Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.01.2023

Sony'nin sistemleri için merkezi, oyuncuların keyif alabileceği geniş bir ürün yelpazesi sunan PlayStation Store'dur. PlayStation kullanıcıları tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte ve büyüyen özellikleri ile tanınıyor. Bununla birlikte mağaza, kaliteyi düşüren ve kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen rahatsız edici kusurlara yol açan bir dizi soruna da ev sahipliği yapıyor. Sony, güzel bir adım attı ve PlayStation Store için eski Apple yöneticisini işe aldı.

Eski Apple yöneticisi Sony PlayStation Store ile ilgilenecek

Görünüşe göre Sony oyuncu deneyimini geliştirmek istiyor. Şu anda bildiğimiz PS Store'u temelden değiştirecek bir adım attı. Oyun kütüphanesi önemli ölçüde genişledi. Sony PlayStation Store geliştirmeye odaklanması için eski bir Apple yöneticisi olan Ben King'i görevlendirdi. Variety'nin haberine göre, eski Apple yöneticisi artık Sony Interactive Entertainment'ta doğrudan tüketiciye kıdemli başkan yardımcısı olarak görev yapacak ve burada hem PlayStation Store'u hem de şirketin doğrudan tüketiciye yönelik işlerinin geri kalanını denetleyecek. Ben, Apple'daki görevi sayesinde sektörde 12 yılı aşkın bir deneyime sahip.

Ben King, PlayStation Store'u överken "gezegendeki en sık ziyaret edilen dijital medya mağazalarından biri haline geldi" diyor. Eski yönetici ayrıca müşteri ilişkilerini güçlendirmek ve mağazanın operasyonları ile müşteri hizmetlerinde daha fazla iyileştirme yapmak istiyor. Ben King, "Bu bize, kullanıcılarımızla olan ilişkimiz hakkında yaratıcı düşünme, onların PlayStation ekosisteminden maksimum eğlence ve keyif almalarına yardımcı olma ve aynı zamanda oyun stüdyosu ortaklarımız için finansal fırsatlar yaratma konusunda eşsiz bir fırsat veriyor" dedi.

Kıdemli Başkan Yardımcısı ayrıca PS Store'u geliştirmek için birçok yöntemden bahsetti. Eski Apple yöneticisi, "daha kişiselleştirilmiş deneyimler sunarak topluluğumuza daha iyi hizmet vermeyi, her bir müşterimizin kendileri için mükemmel eğlenceyi doğru kanaldan, doğru zamanda keşfetmelerine yardımcı olmayı" amaçlıyor. Mahalle, Sony'nin eski Apple yöneticisiyle ortaklığını kutladı ve bunun mağazanın geleceği için umut verici bir gösterge olduğunu ilan etti. Ben King'in Apple yöneticisi olarak Apple Hizmetler Bölümü için dünya çapında çok sayıda genişleme planı geliştirdiği dönemden kalma mükemmel bir özgeçmişi var.

Buna ek olarak, PlayStation Store, insanlara özel PS Store hediye kartları vermeyi mümkün kıldı. Bu sayede, zaten kârlı bir yolda ilerliyor. Ben King sonunda oyuncuların en büyük dileğini yerine getirir muhtemelen. Yani, arkadaşlarına doğrudan PlayStation oyun konsollarından oyun gönderebilmekten bahsediyoruz. Sony'nin mağazası, mağazanın karanlık dehlizlerinde hayalet gibi dolaşan "zıplayan oyunlar" gibi sorunları ele almaya başladı. Mağaza hala bu oyunlarla dolu gibi olsa da, yakında azalır.

Başka ne önerirsiniz?

Sony ekibinin PlayStation Store için eski Apple yöneticisini işe alması dışında da gelişmeler var. Mesela, The Last of Us dizisinin ilk bölümü hayranları mutlu etti. Zaten beklediğimiz bir şeydi. Bu yüzden, pek de şaşırtmadı. Ayrıca, The Last of Us Rotten Tomatoes rekorunu kırdı. Daha dizi çıkmadan böyle bir başarıyı elde etmişti. Zaten, sırf bu yüzden mutlu etmesi şaşırtmadı. Görünüşe göre, kendisi şimdiye kadarki en iyi oyun uyarlaması. Umarız, devamında da böyle olur. Sonuçta, gelecek sezonlar ve bölümler de var. Zaten, başarılı olursa, gelecek sezonlar da gelecek. Başarılı olmaması için hiçbir sebep yok.

Şimdi, Trainwrecks popüler Twitch yayıncıları hakkında önemli açıklamalar yaptı yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Bu yazımızda, çok da eski olmayan bir dramadan bahsettik. Ayrıca, Call of Duty Modern Warfare 2 Twitch drop ile ilgili her şey rehber yazımız da var. Tabii, geçti Bor'un pazarı fakat gelecekteki benzer etkinlikler için de bir rehber olacaktır. Bir de, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımızı tavsiye ederiz. Sonuçta, merakla beklediğimiz bir oyun. Sadece bizim değil, herkesin merak ettiği bir oyun. Dahası, yeni gereksinimler açıklandı. Kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.