Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 31.03.2023

Evet, Resident Evil 4 Remake çıkalı bir süre oldu. Ancak, oyuna hala daha yeni başlayan oyuncular mevcut. Oyuna başlamadan önce bakmak şart olan şeylerden biri de, sistem gereksinimleri. Biz de, bu yüzden sizlerle Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleri bilgilerini paylaşacağız ve oyun kaç GB gibi sorulara yanıt getireceğiz. Önce, sistem gereksinimleri listelerini inceleyeceğiz. Ardından ise, sizleri listelerimiz ile baş başa bırakacağız. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan, gereksinimleri incelemeye başlayalım.

Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleri bizden ne istiyor?

Öncelikle, her zamanki gibi minimum listeye bir göz gezdireceğiz. Sonra da, önerilen listeye bakarız. Minimum listeye baktığımızda, bizi ilk olarak 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir uyarısı karşılıyor. Yani, en azından 64-bit işletim sistemi gerekiyor. Sonra, en az Windows 10 işletim sistemi şartımız var. Eğer bu da cepteyse, sırada işlemci var. İşlemci açısından, AMD Ryzen 3 1200 ya da Intel Core i5-7500 modelleri önerilerde yer alıyor. En az 8 GB gibi bir RAM ihtiyacımız da söz konusu. Ekran kartı olarak da, 4GB VRAM ile AMD Radeon RX 560 ya da NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB VRAM ile şartı var. Depolama alanı bilgisi, listelerde ne yazık ki yok. Ancak, bunun yerine bir ek not var. Bu not, "Tahmini performans (Performansa Öncelik Ver olarak ayarlandığında): 1080p/45 fps. Grafik yoğun sahnelerde kare hızı düşebilir. Işın izlemeyi desteklemek için AMD Radeon RX 6700 XT veya NVIDIA GeForce RTX 2060 gereklidir." şeklinde.

Şimdi, bir de Resident Evil 4 Remake önerilen sistem gereksinimleri listesine bir bakalım. Burada da 64-bit işlemci ve işletim sistemi uyarısı var. Sonra, bu sefer listeye Windows 10 ile birlikte Windows 11 de ekleniyor. Tabii, 64-bit olması şartı ile. Daha sonra da, bu sefer 16 GB olan bir RAM gereksinimi görüyoruz. Ardından, işlemci olarak AMD Ryzen 5 3600 ya da Intel Core i7 8700 önerileri mevcut.  Ekran kartı olarak da, AMD Radeon RX 5700 ya da NVIDIA GeForce GTX 1070 modelleri öneriler arasında. Son olarak, yine bir ek not var. Ek notta, "Tahmini performans: 1080p/60fps ・Grafik yoğun sahnelerde kare hızı düşebilir. Işın izlemeyi desteklemek için AMD Radeon RX 6700 XT veya NVIDIA GeForce RTX 2070 gereklidir." bilgisi yer alıyor. Şimdi, sizi listelerimiz ile baş başa bırakalım.

Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleri (Minimum):

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 ya da Intel Core i5-7500
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran kartı: 4GB VRAM ile AMD Radeon RX 560 ya da NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB VRAM ile
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ bağlantısı: Geniş bant internet bağlantısı
 • Ek notlar: Tahmini performans (Performansa Öncelik Ver olarak ayarlandığında): 1080p/45 fps. Grafik yoğun sahnelerde kare hızı düşebilir. Işın izlemeyi desteklemek için AMD Radeon RX 6700 XT veya NVIDIA GeForce RTX 2060 gereklidir.

 

Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleri (Önerilen):

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit) ya da Windows 11 (64 bit)
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 ya da Intel Core i7 8700
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran kartı: AMD Radeon RX 5700 ya da NVIDIA GeForce GTX 1070
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ bağlantısı: Geniş bant internet bağlantısı
 • Ek notlar: Tahmini performans: 1080p/60fps ・Grafik yoğun sahnelerde kare hızı düşebilir. Işın izlemeyi desteklemek için AMD Radeon RX 6700 XT veya NVIDIA GeForce RTX 2070 gereklidir.

 

Şimdi, Resident Evil 4 Remake kaç GB sorusuna yanıt verme zamanı. Sonuçta, listelerimizi paylaştık.

Resident Evil 4 Remake kaç GB?

Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleri listelerimize göz gezdirdiyseniz, geldik zurnanın o kötü sesine. Ne yazık ki Capcom ekibi Resident Evil 4 Remake kaç GB sorusu için resmi bir yanıt vermedi. Fakat, oyunun Steam versiyonu 54.41 GB yer kaplıyor. Bunu aklınızda tutarak oyunu almanızı tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Şimdi, konumuz zaten halihazırda Resident Evil 4 Remake. Bu yüzden, şimdi sizlere bu yazılarımızı önerelim. Önce, Resident Evil 4 Remake sınırsız mermi nasıl olur rehber yazımız var. Sonrasında, Resident Evil 4 Remake zorluk seviyeleri yazımız var. Daha sonra, Resident Evil 4 Remake içerisinde kaç bölüm var yazımız mevcut. Ardından, Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar yazımızı önerelim. Sonra, Resident Evil 4 Remake bütün silahlar rehber yazımız var. Bu rehberimizde, bütün silahları listeledik. Şimdi, Resident Evil 4 Remake envanter alanı nasıl artar sorusuna yanıt getirdiğimiz yazımız var. Bir de, Resident Evil 4 Remake içerisinde köpek nasıl kurtarılır yazımız sizleri bekliyor.

Daha farklı ne tavsiyeniz var?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleri yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.