Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.02.2023

Hogwarts Legacy için Hogwarts'ın koridorlarında ve çevresindeki tepelerde tam teşekküllü bir RPG macerası planlanıyor. Hogwarts'ın uğursuz gizemlerini keşfederken yanınızda size eşlik edecek güvenilir bir seyahat ortağınız olacak. Hogwarts Legacy içerisindeki arkadaş sistemi hakkında, oyundaki işlevleri ve tüm yol arkadaşı karakterlerin listesi de dahil olmak üzere bilinmesi gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Hogwarts Legacy arkadaş sistemi ve arkadaşlar

Hogwarts'ta kaldığınız süre boyunca arkadaş edinebileceğiniz ve yardımına güvenebileceğiniz öğrenci arkadaşları Hogwarts Legacy yoldaşları olarak da bilinir. Aşağıda listeleyeceğimiz arkadaşlar, yanınızda olacak:

  • Sebastian Sallow (Slytherin)
  • Poppy Sweeting (Hufflepuff)
  • Natsai Onai (Gryffindor)

 

Daha önce de fark ettiğiniz gibi, Ravenclaw hariç Hogwarts Legacy binalarının her birinden birer tane olmak üzere şu anda bilinen üç arkadaş var. Sızıntılar ve söylentiler Ravenclaw'ın bir yoldaşı olmayacağını ima emiyor. Yani, her evin kendi bireysel yoldaş karakterine sahip olması mantıklı olacaktır. Farklı binalara mensup arkadaşlarınızla iletişim kurup kuramayacağınız da bilinmiyor. Şimdi, listelediğimiz arkadaşlardan bahsedelim.

Sebastian Sallow (Slytherin)

Hogwarts Legacy içerisinde Slytherin'inden arkadaş, Sebastian Sallow'dur. "Çekici ve girişken bir genç" olarak tanımlansa da, ikiz kardeşi Anne'e yardım etme konusunda kararlıdır. Hem de bu, tehlikeli Karanlık Sanatlara bulaşmak anlamına gelse bile.

Poppy Sweeting (Hufflepuff)

Hogwarts Legacy Hufflepuff binasından yoldaş ise Poppy Sweeting. "Zeki ve empatik" olarak anlatılan Poppy Sweeting'in sahip olabileceğiniz en nazik arkadaş olacağı kesin. Ayrıca hayvanları istismar edenlere karşı güçlü bir muhalefeti ve onlara karşı derin bir anlayışı ve şefkati var.

Natsai Onai (Gryffindor)

Hogwarts Legacy Gryffindor'dan arkadaş adı Natsai Onai. Onai bilgili, zeki ve kendini adaletin yerine getirilmesini sağlamaya adamış biridir. Afrika'da doğup büyümüş ve annesinin kehanet profesörü olarak atanmasının ardından Hogwarts'a transfer olmadan önce o zamanlar dünyanın en büyük büyücülük kurumu olan Uagadou'ya gitmiştir.

Ravenclaw arkadaşı

Ravenclaw Hogwarts Legacy yoldaşının kimliği, hatta varlığı bile hâlâ bilinmiyor. Ancak eğer varsa, Ravenclaw yoldaşı olarak Amit Thakkar en akla yatkın aday olacaktır. Amit Thakkar, büyücülük tarihinde ünlü bir yazar olma hedefiyle ilk anı kitabını yazmayı planlıyor. Bu potansiyel Ravenclaw arkadaşı aynı zamanda bir astronomi meraklısı. İhtiyacı olanlara yardım etmekten hoşlansa da, kısa süre sonra riskli maceralara atılmaktansa ders çalışmanın kendisi için daha uygun olduğunu fark eder.

Hogwarts Mirası'ndan gelen yoldaşlar hakkında bilinmesi gereken her şey bu kadar. Söylentiler doğruysa Ravenclaw hariç, hangi Evi seçerseniz seçin, Hogwarts'ın merkezindeki uğursuz gizemleri keşfederken yanınızda dost bir yüz bulacağınız garanti. Arkadaşınız hakkında düşünmeden önce Hogwarts Legacy Bina sıralama sisteminin nasıl işlediğini anlamak kesinlikle iyi bir fikirdir. Hogwarts Legacy arkadaş sisteminden bahsettiğimize göre, şimdi başka tavsiyelerimizden de bahsedelim.

Hogwarts Legacy arkadaş sistemi dışında ne tavsiye edersiniz?

Konumuz Hogwarts Legacy olduğu için, yine bu oyundan devam edelim dilerseniz. Zira, sitemizde bir sürü Hogwarts Legacy içeriği mevcut. Mesela, Hogwarts Legacy Fan Club eşyaları ile ilgili bilgi verdiğimiz bir yazımız var. Sonuçta, ücretsiz eşyaya neden, "Hayır!" diyelim ki? Sonra, Hogwarts Legacy asa seçimi ile ilgili de üzücü bilgiler verdik. Ne yazık ki, zannettiğimiz kadar özgür bırakmayacak bir oyun olacak. Son olarak da, Hogwarts Legacy erken erişim rehber yazımızı paylaşalım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.