Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.01.2023

Ubisoft ekibinin sonraki Star Wars oyunu görünüşe göre No Man's Sky ile karşılaştırılıyor. Disney 2010'ların başında tüm Star Wars serisini satın aldı. O zamandan beri, video oyun evreni garip bir yerdeydi. Yaklaşık on yıl boyunca, EA'in yüksek kaliteli Star Wars video oyunlar yapma şansı vardı. Ancak bu süre LucasArts'ın sorumlu olduğu dönemden çok daha az verimli geçti. Star Wars Squadrons ve eleştirmenlerce beğenilen ve bu yıl bir devam oyunu çıkacak olan Star Wars Jedi Fallen Order, elimize geçen ve her ikisi de zor başlangıçlar yapan iki Battlefront oyunuydu. Rafa kaldırılan başka oyunlar oldu. Fakat Star Wars oyunları serisini görmek nihayetinde biraz cesaret kırıcıydı.

Ubisoft ekibinin Star Wars oyunu No Man's Sky ile benzer

Piyasaya sürülmelerine muhtemelen yıllar olsa da, Ubisoft da dahil olmak üzere diğer stüdyolar yeni Star Wars oyunları üzerinde çalışıyor. Bir açık dünya Star Wars oyunu olması dışında, Ubisoft'un ne üzerinde çalıştığı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Insider Gaming bazı gözlemlerde bulundu. Sonra, adı açıklanmayan Ubisoft Star Wars oyunu ile No Man's Sky arasında karşılaştırmalar yaptı. Insider Gaming, Ubisoft'un oyununun tüm galaksiye yayılan ve kesintisiz seyahate izin veren oldukça büyük bir açık dünyaya sahip olacağını iddia ediyor. Ayrıca, "oyuncunun belirlediği rotada yürüyen" tamamen özel hale gelmesi mümkün bir karakter olacak.

No Man's Sky, herhangi gezegene uçabileceğimiz, herhangi yere inebileceğimiz ve keşfedebileceğimiz evren içeriyordu. Ayrıca, gezegeni terk etmek ve başka bir gezegene seyahat etmek için gemilerimize biniyorduk. Bunu yaptığımızda, herhangi bir yükleme ekranını beklemek zorunda değildik. Bunu bir Star Wars oyununda görmek son derece heyecan verici. Fakat, Ubisoft henüz hiçbir şeyi onaylamadı. Bu nedenle şimdilik dikkatli olmakta fayda var.

Ubisoft'un Star Wars oyununu daha fazla görmemiz için muhtemelen biraz zaman geçmesi gerekecek. Henüz 2021'de duymuş olmamıza rağmen oyunun geliştirilmesi muhtemelen hâlâ çok erken aşamalarda. Bununla birlikte, şirket önceki oyunlarında açık dünyayı nasıl ele aldığını biliyoruz. Yani, Ubisoft ekibinin bu Star Wars oyunu, No Man's Sky benzerliğiyle büyük bir potansiyele sahip.

Ayrıca, High On Life gizli son rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Dahası, Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da sizi bekliyor. Sonra, Sons of the Forest çıkış tarihi, fragman, oynanış ve daha fazlası gibi önemli bilgiler de var. Elbette, Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası da söz konusu. Bir de FIFA 23 TOTY çıkış tarihi yazımız var. Bütün bunların dışında, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri var. Son olarak da, STALKER 2 Heart of Chornobyl sistem gereksinimleri yazımızı önerelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.