Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.03.2023

Oynanış, neredeyse tüm mekanikleri değiştiren çok sayıda Resident Evil 4 Remake zorluk ayarından önemli ölçüde etkilenecektir. Zorluğu artırdıkça, daha zorlu düşmanlar, daha zor yüzleşmeler ve diğer birçok iyileştirmeyi de bekleyebilirsiniz. Peki, bu Resident Evil 4 Remake zorluk seviyeleri nedir? Bu rehber yazımızda, bu soruya detaylıca yanıt getireceğiz. Resident Evil 4 zorluk modları, her birinin kimler için tasarlandığı ve aralarında geçiş yaptığınızda etkili olan değişiklikler de dahil olmak üzere bu makalede ayrıntılı olarak ele alınacaktır. Bu size New Game Plus oynamaya başlamadan önce oyuna aşina olma şansı verecektir.

Resident Evil 4 Remake zorluk seviyeleri nedir?

Konumuz olan Resident Evil 4 Remake'in dört zorluk seviyesi ve modu var:

  • Assisted - Aksiyon oyunlarına aşina olmayan oyuncular için.
  • Standard - Resident Evil 4 (2005) oynamamış oyuncular için.
  • Hardcore - Resident Evil 4 oynamış oyuncular için.
  • Professional - Hayatta kalma korkusunun sadık hayranları için.

 

Resident Evil 4 Remake zorluk seviyeleri açıklamaları

Bu oyun ayarlarının her biri, tercihlerinize göre uyarlanmış özel bir oyun deneyimi sağlar. Aşağıda, her birinin daha kapsamlı bir açıklaması var:

Assisted

Yeni başlayanlar için Assisted modunda çeşitli ayarlamalar vardır. Bunlar arasında nişan alma yardımı ve Gunpowder kullanırken ekstra mühimmat üretme yeteneği yer alıyor. Dahası, sağlığınız gerçekten düşükse, otomatik olarak yenilenecek ve tüccardaki ürünler daha ucuza mal olacaktır.

Standard

Diğer tüm zorluk seviyeleri oyunun başlangıç noktası olan Standard'a ayarlanmıştır. Eğer çok zorlayıcı buluyorsanız, bu modda öldüğünüzde Destekli olarak da ayarlayabilirsiniz.

Hardcore

Daha zorlu düşmanlar ve daha zor engellerle Hardcore, savaş deneyiminin daha zor bir versiyonudur. Bazı durumlarda, bir eşyanın fiyatı artabilir.

Professional

Oyunun en zor zorluk ayarı olan Professional, ancak tamamladıktan sonra açılabilir. Bu modda otomatik kaydınız yok ve Hardcore modundaki tüm ayarlamalar uygulanıyor. Dahası, mükemmel bir savuşturma gerçekleştirene kadar savuşturma yapamazsınız. Avantajınıza göre, tüm silah değişiklikleri oyunda hemen kullanılabilir.

Resident Evil 4 Remake zorluk seviyeleri ile ilgili rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde sizi bekleyen daha birçok yazı mevcut. Şimdi, sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz. Zira, eminiz ki dikkatinizi çeken birbirinden farklı yazılar olacaktır.

Resident Evil 4 Remake zorluk seviyeleri dışında ne tavsiye edersiniz?

Şimdi, konumuz zaten halihazırda Resident Evil 4 Remake. Bu yüzden, şimdi sizlere bu yazılarımızı önerelim. Önce, Resident Evil 4 Remake sınırsız mermi nasıl olur rehber yazımız var. Daha sonra, Resident Evil 4 Remake içerisinde kaç bölüm var yazımız mevcut. Ardından, Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar yazımızı önerelim. Sonra, Resident Evil 4 Remake bütün silahlar rehber yazımız var. Bu rehberimizde, bütün silahları listeledik. Şimdi, Resident Evil 4 Remake envanter alanı nasıl artar sorusuna yanıt getirdiğimiz yazımız var. Bir de, Resident Evil 4 Remake içerisinde köpek nasıl kurtarılır yazımız sizleri bekliyor.

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Resident Evil 4 Remake sınırsız mermi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.