Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.02.2023

Harry Potter romanlarında ve filmlerinde okuduğumuz ve gördüğümüz kadarıyla Wizarding World  harika bir yer. Yine de günümüzden çok uzak değil. Peki ama Hogwarts Legacy hangi yılda ve hangi tarihsel dönemde yer alıyor? Şimdi, tam olarak bu soruya yanıt getireceğiz.

Hogwarts Legacy hikayesi hangi yılda, tarihte geçiyor?

Hogwarts Legacy'nin koridorlarına girmeden önce dört ünlü Hogwarts binasından hangisine atanacağınızı öğrenmek için buradaki ev sıralaması hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Karanlık bir tarafı olanlar için, Hogwarts Legacy Karanlık Sanatlar Savaş Arenası'na nasıl erişileceğini öğrenmek, o korkunç lanetleri test etmenizi sağlayacaktır. Eğer yoksa, bu yıl Hogwarts'a kayıt olacağınız yıldır.

1890 yılı özellikle Hogwarts Legacy'nin 1800'lerde geçtiği yıldır. State of Play teaser'ında yer alan bir gazete, 1 Eylül'ün okul yılının başlangıcı olduğunu belirtiyor. Bu da yıllar içinde tanıdığımız karakterlerin çoğunun ortaya çıkmayacağı anlamına geliyor. Ancak, Hogwarts Legacy derslerimizde ve sınıflarımızda, onların atalarından bazılarını görme fırsatımız var.

Artık Hogwarts Legacy'nin ne zaman olduğunu bildiğinize göre, bavulunuzu hazırlayabilirsiniz. Ardından, fantastik bir macera için asanızı kapabilirsiniz. Hogwarts Legacy'deki her büyüye göz atın, böylece neyi uygulayacağınızı bileceksiniz. Hogwarts Legacy hangi yılda geçiyor, anlattığımıza göre, şimdi başka tavsiyeler verme zamanı demektir.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Önce, Hogwarts Legacy arkadaş sistemi yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Burada, oyunda bize eşlik edecek dostlardan bahsettik. Sonuçta, yalnız kalmak istemeyiz, değil mi? Ardından, Hogwarts Legacy Fan Club eşyaları ile ilgili de bir rehber yazımız mevcut. Oyuna girdiğinizde, güzel eşyalar sahibi olmak isterseniz, bakmanızda fayda olacaktır. Dahası, bu eşyalar ücretsiz ve kolay bir şekilde geliyor. O yüzden, ceplemekte fayda var. Sonra, Hogwarts Legacy asa seçimi ile ilgili bir haberimiz var. Canınızı sıkması muhtemel ama ne yazık ki şartlar bu şekilde. Hogwarts Legacy hangi yılda yazımızı bitirmeden, 2 tavsiye daha verelim.

Bütün bunların dışında, Hogwarts Legacy kaç saat sürüyor rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Bu rehber yazımızda, oyuna ayırmanız gereken zamandan bahsettik. Sonuçta, önemli bir oyun ve önemli bir zamana ihtiyacı var. Son olarak da, Hogwarts Legacy erken erişim bilgilerini paylaştık. Şimdi, oyunun tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.