Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.01.2023

Haziran 2020'deki PS5 tanıtımında ortaya çıktığından beri Forspoken gizemini koruyan bir oyun oldu. Ancak oyunun RPG gurusu Square Enix imzası taşıyor olması heyecan uyandırdı. Peki ama Forspoken çıkış tarihi ne zaman? Hatta, Forspoken hikayesi, oynanışı vesaire nasıl?

Hollywood'un süper yıldızı Ella Balinska, rol yapma oyununda Frey Holland'ı canlandırıyor. Bu sayede, RPG'nin zaten dikkat çekici olan oyuncu kadrosuna katkı sağlıyor. Diğer ortamlardan bir grup yazar da dünyanın yaratılmasına katkı sağladı. Frey'i yanlışlıkla boyutlar arası bir geçide girdikten sonra çeşitli büyüler yaparken izlemek çok şaşırtıcı. Oyuncular Forspoken'ın çıkış tarihini öğrenmek için sabırsız. Dahası, oyunun oynanışı, konusu ve özellikleri hakkında bilgi arıyor. Şimdi, Forspoken PS5 ve PC'de çıkmadan önce, daha fazla bilgi kapmak için okumaya devam edin.

Forspoken çıkış tarihi

Forspoken için çıkış günü 24 Ocak 2023. Başlangıçta Mayıs 2022'de piyasaya çıkacak olan oyunun çıkışı, önce Ekim 2022'ye ve ardından tekrar başka tarihe ilerledi. Başlangıçta, CES 2021'deki bir Sony sızıntısı nedeniyle Forspoken Ocak 2022'de piyasaya çıkacak gibi duruyordu. Ancak COVID-19 salgını ve diğer koşullar nedeniyle oyunun ertelenmesi gerektiği kararı geldi.

Forspoken hangi platformlarda olacak?

Forspoken çıkış tarihi bilgisini verdik. Peki, hangi platformlarda oyunu göreceğiz? Forspoken PS5 ve PC'de çıkacak. Square Enix'e göre oyun "PS5 için". Bu nedenle Forspoken'in Xbox Series X|S'e çıkmasını beklememek gerek.

Forspoken hikayesi

Forspoken'ın hikayesi uydurma bir ulus olan Athia'da geçiyor. Dünya'dan kazara gelen Frey Holland, Athia'da gezmek ve hayatta kalmak için doğaüstü yetenekleri kullanıyor.

Forspoken oynanışı

Forspoken'ın IGN tarafından yayınlanan 3 dakikalık oynanış fragmanında keşif, dövüş ve hatta menü sistemi yer alıyor. Frey'in geçiş için sınırlı sayıda çizgi ve bir dizi dövüş seçeneğine sahip olduğunu görebiliyoruz. Arayüzde büyü yetenekleri, seviyeli teçhizat ve çiviler (Frey'in gücünü ve cesaretini artıran) dahil olmak üzere çok sayıda JRPG ilerleme sistemi var. Şimdi, Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı yazımızı bitirmeden, fragmanı sizlerle paylaşalım.

Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı dışında ne önerirsiniz?

Ayrıca, FIFA 23 TOTY çıkış tarihi gibi bir yazımız da sizleri bekliyor. Dahası, System Shock Remake çıkış ayı gibi haberlerimiz de var. Tabii, Payday 3 çıkış tarihi aralığı haberimize de bakmanızı tavsiye ederiz. Sonra, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkındaki rehber yazımız da mevcut. Bir de, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımız var. Unutmadan, Starfield Game Pass çıkış tarihi yazımıza da bir bakın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.