Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.01.2023

Bir Rotten Tomatoes kilometre taşı The Last of Us tarafından kırıldı. Yakın gelecekte en merakla beklenen televizyon şovlarından biri de yeni HBO dizisi. Dizi 2020'de resmen açıklandığında hayranlar oldukça heyecanlanmıştı. Çünkü oyunlar efsaneydi ve pek çok kişi bunların uyarlandığını görmek istiyordu. Dizinin yaratıcısı Neil Druckmann'ın yazar, yapımcı ve yönetmen olarak, Chornobyl'den Craig Mazin'in de showrunner olarak diziye katılması beklentiyi daha da artırdı. Pedro Pascal'ın Joel rolünü üstlenmesiyle bu durum iyice doğruladı. Daha sonraki oyuncu duyuruları, fragmanlar ve diğer gelişmeler bunun olağanüstü bir şey olacağını teyit etti.

The Last of Us Rotten Tomatoes kilometre taşını ezip geçti

Şimdi The Last of Us neredeyse burada. Eleştiriler baştan aşağıya övgü yağdırıyor. Dizi bu hafta Rotten Tomatoes'da %100 gibi oldukça yüksek bir puanla ilk kez görücüye çıktı. Uncharted, Sonic the Hedgehog ve diğer birçok rakip film ve televizyon programını geride bırakarak en yüksek puan alan canlı aksiyon video oyunu uyarlaması oldu. Reyting o zamandan bu yana önemli ölçüde düşmüştür. The Witcher çok iyi bilinmektedir ve oyunlardan çok romanlardan esinlenmesine rağmen, en yüksek standardı tam olarak karşılamasa da bazıları tarafından bir oyun uyarlaması olarak kabul edilmektedir. The Last of Us en iyi canlı aksiyon oyun uyarlamasıdır. Ancak Arcane gibi animasyon dizileri de onu geçmektedir. The Last of Us eleştirmenlerden aldığı 82 yorum üzerinden %98 gibi muazzam bir puana sahip ve Rotten Tomatoes'a göre taze. Hayranların tüm bu övgülere katılıp katılmayacağını öğrenmek için uzun süre beklememiz gerekmeyecek.

Şimdi, PS Plus Extra ve Premium Ocak 2023 PS5 ve PS4 oyunları yazımıza bakmanızda fayda olacaktır. Dahası, tavsiye için de yazılarımız mevcut. Şu anda, En iyi internetsiz mobil oyunlar tavsiyemiz var. 20 adet oyun tavsiyesi verdik. Sonra, hepsini de tek tek açıkladık. Sonuçta, bir oyun tavsiye edip sebebini söylememek garip olurdu, değil mi? Bir de, PUBG Mobile 90 FPS destekleyen telefonlar yazımızı sizlere tavsiye edelim. Bu yazımızda da, oyuna başlayacaklar için önemli bilgiler verdik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.