Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.01.2023

2023'ün en merakla beklenen video oyunlarından biri Resident Evil 4 Remake. Ne de olsa, 2005 versiyonu sıklıkla şimdiye kadarki en iyi video oyunlarından biri olarak kabul görüyor. Serinin en sevilen karakterlerinden ikisi olan Leon S. Kennedy ve Ada Wong oyunda yer alıyor. Serinin ana antagonisti Albert Wesker orijinal oyunda yoktu. Ancak görünüşe göre Resident Evil 4 Remake bize Wesker karakterini geri getiriyor. Oyunun IMDB sayfasına göre Wesker, Dead by Daylight'ın Resident Evil içeriğinde onu canlandıran aktör Connor Fogarty tarafından seslendirilecek.

Resident Evil 4 Remake bizlere Wesker karakterini getirebilir

Okuyucular, Fogarty'den veya Capcom'dan onay beklemelidir. Çünkü IMDB oyuncu listelerinin yanlış olma geçmişi var. Wesker GameCube orijinalinde yer almadı. Fakat, karakteri Mercenaries Mode'da ve daha sonra "Separate Ways" bonus oyununda ortaya çıkmıştı. Separate Ways'de Ada Wong'un Wesker için çalıştığı ortaya çıkmışt. Bu nedenle Remake'in geçmişlerine daha fazla değinmesi veya bonus oyundan öğeler eklemesi muhtemel.

Wesker tüm Resident Evil serisi boyunca önemli bir rol oynamıştır. Wesker, orijinal Resident Evil'da takım arkadaşlarının kaybolmasını araştırmak üzere Raccoon City'ye gönderilen S.T.A.R.S. biriminin bir üyesi. Daha sonra Umbrella Corporation tarafından istihdam edildiği ortaya çıkan Wesker, Resident Evil oyunlarında sayısız kez görünmeye devam edecektir. Karakterin serideki önemini abartmak imkansız. Bu nedenle Remake hikayesinin ona daha büyük bir rol verip vermediğini görmek ilgi çekici olacaktır. Resident Evil 4 Remake 24 Mart'ta PC, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için satışa çıkacak.

Açıkçası, Resident Evil 4 Remake ile Wesker karakterini daha derin görmek, efsane olacaktır. Tabii, çok arka planda kalması ihtimali de söz konusu. Dahası, sadece başka oyun modları için de var olma ihtimali var. Fakat, umut fakirin ekmeğidir diyelim ve merakla beklemeye devam edelim.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımıza bakmanızda da fayda var. Dahası, Ocak 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar yazımız da sizleri bekliyor. Tabii ki, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar yazımız da var. Sonra, Sons of the Forest çıkış tarihi, fragman, oynanış ve daha fazlası yazımıza da göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Ardından, Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımız sizleri bekliyor olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.