Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.01.2023

HBO'nun The Last of Us dizisi için oyunların doğrudan bir unsuru olmayan herhangi bir içeriği uyarlama planı yok. The Last of Us son on yılın en iyi video oyunları arasında. Tabii ki tam olarak bu yüzden de, Hollywood burada da para gördü. Oyun, Sam Raimi'nin yönetmenliğinde neredeyse bir film oluyordu. Ancak fiyaskoyla bitti. Dahası, bunun yerine bir HBO TV dizisi oldu. Pek çok kişi etkinliğin nasıl organize edileceğini merak etmeye başladı. İlk sezon ilk oyunun tamamını genişletecek ve uyarlayacak. Fakat, The Last of Us dizisi hikaye olarak oyunlara sadık kalacak.

The Last of Us dizisi oyunlardan farklı hikaye bir anlatmayacak

Büyük olasılıkla hayır! Dizi sorumlusu Craig Mazin ve dizinin yaratıcısı Neil Druckmann'ın The Hollywood Reporter'a verdiği röportaja göre, Naughty Dog'un geliştirdiği olay örgüsüne sadık kalmaya ve Game of Thrones'un yaptığı hatalardan kaçınmaya son derece kararlılar. Bilmeyenler için, Game of Thrones kitapların hızını aştı ve çözüm de dahil olmak üzere son iki sezon için hikayeyi uydurmak zorunda kaldı. Ne yazık ki dizi bunun sonucunda zarar gördü. Mazin ayrıca diziyi uzun süre devam ettirmek için uzatmak istemediğini, bu nedenle ikinci sezonun muhtemelen The Last of Us Part II'nin hikayesiyle başlayacağını söyledi. Ancak The Last of Us Part III'e daha yıllar var gibi. Bu yüzden, üçüncü sezon için bir süre daha beklememiz gerekecektir.

Druckmann, "Oyunları uyarlamanın ötesinde herhangi bir hikaye anlatma planımız yok. Game of Thrones ile aynı sorunla karşılaşmayacağız çünkü Bölüm II bir uçurumla bitmiyor." dedi. Mazin ise, "Sonsuza kadar devam edecek bir diziyle ilgilenmiyorum. Sürekli hareket eden bir makineye dönüştüğünde, ister istemez aptalca bir hal alıyor. Sonlar benim için her şey demek." diye ekledi. HBO'nun The Last of Us'ı 15 Ocak 2023'te yayınlaması planlanıyor. Yeni içerikler onaylı olsa da, program bundan sonra oyunları yakından takip edecek gibi duruyor. Hikaye ek karakterler, sahneler ve diğer eklemelerle daha geniş. Fakat, dizinin yaratıcıları ana temaları değiştirmeye istekli görünmüyor. The Last of Us dizisi ile ilgili hikaye haberimiz dışında da tavsiyelerimiz var.

Sitemizde, Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası mevcut. Ayrıca, FIFA 23 TOTY çıkış tarihi gibi bir yazımız da sizleri bekliyor. Dahası, System Shock Remake çıkış ayı gibi haberlerimiz de var. Tabii, Payday 3 çıkış tarihi aralığı haberimize de bakmanızı tavsiye ederiz. Sonra, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkındaki rehber yazımız da mevcut. Bir de, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımız var. Unutmadan, Starfield Game Pass çıkış tarihi yazımıza da bir bakın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.