Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.01.2023

System Shock Remake çıkış ayı belli oldu. Tüm zamanların en sevilen birinci şahıs nişancı oyunlarından biri olan System Shock, 1994 yılında yayınlandığında son derecede orijinaldi. Gerçekçi ortamları, ortaya çıkan oynanışı ve şaşırtıcı fiziği ile övgüler aldı ve bunların hepsi yıllar boyunca genel olarak oyunlar üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu. System Shock, Deus Ex ve BioShock gibi oyunlarda yoğun bir şekilde referans alındı. Çünkü kısmen aynı çekirdek personelin çoğu her iki serinin de taksitleri üzerinde çalıştı. Pek çok kişi uzun süredir serinin geri dönmesini bekliyordu. Neyse ki, yakında geri geliyor.

System Shock Remake çıkış ayı Mart 2023

System Shock Remake Kickstarter sayfasından oyunun yaklaşan çıkış tarihine ilişkin yeni bir duyuru geldi. Henüz kesin bir tarih olmasa da, oyunun Mart 2023 civarında piyasaya çıkması hedefi var. Ancak Nightdive Studios ekibi, yayıncısı Prime Matter sayesinde oyunun "önemli ölçüde geliştiğini" ve kaliteye daha fazla vurgu yapılmasına olanak sağladığını iddia etti.

Nightdive Studios, "Projenin kapsamı ve ölçeği önemli ölçüde gelişti ve Prime Matter'ın projeye katılmasıyla yaşam kalitesi iyileştirmelerine, hata düzeltmeye ve yerelleştirme desteğine odaklanmamızı sağladı - hepimizin büyük derecede gurur duyduğu bir oyunu yayınlamaya yönelik son büyük adımlar. Bu aynı zamanda bize geri dönüp oyunun ekstra parlatılması gereken çeşitli yönlerini parlatmak için zaman verdi." dedi.

Remake sürümün, orijinalin standartlarını yakalayıp yakalayamayacağını ancak zaman gösterecek. Ancak oldukça üst düzey bir ürün gibi duruyor. Oyunun önümüzdeki üç ay içinde piyasaya çıkacağı göz önüne alındığında, büyük olasılıkla yakında tam bir çıkış tarihi ve potansiyel olarak diğer bazı bilgilerle birlikte yeni bir fragman bekleyebilirsiniz. System Shock tüm zamanların en büyük kült başyapıtlarından biri olduğu için standartlar yüksek. Ancak Nightdive'ın başarılı olması için çok çaba sarf ediyor.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.