Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.03.2023

Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar seçimlerimizi bilmek ister misiniz? Oyununuz sırasında elde edebileceğiniz bir düzineden fazla silahın tüm listesi, hangilerinin öne çıktığına dair bilgilerle birlikte derinlemesine analizimizde ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Bu liste, Resident Evil 4'e silah yükseltmeleri eklendiğinden beri ilk oyuna hakim olan ateşli silahlardan farklıdır. Yeniden yapımın statükoyu bozmasının bir sonucu olarak, bölümlerde ilerlerken ve bu silah yerleşimlerinin her birini bulurken bazı ek zorluklar bekleyebilirsiniz.

Resident Evil 4 Remake tüm silahlar

Şimdi, bütün silahlar ile ilgili listemizi paylaşalım:

 1. SG-09 R (tabanca)
 2. Punisher (tabanca)
 3. Blacktail (tabanca)
 4. Matilda (tabanca)
 5. Red 9 (tabanca)
 6. Killer7 (tabanca)
 7. Sentinel Nine (tabanca)
 8. Bolt Thrower
 9. Combat Knife (yakın dövüş)
 10. Kitchen Knife (yakın dövüş)
 11. Boot Knife (yakın dövüş)
 12. Fighting Knife (yakın dövüş)
 13. Primal Knife (yakın dövüş)
 14. Broken Butterfly (magnum)
 15. W-870 (pompalı tüfek/av tüfeği)
 16. Riot Gun (pompalı tüfek/av tüfeği)
 17. Striker (pompalı tüfek/av tüfeği)
 18. Skull Shaker (pompalı tüfek/av tüfeği)
 19. SR M1903 (otomatik tüfek)
 20. Stingray (otomatik tüfek)
 21. CQBR Assault Rifle (otomatik tüfek)
 22. TMP (hafif makinalı tüfek)
 23. LE 5 (hafif makinalı tüfek)
 24. Chicago Sweeper (hafif makinalı tüfek)
 25. Rocket Launcher

 

Gördüğünüz gibi liste tıpkı ilk oyunda olduğu gibi oldukça uzun. Büyük ölçüde gizlilik için kullanılan yeni Bolt Thrower silahı, Mine Thrower ve Bowgun gibi bazı silahları birleştirdi. Birkaç çeşit bıçak, bu yeniden yaratımda bıçakların ne kadar çok yönlü ve uzun ömürlü olduğunu da gösteriyor.

Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar

Şimdi, bu listedeki en iyi silahlara geldi sıra. İşte en iyi silahlar listemiz:

 1. Fighting Knife
 2. Red 9
 3. Broken Butterfly
 4. Stingray
 5. Riot Gun
 6. Chicago Sweeper
 7. Rocket Launcher

Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar: Neden bu silahlar?

Sizlerle en iyi silahlar listemizi paylaştık. Ancak, neden bu silahları seçtiğimizden henüz bahsetmedik. Şimdi, her biri hakkında ufak da olsa bilgi verme zamanı.

Fighting Knife

Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar listemizin ilk silahı Fighting Knife. Oyunun sonlarına doğru Krauser'i yendikten sonra Fighting Knife kullanılabilir hale gelir. Bu bıçağa sahip olduğunuzda ve onu yeni bir oyuna taşıdığınızda hem Ashley varken hem de yokken yoldaşınız olarak hizmet edecektir.

Red 9

Oyunun en güçlü tabancalarından biri olan Red 9 çok fazla hasar verir ve gölde bulunabilir. Oldukça büyük bir dağılıma sahip olmasına rağmen, Resident Evil 4'ün daha iyi silah yükseltmelerinden birkaçı onu geliştirmenize yardımcı olabilir. Yine de bir kez elinize geçtiğinde geri dönüşü yoktur.

Broken Butterfly

Bir başka Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar listemizdeki silah da Broken Butterfly. Magnum tabancanın bu oyundaki karşılığı Broken Butterfly'dır. Güçlü Magnum mühimmatını kullanarak, tek bir noktada tonlarca hasar verebilir ve patronları birkaç saniye içinde bitirebilir. Bu nedenle, mühimmat kullanırken dikkatli olmalısınız.

Stingray

Stingray oyundaki en iyi tüfektir, diğerleriyle eşit istatistiklere ve büyük bir şarjöre sahiptir. Diğer bazı silahlar yerine bu listede yer alıyor çünkü grubun en güvenilir ve istikrarlı olanı.

Riot Gun

Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar listemizin önemli bir silahına geldi sıra. Resident Evil 4'te Riot Gun en güvenilir pompalı tüfektir, özellikle de uygun şekilde geliştirildikten sonra. Diğerleri yerine bunu kullanmamak için gerçekten hiçbir neden yok. Çünkü buna yapılan her iyileştirme diğerlerinin dezavantajlarından daha ağır basıyor.

Chicago Sweeper

Resident Evil 4'te SMG için seçimimiz, büyük şarjörü ve yüksek hasar çıkışı nedeniyle Chicago Sweeper. Bu silahı edindiğinizde teçhizatınızın vazgeçilmezi olacak ve Resident Evil 4'ün yeniden yapımında bu silahın sonsuz cephaneli versiyonunu edinmek biraz çaba gerektirecek.

Rocket launcher

Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar listemizin son silahı da Rocket Launcher. Rocket Launcher kesinlikle sahip olunması gereken bir silahtır. Bu silahın çok az sayıda uygulaması olsa da, özellikle zor bir canavarın yaklaştığını biliyorsanız, onu tek bir roketle öldürebilirsiniz. Ve çok fazla yer kaplasa da, hayatınızı kurtarabilir.

Listemizi ve silahları açıkladık. Ancak, sitemiz üzerindeki yazılar sadece bu kadardan ibaret değil. Aynı zamanda, daha birçok farklı başlıkta yazılarımız sizleri bekliyor. Şimdi, sizleri diğer yazılarımızla tanıştırma zamanı.

Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar dışında ne tavsiye edersiniz?

Konumuz, Resident Evil 4 Remake ve bu yüzden, sizlere önce oyunla ilgili yazılarımızı önerelim. Önce, Resident Evil 4 Remake bütün silahlar rehber yazımız var. Bu rehberimizde, bütün silahları listeledik. Şimdi, Resident Evil 4 Remake envanter alanı nasıl artar sorusuna yanıt getirdiğimiz yazımız var. Ardından, Resident Evil 4 Remake içerisinde köpek nasıl kurtarılır yazımız sizleri bekliyor. Daha sonra da, Resident Evil 4 Remake seslendirme sanatçıları listesi var.

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.