Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.01.2023

Hogwarts Legacy'deki ilk gününüz, her yeni öğrenci için olduğu gibi, okuldaki dört evden birine atanmanızla başlayacak. Peki Hogwarts Legacy Binaları için başka ne gibi seçenekler olacak? Ortak alanları ziyaret edebilirsiniz, farklı evlerden öğrencilerle konuşabilirsiniz. Hatta, onları arkadaşınız olmaya davet edebilirsiniz. Avalanche Software, her bir Hogwarts Legacy binalar ileneler yapabileceğini büyük ölçüde gösterdi. Bu rehber şimdiye kadar tanıtımlarda ve oynanış demolarında gösterilenleri kapsıyor. Burada ayrıca, her bir Hogwarts evi ile ilgili büyük ayrıntılara gireceğiz. Ayrıca, her biri hakkında Hogwarts Legacy'den önemli bilgileri anlatacağız.

Hogwarts Legacy binaları

  • Gryffindor
  • Slytherin
  • Ravenclaw
  • Hufflepuff

 

Hogwarts Legacy binalar ve detayları

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Hogwarts Legacy'de seçilebileceğiniz dört ev vardır. Bunlar Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw ve Hufflepuff. Her birinin kendi Ortak Odası vardır ve karakteriniz için farklı oyun seçeneklerinin kilidini açacaktır. Şimdi, Hogwarts Legacy binaları ile ilgili detaylara geçme zamanı.

Gryffindor

Hogwarts Legacy içerisindeki binalar arasından ilki Gryffindor. Gryffindor'un ortak odası, hepsi altın ve kırmızı desenlerle ve Gryffindor'un sembolü işli kanepeler ve halılarla dolu büyük bir ortak alandır. Gryffindor'a seçilen öğrenciler cesaret, yiğitlik, şövalyelik ve özgüven özelliklerine sahip olurlar.

Slytherin

Hogwarts Legacy binaları listemizde 2. sırada Slytherin var. Slytherin'in ortak odası, hepsi yeşil mobilyalar ve bitkilerle renkli, geniş açık alanlardan oluşan daha karanlık bir settir. Slytherin'e girmek için hırslı, kararlı, becerikli ve zeki olmanız gerekir.

Ravenclaw

Hogwarts Legacy içerisindeki binalar arasında Ravenclaw da önemlidir. Ravenclaw'ın ortak odası, yıldız temalı halılar ve perdelerin yanı sıra yığınla kitap, süslü mobilyalar ve mavi lambalarla dekore olan muhteşem bir üst kattır. Ravenclaw'da olmak için zekâ ve bilgeliğe sahip olmanız, zekâya ve yeni şeyler öğrenmeye değer vermeniz gerekir.

Hufflepuff

Hogwarts Legacy binaları listemizin son üyesi Hufflepuff. Son olarak, Hufflepuff evi, abajurlar ve aydınlatmalarla dolu ve duvardaki rafların yanı sıra etrafta olan bitkiler ve sandalyelerle rahat bir ev hissi veren bir alt kat, bodrum alanıdır. Bir Hufflepuff olmak için güçlü bir adalet ve sadakat duygusunun yanı sıra sabırlı ve sıkı çalışmaya hevesli olmanız gerekir.

Hogwarts Legacy binaları ve binalar ile detayları dışında ne var?

Günümüzde, kesinlikle merakla beklediğimiz bir oyun olarak gösterebiliriz kendisini. Bu yüzden, sitemizde birçok yazıya da konuk oldu. Önce, oyuna hazır olup olmadığınızı bir görelim. Şu anda Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Yeni sistem gereksinimleri de bu yazımızda mevcut. Bu sayede, siz de oyuna hazır olabilirsiniz.

Ayrıca, Hogwarts Legacy binaları ve binalar ile detayları dışında merak ettiğiniz çok şey olduğu fikrindeyiz. Bu yüzden, Hogwarts Legacy içerisinde Quidditch var mı sorusuna yanıt getirdik. Sonuçta, oyunda süpürge ile gezmek var. Bir de üstüne Quidditch olsa, tadından yiyemeyiz.

Son olarak da, Harry Potter Hogwarts Legacy içerisinde olup olmadığı ile ilgili bir söylenti var. Olduğunu veya olmadığını net bilmiyoruz. Fakat, elbette oyun çıktığında bunu da göreceğiz. Bu yüzden, merakla bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.