Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.01.2023

Sons of the Forest'ın ne zaman yayınlanacağını merak ediyor olabilirsiniz. Endnight Games, birkaç yıl önce duyurulmasına rağmen korku hayatta kalma oyunu The Forest'ın merakla beklenen devam oyunu hakkında çok az bilgi vererek geceleri ürkütücü bir orman kadar sessiz kaldı. Ancak Sons of the Forest çıkış tarihini öğrendik. Hayranlar, resmi materyal eksikliğine rağmen, binanın restorasyonu ve mağara ve arazi keşfinin bir kombinasyonu ile hayatta kalma oynanışı da dahil olmak üzere ormana dönüşle ilgili bazı gerçekleri tahmin ettiler. Ürkütücü düşmanlar ve antagonistler de geri dönüş yapıyor. Ancak bu hayatta kalma oyunu sürümünde onlar hakkında çok az şey biliyoruz. Şimdi, Sons of the Forest çıkış tarihi, fragman, oynanış ve daha fazlası ile ilgili bilgi verme zamanı.

Sons of the Forest çıkış tarihi

Sons of the Forest için çıkış tarihi 23 Şubat 2023 olarak açıklandı. Oyuna başlangıçta yalnızca PC üzerinden erişilebilecek ve fiyatı 29,99 ABD doları olacak. Yani, 450 TL civarı olmasını bekleyebiliriz. Tabii, en iyi ihtimalle... Oyunun başlangıçta Mayıs 2022'de piyasaya çıkması planlanıyordu. Ancak Endnight ilk son tarihin "aşırı iddialı" olması nedeniyle bir erteleme duyurdu. Ardından, Ağustos 2022'de, stüdyonun bunu yapmak zorunda olduklarını belirtmesi ve yeni bir oynanış teaser'ı sunmasıyla bir kez daha ertelendi.

Sons of the Forest platformlar

Ayrıca, şu an için sadece PC'de mevcut olacak. Gelecekte bir konsol sürümü bekleniyorsa, bu bilinmiyor. Sons of the Forest'ın, kendisinden önce gelen ve PS4'te çıkan The Forest gibi yapması mümkün. Ancak onaylanmadığı için bu şu anda sadece bir spekülasyon.

Sons of the Forest fragman

2019'un The Game Awards etkinliğinde ilk Sons of the Forest teaser'ı yayınlandı. Teaser'ın karanlık ve tatsız tonu nedeniyle çok fazla beklenti vardı. Ancak gerçek oyun hakkında hiçbir şey bilinmiyordu. En son çıkan fragmanı şimdi paylaştık.

Sons of the Forest oynanış

Sons of the Forest uzun bir oynanış gösterimine konu olmadı. Bununla birlikte, oyunun Aralık 2020'de tanıtılan ikinci videosu, dövüş, keşif ve hatta oyunun konusuyla şüphesiz bir bağlantısı olan çağdaş yapılarda geçen bazı manzaralar da dahil olmak üzere daha derinlemesine bir oynanış sergiledi.

Başka ne önerirsiniz?

Ayrıca, Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası gibi bir yazımız da sizleri bekliyor. Dahası, System Shock Remake çıkış ayı gibi haberlerimiz de var. Tabii, Payday 3 çıkış tarihi aralığı haberimize de bakmanızı tavsiye ederiz. Sonra, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkındaki rehber yazımız da mevcut. Bir de, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımız var. Unutmadan, Starfield Game Pass çıkış tarihi yazımıza da bir bakın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.