Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.12.2022

Bethesda Games Studios'un yirmi yılı aşkın bir süredir çıkardığı ilk yeni IP olan Starfield, 2023'ün en çok beklenen oyunlarından biri. Bethesda artık Xbox Games Studios'un bir parçası olduğundan, RPG için büyük bir heyecan var. Dahası, kullanıcılar Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman öğrenmek için sabırsız bir halde.

Koloni Savaşı'ndan yirmi yıl sonra, geniş RPG oyuncuları uzayda bir maceraya gönderecek. Oyuncu, çoğu fraksiyonun barış içinde olduğu yıldızlarda seyahat eden uzay yolcularının bir organizasyonu olan Constellation'ın bir üyesidir. Hem birinci hem de üçüncü şahıs olarak oynayabileceksiniz ve oyun önceki Bethesda Games Studios oyunlarından çeşitli yönler içerecek ve savaş, çapraz geçiş ve anlatı karışımını vurgulayacak. Şimdi, Starfield Game Pass çıkış tarihi hakkında bildiğimiz her şeyi aşağıdaki kısımlarda bulabilirsiniz.

Starfield Game Pass için çıkış tarihi ne zaman?

Starfield Game Pass'in 2023'ün ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyun konsol, PC ve Bulut'a geldiğinde Game Pass sayesinde oynanır olacak. Ancak, Starfield yalnızca Xbox Series X|S için mevcut olacak. Bu nedenle oyunu Xbox One'da oynamak için Bulut'u kullanmanız gerekecek.

Starfield başlangıçta 2022 yılı içerisinde oyuncularla buluşacaktı. Ancak Mayıs 2022'de 2023'e ertelendiği açıklandı. Bu nedenle Bethesda Games Studios'un yaklaşmakta olan RPG'sini oynamak için biraz daha beklemeniz gerekecek. Fakat, Xbox ve Bethesda ekiplerinin gösterdiği yeni oynanış fragmanındaki gibiyse, beklemeye değecek. Game Pass'teki Starfield hakkında şu anda sahip olduğumuz tüm bilgiler bunlar. Oyunla ilgili ek ayrıntılar veya Game Pass ve erken erişim avantajları sunuldukça bu kılavuz güncellenecektir.

Starfield Game Pass çıkış tarihi dışında, oyundan da bahsedelim. Geleceğin aksiyon rol yapma video oyunu Starfield, Bethesda Game Studios imzası taşıyor. Bethesda, 2018 yılında E3 basın konferansı sırasında oyunun resmi duyurusunu yaptı. Bethesda tarafından 25 yılı aşkın bir süredir yaratılan ilk yeni fikri mülkiyet olan oyun, uzay temalı bir evrende geçiyor. Oyunun 2023 yılının ilk yarısında Microsoft Windows ve Xbox Series X/S için piyasaya çıkması planlanıyor.

Ayrıca elbette sitemiz üzerinde başka yazılar da yer alıyor. Zira, Starfield PS5 için kesin olarak çıkmayacak tarzı haber yazılarımız mevcut. Hatta, En iyi oyunlar rehber yazımız da sizlere faydalı olacaktır. Bu yazımız içerisinde, sizlere birçok başlıktan oyun tavsiye ettik. Tabii, oyun çıkana kadar izleyecek film de arıyor olabilirsiniz. Öyleyse, Marvel izleme sırası rehber yazımıza bakmanızda fayda olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.