Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.04.2023

Dead Island 2 içerisindeki karakterler kimler? Dead Island 2, her biri kendi geçmişine, yeteneklerine ve sınırlamalarına sahip çeşitli farklı ve bağımsız bireyleri tanıtıyor. Bir sonraki Deep Silver oyununda "her biri kendine özgü kişiliğe ve çizgilere sahip" altı oynanabilir karakterin her birinden çok şey bekleyebilirsiniz. Eğer bir avcıyı diğerine tercih ederseniz, Zombi ısırıklarının acısına daha fazla katlanmak zorunda kalmayacaksınız çünkü her bir avcı savaşabilecek ve hayatta kalabilecek. Hepsi kendilerini idare edebilecek kapasiteye sahip. Peki Dead Island 2 sonunda raflardaki yerini aldığında, hangi karakterler olarak oynayabileceksiniz?

Dead Island 2 karakterler listesi

Önce, oyun içerisinde yer alan karakterleri sizler için listeleyeceğiz. Ardından da, her karakteri tek tek anlatmaya çalışacağız.

 • Amy
 • Jacob
 • Dani
 • Ryan
 • Carla
 • Bruno

 

Dead Island 2 karakterler ve açıklamaları

Şimdi, sıra geldi listelediğimiz her karakteri tek tek anlatmaya. Hadi, beklemeden girişelim şu mevzuya.

Amy

Dead Island 2 karakterler listemizdeki ilk karakter Amy. Amy Los Angeles'ta büyümüş ve şehrin akıl almaz bir cehenneme dönüşmesine tanık olmuştur. Zombi salgınından önce bir sporcuydu, bu nedenle kaybetmekten nefret ediyor ve sık sık inisiyatif alırken görülüyor.

Innate Skills yetenekleri:

 • Relief Pitcher
 • Divide and Conquer

 

Jacob

Dead Island 2 Gamescom fragmanının yıldızı Jacob, Londra'da doğdu ve daha önce dublör olarak çalıştı. Özellikle zombi istilasına uğramış Hell-A'da, zaman kaybetmekten hoşlanmadığı için proaktif davrandığına sıkça rastlayabilirsiniz. Ayrıca klasiklerden hoşlanıyor, bu nedenle sık sık Shakespeare'den alıntı yaptığını duyacaksınız.

Innate Skills yetenekleri:

 • Frenzy
 • Critical Gains

 

Dani

Dead Island 2 karakterler listemizdeki önemli karakterlerden biri de Dani. Boston'dan Los Angeles'a taşındıktan sonra Dani, yerel punk ve alternatif topluluklarda kendini evinde hissetti. Paten derbisi takımına da katıldığı için hızlı ve yakın dövüşçü gibi oynayacağını tahmin edebiliriz.

Innate Skills yetenekleri:

 • Thunderous
 • Bloodlust

 

Ryan

Fresno'nun yerlisi olan Ryan, "seksi itfaiyeci" ve egzotik bir dansçı olarak popüler oldu ve sık sık Los Angeles'a gitti. Anne ve babası öldükten sonra küçük kardeşini büyüten Ryan, bekârlığa veda partilerinde fiziğini sergilemediği zamanlarda onunla güçlü bağlarını sürdürüyor. Ryan, şehir kan ve bağırsaklarla kıpkırmızı olurken kardeşinin güvende olduğundan emin olmak için onu bulmaya kararlıdır.

Innate Skills yetenekleri:

 • Retaliation
 • Seesaw

 

Carla

Dead Island 2 karakterler listemizin sonuna yaklaşırken, bir de Carla'dan bahsedelim. Carla, zombileri öldürmeye hevesli ve iştahlı, sokakları iyi bilen bir Los Angeles motosiklet yarışçısıdır. Can sıkıntısına karşı güçlü bir nefret duyan Carla, eskiden bir tamirci olarak çalışıyordu ve ana neşe kaynaklarından biri, sıkı çalışmasının tamir edilmiş bir araçla sonuçlandığını görmekti.

Innate Skills yetenekleri:

 • Mosh Pit
 • Dig Deep

 

Bruno

Modern centilmen hırsız Bruno, nerede olursa olsun veya kendini hangi durumda bulursa bulsun kullanışlı olabilir. Tatlı dilli ve kurnazdır. Los Angeles'ta doğdu ve zorlukları ve yeni olasılıkları seviyor, özellikle de bunlar onun en sevdiği şeylerden biri olan yolsuzlukla mücadeleyi içeriyorsa.

Innate Skills yetenekleri:

 • Backstab
 • Rapid Reprisal

 

Dead Island 2 karakterler rehber yazımız bu şekildeydi. Ancak, sitemiz üzerinde sizi bekleyen daha birçok yazı var. Şimdi, sıra geldi diğer yazılarımızdan bahsetmeye.

Dead Island 2 karakterler dışında ne tavsiye edersiniz?

Konumuz, halihazırda Dead Island 2 olduğu için, önce sitemizdeki Dead Island 2 yazılarından bahsedelim. Önce, Dead Island 2 için yeni ekran görüntüleri yazımız var. Dikkatinizi çekeceği fikrindeyiz. Sonra, Dead Island 2 kaç saat sürüyor sorusunu yanıtladığımız bir yazımız var. Oyuna başlamadan önce hazır olmanızda fayda olacaktır. Ardından, Tüm Dead Island 2 zombi türleri yazımız da sizleri bekliyor. Bu ve bunun gibi birçok yazı var sitemizde. Şimdi, başka yazılarımızdan da bahsedelim.

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Dead Island 2 karakterler yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.