Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 28.06.2021

En uzun oyun serilerinden olan klasik rol yapma oyunu Final Fantasy animasyon dizisi olacak. Fransız şirket Cyber Group Studios ile Square Enix ortaklaşa çalışacaklarını açıkladılar. Animasyon dizisi için çalışmalar bu yıl başlayacak. Final Fantasy 9 animasyon dizisi önümüzdeki 2022 yıllında itibaren izleyicilerin karşısına çıkacak.

Final Fantasy 9 animasyon dizisi büyük potansiyele sahip

Cyber Group Studios daha önceki işlerinde 6-13 yaş aralığını konu alan işler yaptığını görüyoruz. Animasyon dizisi de benzer bir yaş grubuna hitap edecek gözüküyor. CEO Pierre Sissmann, “Oyunların hakikaten güçlü bir farklı bakış potansiyeli var. FF IX’u bilenler için bu bir tanıtım olacak. Bilmeyen izleyiciler için ise onları hayran olacakları bu evrene çekecek bir dizi olacak.” dedi. Cyber ​​Group Studios’un Square Enix ile ilk çalışması da değil. Şirket, aynı adı taşıyan Square Enix video oyununa dayanan bir Mini Ninjas serisi üzerinde çalışmak için yayıncıyla birlikte çalıştı.

Siber Grubu Studios’dan COO Dominique Bourse, “Square Enix ile böylesine büyük bir maceraya katılmaktan onur ve heyecan duyuyoruz. Dünya çapında yüz milyonlarca hayranı olan böylesine büyük bir kalabalığın yanı sıra hem çocuklardan hem de yetişkinlerden oluşan yeni bir kitleye ulaşma fırsatı, son derece gurur duyduğumuz büyük bir meydan okumadır. Fransa ve ABD’deki ekiplerimiz için bu bir rüyanın gerçekleşmesi ve bu harika markaya saygı duyan harika bir eğlence parçası yaratmayı şimdiden dört gözle bekliyoruz.” dedi. Henüz projenin herhangi bir görüntüsü veya geldiğinde nasıl görüneceğine dair herhangi bir ipucu yok. Bakalım nasıl bir anime göreceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.