Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.01.2023

HBO'nun The Last of Us ilk bölümü ile şimdiden mutlu etmeyi başardı. Hollywood neredeyse on yıldır gelmiş geçmiş en sevilen video oyunlarından biri olan The Last of Us'ı uyarlamaya çalışıyordu. Sonunda gerçeğe dönüştüğünde başrollerde iki A-list oyuncu Pedro Pascal ve Bella Ramsey oynuyor. Bugüne kadarki en doğru video oyunu uyarlamalarından biri oldu. Bu yüzden de tabii ki büyük ilgi gördü. Ayrıca 2013 yılında çıktığında oyuncuları kendisine aşık eden duygusal derinlik hala mevcut.

The Last of Us dizisi şaşırtmadı ve gerçekten mutlu etti

The Last of Us'ın ilk gösteriminde sosyal medyada hayranlar mest oldu. İnsanlar bölümün, oyuna sadık kalarak gerilim dolu bir salgın senaryosu sunmadan önce ilk yarıda kaynak malzemeyi nasıl geliştirdiğini anlattılar. Oyunu oynayan ya da bölümü izleyen herkes, hem Joel'in kişiliğinin hem de tüm dizinin temelini oluşturan trajik ve korkunç bir olayla nasıl sona erdiğinin farkındadır. Bu dokunaklı sahneler izleyicileri derinden etkiledi. Ayrıca Bella Ramsey, Pedro Pascal ve diğer oyuncular çalışmalarıyla takdir topladı. Her şey göz önüne alındığında, dizinin harika bir başlangıç yaptığı ve gelecekte HBO'nun en iyi programlarından biri olacağı şüphesiz. The Last of Us, yeterince büyük bir hit olduğunu kanıtlarsa oyunun ilerleyen sezonlar da gelecek.

Açıkçası biz de gelecek sezonları ve gelecek bölümleri merakla bekliyoruz. Sonuçta, günümüzün en çok sevilen oyun serilerinden biri söz konusu. Dahası, ekip gayet güzel bir iş de çıkarmayı başardı. Bu sayede, The Last of Us dizisi, bizleri mutlu etmeyi de başardı. Durum böyle olunca, gelecek bölümlerin ve sezonların da efsane olacağını söylemek yanlış olmaz. Siz de izlemek isterseniz, BluTV üzerinde mevcut.

Ayrıca, The Last of Us Rotten Tomatoes rekorunu kırdı. Yani, efsane bir başarıyı daha karşımıza çıkmadan elde etti. Dahası, The Last of Us dizisi oyunlardan farklı hikaye anlatmayacak demiştik zaten. Tam olarak da bu yüzden mutlu edeceğini bu bölümle görmüş olduk. Umarız ki, gelecek bölümlerde de aynı performansı görürüz. Bir de, The Last of Us Part 3 söylentileri Naughty Dog tarafından reddedildi. Bu da, minik bir üzücü haber olarak aklımızda bulunması gereken bir şey.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.