Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.03.2023

Geliştirici Dambuster Studios, "Dead Island 2 kaç saat sürüyor?" sorusuna yanıt getirdi. Yani artık Dead Island 2 süresi belli oldu. Açık dünya oyunları son yıllarda boyut olarak büyümeye başladı. Artık oyuncuların keşfetmesi için onlarca saatlik içerik oluyor. Assassin's Creed Valhalla, Elden Ring ya da Red Dead Redemption 2 gibi açık dünya oyunları sıklıkla uzun oyun süreleriyle anılıyor. Dead Island 2'nin de kendi başına nispeten uzun olması bekleniyor. Ancak Dambuster oyuncuların zamanına çok daha saygılı bir deneyim yaratmak için çaba gösterdi.

Dead Island 2 kaç saat sürüyor?

Dead Island 2'nin tasarım direktörü Adam Duckett, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda Dambuster'ın oyuncuların oyunu tamamlamasının ne kadar süreceğini tahmin ettiğini anlattı. Duckett, Dambuster'ın Dead Island 2'yi bitirmek için gereken süreye ilişkin genel tahmininin 20 saat olduğunu belirtti. Bu rakam, oyunu tamamen bitirmeye dayanmasa bile bazı yan görevleri tamamlamayı da içeriyor.

Duckett, Dead Island 2 süresi hakkında, "Tek bir karakterin yol boyunca oynamasını ve çeşitli yan içeriklere katılmasını yaklaşık 20 saat olarak tahmin ediyoruz." dedi. Bu şekilde de, "Dead Island 2 kaç saat sürüyor?" sorusuna yanıt getirdi. Ardından, "Yine, bu bizim için bir tasarım seçimiydi. İnsanların oyun dışında da bir şeyler yapmak istediklerinin farkındayız. Bu yüzden bu deneyimi mümkün olduğunca keyifli hale getirmek istedik." diye ekledi.

Duckett sözlerine, Dead Island 2'nin diğer açık dünya oyunlarından biraz daha kısa olmasının nedenlerinden birinin, son derece tekrar oynanabilir olacak şekilde inşa edilmiş olması olduğunu ekleyerek devam etti. Duckett, ilk oyunlarını bitirdikten sonra Dead Island 2'den daha fazlasını isteyenlerin, oyunun altı farklı karakteri ve deste oluşturma mekanizması nedeniyle hala keyif alacakları çok şey olacağını düşünüyor. Dead Island 2 kaç saat sürüyor sorusu ve süresi bir yana, sizlere başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Dead Island 2 kaç saat sürüyor sorusu ve süresi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.