Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.12.2022

Capcom'un en iyi korku oyunlarını çağdaş konsollara sunmayı tamamladığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Geliştiricinin Resident Evil 2 ve 3'ün Remake sürümlerini göz önüne alalım. Kesinlikle, yaklaşmakta olan Resident Evil 4 Remake en iyi korku oyunları arasında yer alacaktır. Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi ne zaman çıkacak merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bununla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Hatta, Resident Evil 4 Remake ile ilgili hikaye ve oynanış bilgisi de verceğiz.

Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı

Capcom'un gerçekten Resident Evil 4 Remake üzerinde çalıştığı doğru çıktı. Sonra, PS4, PS5, Xbox Series X|S ve PC için çıkış tarihi 24 Mart 2023 olduğunu öğrendik. Bu tarih belirli olsa da, koşulların değişebileceğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle gelecekte ertelenmesi mümkündür. Ancak, ön siparişler mevcut olduğu için durumun böyle olacağına inanmıyoruz.

Oynanış arıyorsanız, Capcom'un Ekim 2022'deki Resident Evil vitrininin bu bölümüne göz atın. Bu, Leon'un savuşturma özelliği gibi bazı önemli oynanış ayarlamalarının yanı sıra iyi bilinen giriş sahnesini de gösterdi. Resident Evil 4 Remake anlatıyı nasıl değiştirecek, henüz tam olarak bilmiyoruz. Ancak bunu bir şekilde yapacak.

Capcom promosyon yapımcısı Edvin Edsö, pek çok oyuncunun alışık olduğu bir deneyime yeni bir hava katmak için şirketin "oyunun yönünün ruhunu korurken oyunun konusunu yeniden hayal edeceğini" belirtti. Ve en son fragmanda bunun bazı işaretlerini gördük. Ancak beklediğimizin aksine, oyun inkar edilemez bir şekilde hala orijinaline oldukça sadık. Resident Evil 4 Remake çıkışından önce daha fazla bilgi çıkarsa, sizi bu rehberle güncelleyeceğiz.

Peki, nedir bu oyun?

Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımızda, bir de oyunun arkasından bahsedelim. Yaklaşan hayatta kalma korku oyunu Resident Evil 4, Capcom tarafından imzası taşıyor. Resident Evil 4 2005 video oyununun bir yeniden yapımdır. Dahası, 24 Mart 2023 tarihinde PS4, PS5, PCve Xbox Series X/S için piyasaya çıkacaktır. Oyuncular, bir İspanyol köyünde hüküm süren ve eski bir parazite tapan vahşi bir tarikat olan Los Illuminados'tan başkanın kızı Ashley Graham'ı kurtarmaya çalışan ABD ajanı Leon S. Kennedy'nin kontrolünü ele alıyor.

Video oyunu Resident Evil 4, 2005'teki orijinalinin bir yeniden yaratımıdır. Resident Evil 2 (2019) ve Resident Evil 3'ün yeniden yapımlarından esinlenirken, orijinal oyuna (2020) benzer şekilde "omuz üstü" üçüncü şahıs nişancı oyununa sahip olacak. Resident Evil 4'teki grafiklerin ilk oyundakilerden daha iyi olması, gergin bir ruh hali, güncellenmiş karakter tasarımları ve geliştirilmiş arka planlar içermesi bekleniyor.

Oyuncu, tıpkı orijinal oyunda olduğu gibi envanterini düzenlemek için bir "ataşe çantası" kullanacak. Tüccar da geri döndü ve oyuncunun eşya almasını, geliştirmesini ve takas etmesini sağlıyor. Savaşta Leon, testere darbelerini bıçakla savuşturmak ve düşmanları uzaklaştırmak için tekme atmasını sağlayan yeni savuşturma mekaniklerine sahip. Ayrıca, Elden Ring en iyi silahlar yazımız da dikkatinizi çekebilir. Dahası, Starfield Game Pass çıkış tarihi yazımıza da göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Tabii, En iyi oyunlar yazımızı da seveceğinizi düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.