Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.01.2023

Oyunların yollarını gözlemek, artık bir rutin haline geldi. Özellikle de bu sene, yani 2023 içerisinde efsane oyunlar yolda. Biz de, bu yüzden sizler için her ay çıkacak önemli oyunlar ile ilgili listeler hazırlıyoruz. Ocak 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar, bu listelerimizden ilki. Bu ay içerisinde göreceğimiz önemli oyunlar, bu yazımız içerisinde sizlerle olacak. Dilerseniz, sözü daha fazla uzatmadan konuya geçelim.

Ocak 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar

Şimdi, sizlerle bahsini ettiğimiz oyunları listeleme zamanı.

13 Ocak

  • Dragon Ball Z Kakarot - PS5
  • One Piece Odyssey - PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S

 

19 Ocak

  • A Space for the Unbound  - PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Switch

 

20 Ocak

  • Fire Emblem Engage - Switch
  • Monster Hunter Rise - PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S

 

27 Ocak

 

Daha 2023 başlar başlamaz, önemli bir sürü önemli oyun, oyuncularla buluşmaya başlıyor. Ocak 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar arasından, bizim de çok dikkatimizi çeken oyunlar var elbette. Bütün bu oyunlar arasından, özellikle de Dead Space'i merakla bekliyoruz. Zira, kendisi gerçekten çok önemli bir yapım. Zamanında akıllara kazımayı başardıkları sahneleri Remake sürümde ne yapacaklarını görmek isteriz.

Başka ne önerirsiniz?

Sizler için ilerleyen süreçte, genel olarak 2023 yılında çıkacak oyunlar listesi hazırlayacağız. Fakat, o yazımızı hazırlayana kadar zaman geçirebileceğiniz başka yazılarımız da var. Önce, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar yazımıza bir göz gezdirin. Mesela, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimize bakabilirsiniz. Tabii ki, Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımız da sizleri bekliyor. Sonuçta, söz konusu çıkış tarihleri ve bu konuda çok fazla yazımız mevcut.

Bir başka örnek de, Sons of the Forest çıkış tarihi, fragman, oynanış ve daha fazlası yazımız. Kesinlikle tavsiye edebileceğimiz Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası yazımız da mevcut. Ocak 2023 ayında çıkacak oyunlar listemizde çıkış tarihleri önerileri dışında da tavsiyelerimiz var.

Bütün bunlar bir yana, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımız, kesinlikle bakmanız gereken bir yazı. Bir başka canavar oyun STALKER 2 Heart of Chornobyl sistem gereksinimleri listesine de bir bakın. Ayrıca, Elden Ring sistem gereksinimleri gibi yılın efsanelerinden de oyunlara bakabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.