Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.03.2023

Nisan 2023 geldiğinde, PlayStation Plus hizmetindeki 10 oyun, listeden çıkacak. Çoğu PS Plus abonesi bu aşamada muhtemelen önümüzdeki ay programa eklenecek oyunlarla daha fazla ilgileniyor. Sony, PS Plus Essential kullanıcılarının Nisan 2023'te alacakları ilk büyük oyunu zaten açıklamış olsa da, PlayStation adından sorumlu kuruluş şimdi kısa süre sonra nelerin ayrılacağını da açıkladı.

10 oyun Nisan 2023 ayında PlayStation Plus hizmetinden çıkacak

PlayStation Plus Extra ve Premium kullanıcılarının erişebildiği "Oyun Kataloğu" kısa süre içinde toplam on oyunu kaybedecek. Bu listedeki on oyundan üçüne yalnızca Avrupa'daki kullanıcılar erişebiliyor. Bu nedenle kayıpların tam listesi yaşadığınız bölgeye bağlı olacaktır. Şu anda bu PS Plus oyunlarının ne zaman kalıcı olarak kaldırılacağına dair bir bilgi mevcut değil, ancak önümüzdeki günlerde veya haftalarda daha fazla bilgi mevcut olacaktır.

Nisan ayında PlayStation Plus aboneleri için artık mevcut olmayacak oyunların tam listesi aşağıdaki gibidir:

  • Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4
  • Marvel Puzzle Quest: Dark Reign
  • The Caligula Effect: Overdose
  • The Wonderful 101 Remastered
  • Gabbuchi
  • Croixleur Sigma
  • 2Dark
  • Zanki Zero: Last Beginning (EU)
  • Steins;Gate Elite (EU)
  • 428: Shibuya Scramble (EU)

 

Bu gruptaki önemli kayıpların çoğu PS Plus abonelerini endişelendirmemelidir. Bu gruptan gidecek olan en ünlü üç oyun muhtemelen Marvel Puzzle Quest, The Wonderful 101 ve Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4. Ancak zaten bu oyunların hiçbiri PS Plus abonelerini hizmete kaydolmaya ikna etmeyi başaramdı. Sonuç olarak, PlayStation Plus'ın önümüzdeki ay ekleyeceği oyunların şu anda mevcut olanlardan çok daha iyi olması muhtemel duruyor.

Nisan 2023 ayında PlayStation Plus hizmetinden çıkacak 10 oyun yazımız bu şekildeydi. Ancak, sitemiz üzerinde sizleri bekleyen daha birçok farklı başlıkta yazı mevcut. Şimdi, sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz. Kim bilir, belki dikkatinizi çekmeyi başaran olur.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Önce, Resident Evil 4 Remake en iyi silahlar yazımızı önerelim. Sonra, Resident Evil 4 Remake bütün silahlar rehber yazımız var. Bu rehberimizde, bütün silahları listeledik. Şimdi, Resident Evil 4 Remake envanter alanı nasıl artar sorusuna yanıt getirdiğimiz yazımız var. Ardından, Resident Evil 4 Remake içerisinde köpek nasıl kurtarılır yazımız sizleri bekliyor. Daha sonra da, Resident Evil 4 Remake seslendirme sanatçıları listesi var.

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Nisan 2023 ayında PlayStation Plus hizmetinden çıkacak 10 oyun yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.