Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.01.2023

Hogwarts Legacy'nin yönetmeni oyunu bitirmenin ne kadar sürebileceğini açıkladı. Hogwarts Legacy içerisinde bizi bekleyen çeşitli yerler ve yan görevler var. Oyuncuların izleyebileceği ana bir yol var tabii ki. Fakat, oyunun muazzam bir kapsamı var. Bu yüzden, sona ulaşmak için gereken süre, oyunu oynayan neredeyse herkes için büyük ölçüde değişecektir. Fakat, yine de, "Hogwarts Legacy kaç saat sürüyor?" sorusuna bir yanıt geldi. Şimdi, sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz.

Hogwarts Legacy kaç saat sürüyor?

Avalanche Software direktörü Alan Tew, bir röportajında oyunun uzunluğunu açıklamaya çalıştı. Tew, Hogwarts Legacy'nin sunduğu her şeyi keşfetmek isteyen herkesin takviminde çok fazla zaman ayırması gerektiğini belirtti. Görünüşe göre Tew'in oyuncuların oyunu nasıl oynayacağı konusunda hiçbir fikri yok. Tew, "Uzunluğun oyuncuya ve sizin de söylediğiniz gibi yan görevleri yapıp yapmamaya bağlı olarak gerçekten dramatik ve çılgınca değiştiğini görüyoruz. Bunu kendi merceğimden anlatabilirim. Tahmin edersiniz ki ben pek çok oyun deneyimi yaşamış biriyim ve konumumu göz önünde bulundurarak oyun hakkında neler bilebileceğimi anlayabilirsiniz. Kısa bir süre önce her şeyi %100 oynadım ve tüm bilgi ve birikimime rağmen tüm içeriği tamamlamak 80 saatten fazla sürdü. Oyunda çok şey olduğunu ve etkileşime geçilecek çok şey olduğunu hissediyorum ve insanların bu deneyimi yaşaması için heyecanlıyım." dedi.

Ortalama bir oyuncunun Hogwarts Legacy'yi bitirmek için 100 saate yakın bir süreye ihtiyaç duyabileceği, oyuna bu kadar aşina olan birinin oyunu tamamen bitirmesinin yaklaşık 80 saat sürdüğü göz önüne alındığında mantıklı geliyor. Oyunun ana hat versiyonunu tamamlamanın ne kadar süreceğini tahmin etmek imkansız, ancak çoğu oyuncu muhtemelen hikaye yoluna bağlı kalmayacaktır. Sonuçta, oyunun ana cazibelerinden biri bu ortamda olmak ve Hogwarts'ta günlük işlerinize devam etmek. Bu yüzden acele etmeye gerek yok. 10 Şubat'ta Hogwarts Legacy nihayet PlayStation 5, Xbox Series X ve PC için satışa çıkacak. Oyun daha sonra Nisan ayında PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak. Ancak Nintendo Switch sahipleri Temmuz ayına kadar beklemek zorunda kalacak. Hogwarts Legacy kaç saat sürüyor anlattık. Şimdi, sırada başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.