Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.03.2023

Çeşitli Dead Island 2 zombi türleri HELL-A'yı sarmış durumda. Dahası, hepsi elinizdeki silahlarla dilimlemeniz, doğramanız ve ezmeniz için hazır. Bu rehber yazımızda, tüm Dead Island 2 zombi türleri ile ilgili bilgi vereceğiz. Yani, patlayanlardan aşındırıcı yapışkan kusanlara kadar. Bu sayede, oyun çıkmadan oyuna hazıra olmanız da mümkün olacaktır. Şimdi, dilerseniz listemiz geçelim.

Tüm Dead Island 2 zombi türleri

Oyundaki zombilerin türleri şu şekilde:

  • Shambler (Infected)
  • Walker (Infected)
  • Runner (Infected)
  • Grenadier Walker (Variant)
  • Spiky Runner (Variant)
  • Inferno Crusher (Variant)
  • Screamer (Apex)
  • Slobber (Apex)
  • Crusher (Apex)

 

Temel Infected, Variants ve Apex tipi zombiler, Dead Island 2 zombi çeşitliliğinin üç ana kategorisidir. Dead Island 2'nin Infected zombileri en yaygın olanlarıdır ve çoğunlukla zombi klişelerine uyarlar. Shambler yavaş hareket eden ve ilk dönüşen bir Infected'dır, bu da onları genellikle zayıf kılar. Shambler'larla karşılaştırıldığında, Walker'lar bir adım daha yukarıdadır, ancak yine de oldukça tipiktirler. Yine de, koşucular daha yeni enfekte olmuşlardır ve çok daha hızlıdırlar. Çeşitli zombi türlerini kontrol etmeyi kolaylaştırmak için parçalayabileceğinizi unutmayın.

Variantlar, bu temel zombi Enfeksiyonu türlerinin değiştirilmiş varyasyonlarıdır. Örneğin, Grenade Walker hala üniformalarını giyen ve palaskalarındaki el bombalarına tutunan bir asker Walker'dır. Yakın mesafede ölümcüllüklerini artırmak için cam, dikenli tel ve diğer keskin şeylerle kaplı zombileşmiş koşucular olan Spiky Runners'a benzer. Inferno Crusher, adından da anlaşılacağı gibi, yanan vahşi bir zombidir. Sonuç olarak ateşle modifiye edilmiş silahlara karşı bağışıklık kazanırlar.

Dead Island 2 zombi türleri açısından, Apex besin zincirinin en tepesinde yer alır ve hazırlıksızsanız Los Angeles sokaklarını kasıp kavurabilir. Bu zombiler, Inferno Crushers'a benzer şekilde güçlü, devasa zombilerdir. Size yakıcı salya fırlatabilen zombiler olan Slobbers daha ilgi çekicidir. Bu salyalı zombi türünü, çıkışınızı kapatmadan önce ortadan kaldırmanız gerekiyor. Son olarak Screamers geliyor. Çığlık atmaya başladıktan sonra, bölgedeki tüm zombiler konumunuzu fark edecek ve kolayca kuşatılabileceksiniz. Bunları mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırın. Ancak dikkat edin. Zira, çığlıkları ayaklarınızı yerden keser. Tüm Dead Island 2 zombi türleri bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Dead Island 2 rehber yazımız şimdilik bu kadardı. Ancak, sitemizde daha birçok yazı mevcut. Örneğin, Dead Island 2 çıkış tarihi yazımız sizleri bekliyor. Ardından, En iyi kedi oyunları yazımız var. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Tüm Dead Island 2 zombi türleri yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.