.
 6. E-posta adresinize gelen maili kontrol edin.
 7. Mail içerisinde, kullanıcı adınızı bulabilirsiniz.
 8. Kullanıcı adınızı öğrendikten sonra, şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Valorant nasıl indirilir?

Bu yazımızda Valorant şifre değiştirme mevzusunu anlattık. Fakat, elbette daha fazla anlatacağımız konu var. Valorant'ı daha önce oynadıysanız veya ilk defa oynayacaksanız, merak ediyor olabileceğiniz sorulardan birini daha yanıtlayalım. Yeni veya eski bir oyuncu olmanız fark etmeksizin, oyunu dilediğiniz gibi indirebilirsiniz. Tabii, Valorant indirme işlemleri için atmanız gereken birtakım adımlar da bulunuyor. Bunu nasıl yapacağınız ile ilgili bilgileri ise, şimdi sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle, Riot Games sitesine girin. Ardından ise, sol üst köşede bulunan Riot Games logosuna tıklayın. Açılan küçük pencerede, sol taraftan Valorant seçeneğine tıklayın. Şimdi ise, farklı bir sayfada bulacaksınız kendinizi. Sayfanın ortasında bulunan, "Play Free" tuşuna basın. Bu aşamada, size bir hesabınızın olup olmadığını soracak. Yani, hesabınız varsa, hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Tabii, bir hesabınız yoksa, yeni bir hesap açmanız gerekmekte. Hesabınız varsa, "Sign in" tuşuna basın ve giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, "Play Free" tuşuna bastığınızda, indirme sayfasına geçecektir. İndirme sayfasına geldiyseniz, sayfada göreceğiniz, "Download" butonuna tıklayın. İndirme başlayacaktır. Adım adım yapmanız gerekenler:

 1. Riot Games sitesine girin.
 2. Ardından Riot Games logosuna tıklayın.
 3. Şimdi, Valorant seçeneğine tıklayın.
 4. "Play Free" tuşuna basın.
 5. Hesabınız varsa, hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Tabii, bir hesabınız yoksa, yeni hesap açmanız gerekmekte.
 6. Giriş yaptıktan sonra, "Play Free" tuşuna basın.
 7. İndirme sayfasına gelince "Download" butonuna tıklayın.
 8. İndirme işlemleri başlayacaktır.

Valorant yeni hesap oluşturma

Valorant şifre değiştirme yazımızı bitirmeden, bir şeyden daha bahsedelim. Diyelim ki, yeni bir oyuncusunuz ve bu sebeple de yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Bu durumda yapmanız gereken şeyler çok basit. Öncelikle, Riot Games sitesine giriş yapın. Ardından, sağ üstte yer alan, "Sign in" tuşuna tıklayın. Burada, "Create account" veya konumunuza göre Türkçe olduysa, "Hesap oluştur" seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada size e-posta adresi soracak. E-posta adresinizi girdikten sonra aktifleşen ok tuşuna basın. Şimdi açılan yerde ise, doğum tarihinizi girmeniz gerekiyor. Boş yerleri doldurduğunuzda, ilerleme tuşu aktifleşecektir.

İlerleme tuşuna bastıktan sonra, kullanıcı adı oluşturma yeri açılacak. Şimdi ise, kendinize bir kullanıcı adı belirleyin ve oradaki boşluğu doldurun. İlerleme tuşu tekrar aktifleşince, ilerleyin. Açılan bu sayfada ise, kendinize bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Bu şifrenin, belli kurallara uyması gerekiyor. Güvenlik düzeyi iyi veya daha yüksek olmalı. Şifre en az 8 karakter uzunluğunda olmalı. Şifre en az bir harf veya sayı içermeli. Kendinize bir şifre belirledikten sonra, şifreyi onaylamak için alttaki boşluğa da şifrenizi girin. Ardından ise, aktifleşen ilerleme tuşuna basın. Hayırlı olsun, artık bir hesabınız var. Bu hesabınız ile oyuna giriş yapabilirsiniz.

Adım adım Valorant yeni hesap oluşturma:

 1. Öncelikle, Riot Games sitesine giriş yapın.
 2. Ardından, "Sign in" tuşuna tıklayın.
 3. "Create account" veya "Hesap oluştur" seçeneğine basın.
 4. E-posta adresinizi girin ve ilerleyin.
 5. Şimdi, doğum tarihinizi girin ve ilerleyin.
 6. Sonra, kullanıcı adı belirleyin ve ilerleyin.
 7. Bir şifre belirledikten sonra, şifreyi onaylayın ve devam edin.
 8. Artık bir Riot Games hesabınız bulunuyor, oyunu indirip tadını çıkarabilirsiniz.

 

Valorant şifre değiştirme yazımız bu kadardı. Her şeyi yaptıysanız, artık oyunun tadını çıkarma zamanı demektir. Şu anda kullandığınız, oyunu oynayacağınız PC'nin sistem özellikleri, Valorant sistem gereksinimlerini karşılıyor mu diye kontrol etmeyi kesinlikle unutmayın. Oyun indikten ve kurulduktan sonra, çok bir anlamı kalmayabilir, bütün vermiş olduğunuz emeklerin. Sistem gereksinimlerinin ne olduğunu bilmiyorsanız, Valorant sistem gereksinimleri bilgilerini sitemiz üzerinde paylaştık. Ayrıca, Valorant Crosshair - 300 Valorant Nişangah kodları rehber yazımız da var. Bu yazımızda, sizler için tam 300 adet nişangah ayarı seçtik. Dahası, bu nişangah ayarlarını farklı kategoriler halinde paylaştık. Bu yüzden kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz. Şimdiden, bütün oyunculara iyi eğlenceler dileriz. Doya doya tadını çıkarmanız dileği ile!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.