Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.03.2023

Resident Evil 4 Remake içerisinde köpek kurtuluyor mu ve nasıl kurtarılır? Resident Evil 4 Remake ilk duyurulduğunda, topluluk köpeği önce kurtaramayacağımızı görünce şok olmuştu. Neyse ki oyundaki bu kafa karıştıran durumla ilgili bazı iyi haberler var. Şimdi, bu soruya yanıt getirme zamanı.

Resident Evil 4 Remake köpek kurtuluyor mu ve nasıl kurtarılır?

Resident Evil 4 Remake'in üçüncü bölümünde Bitores Mendez tarafından saldırıya uğradıktan sonra evin arkasına saklanarak köpeği kurtarabilirsiniz. Burada bir ayı tuzağına yakalanan köpeği serbest bırakmak için etkileşime geçin. Bu örnekte bir kurt olan köpek, serbest bırakıldıktan sonra oyunun ilerleyen bölümlerinde El Gigante ile olan savaşınızda ortaya çıkacaktır. Dövüş sırasında size yardımcı olacak, patronun dikkatini dağıtacak ve dövüş bittikten sonra bir kayanın üzerinde oturacaktır.

Orijinal oyunu oynamış olanlar, oyuna yapılan bu keyifli ekleme karşısında hala şaşkınlık duyabilirler. Oyunun ilerleyen bölümlerinde çok daha fazlası olmasına rağmen, bu ilk değişikliklerden biridir. Farklı bir ortamda olmasına ve bu kez bir kurt olmasına rağmen, Resident Evil 4'ün patronlarından birine karşı açılış savaşı ve hayvanı kurtarma 2005 oyununa çok benzer şekilde oynanıyor. Resident Evil 4 Remake ve köpek ile ilgili bu soruya da yanıt getirdik. Şimdi, sırada başka tavsiyelerimiz var. Zira, sitemizde daha birçok yazı mevcut.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Resident Evil 4 Remake ve köpek ile ilgili yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.