Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.01.2023

Stranger of Paradise Final Fantasy Origin ve Nioh PS5 Remaster'larından sonra Team Ninja geri döndü. Ekip, içinde ölebileceğinizden daha hızlı oyunlar yayınlıyor. Bu ekip yepyeni bir fikri mülkiyet olan Wo Long Fallen Dynasty üzerinde çalışıyor. Peki Wo Long Fallen Dynasty hakkında ne biliyoruz? MS 184 Çin'indeki Geç Han Hanedanlığı oyunun geçtiği yer. Bölgeyi korumak için oraya gitmelisiniz. Sonra, canavarlarla savaşmak için elementleri kullanmalısınız. Bu nedenle, daha çok keyif alacağınız bir şey gibi geliyorsa okumaya devam edin. Zira şimdi, Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış ve daha fazlası hakkında bilgi vereceğiz.

Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi ne zaman?

Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi 3 Mart 2023. PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC platformlarının tümü oyunu destekleyecek. Aynı gün Xbox Game Pass üzerinden de erişilebilir olacak. Bu da oyunun ilk duyurulduğunda söz verildiği gibi 2023'ün başlarında çıkacağını gösteriyor.

Wo Long Fallen Dynasty - hikaye nasıl?

Wo Long Fallen Dynasty'nin konusu MS 184 yılı civarında Çin'de geçiyor. İblislerin Üç Krallığı kasıp kavurduğu Geç Han Hanedanlığı döneminin acımasız bir fantezisi olan bir oyun. Hayatta kalma mücadelesi veren isimsiz bir milis askerine odaklı. Hem çömelmiş bir ejderha hem de tanımlanamayan bir kahraman veya diğer önemli bir kişi "Wo Long" olarak anılıyor. Wo Long, bu dönemde görev yapacak ve kahraman olmaya devam edecek subayları gösteriyor. Görünüşe göre oyunun hikayesini tamamlamak 40 saat sürecek.

Wo Long Fallen Dynasty oynanış

Wo Long Fallen Dynasty, oynanış görüntülerinde Nioh'u oldukça andırıyor gibi duruyor. Acımasızca vurma pek yok gibi. Yine de kaçınma, savuşturma ve engelleme konusunda usta olmak gerekecek. Oyunun doğrusal seviyelerinde ilerlerken, yardım için ruhları da çağırabilirsiniz. Ateş, elektrik, toprak ve daha fazlası gibi önemli bileşenler gibi görünen "beş aşama", dövüş tekniklerinizin temelini oluşturur. Düşmanları yenerek içinizdeki gücün kilidini açacaksınız. Aşağıda bazı oynanışları gösteren hızlı bir video var:

Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış dışında ne önerirsiniz?

Ayrıca, Sons of the Forest çıkış tarihi, fragman, oynanış ve daha fazlası yazımız sizi bekliyor. Dahası, Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası yazımız da var. Tabii ki, FIFA 23 TOTY çıkış tarihi yazımız bile var. Hatta, System Shock Remake çıkış ayı yazımızı da tavsiye ederiz. Bir de, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası yazımıza göz gezdirin. Unutmadan, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımızı tavsiye edelim. Son olarak da Starfield Game Pass çıkış tarihi yazımız sizi bekliyor.

Peki, nedir bu oyun?

Şimdi, Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış konusunda bilgi verdik. Sırada, oyundan detaylıca bahsetmek var. Wo Long Fallen Dynasty adlı yakında çıkacak bir aksiyon-rol yapma video oyunu. Ayrıca, Team Ninja ve Koei Tecmo imzasıyla geliyor. Şu anda oyunun 3 Mart 2023 tarihinde Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S'de piyasaya çıkacak.

Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış bilgisini verdiğimiz yazımızda, bir de detaylardan bahsedelim. Wo Long Fallen Dynasty bir aksiyon rol yapma video oyunudur. Oyuncular kendi oyuncu avatarlarını tasarlar ve oyunun başında beş "aşamadan" birini seçer. Oyunda yakın mesafeli saldırılar için iki seçenek vardır. Oyuncular savaşta başarılı olmak için yakın dövüş silahlarını saldırıları saptırmak için kullanmalıdır çünkü bunu yapmak rakibin saldırılarına karşı koymalarını sağlayacaktır. Her düşmanın "Moral derecesi", dövüş çatışmasının ne kadar zor olacağını belirler.

Daha zorlu düşmanlar tarafından daha değerli ganimetler düşürülecektir. Oyuncuların ruh göstergesi, yakın mesafeli saldırılar yaptıkça kademeli olarak dolacaktır. Bir noktada, oyuncular kendilerine benzersiz savaş manevraları kullanma veya element büyüleri yapma yeteneği veren "ruh saldırıları" başlatabilirler. Buna ek olarak, oyuncuların seçebileceği beş "İlahi Canavar" - Qilin, Baihu, Qinglong, Zhuque ve Xuanwu - mevcuttur. Bu yaratıklar oyunculara savaşta yardımcı olacak. Ayrıca, "İlahi Canavar Rezonansı" aracılığıyla onlara pasif avantajlar verecek. Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımızı bitirmeden, bir şeyden daha bahsedelim.

Oyun, Nioh'a benzer şekilde temel olarak doğrusaldır. Savaş Bayrakları oyunun çevresine dağılmıştır ve oyuncular ilerledikçe bunlarla karşılaşırlar. Bu bayraklar oyuncuların oyunlarını kaydetmesi veya karakterlerinin seviyesini yükseltmesi ve oyunun bir tür tecrübe puanı olan "Hakiki Qi" ile yeni beceriler kazanması için var. Wo Long, Nioh serisinin aksine, savaşı ve keşfi daha kolay hale getiren bir atlama düğmesine sahiptir. Oyunun işbirliğine dayalı çok oyunculu modunda, oyuncular savaşta kendilerine yardım etmesi için bir arkadaşlarını çağırabilirler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.