Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.04.2023

Minecraft Legends çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ile ilgili merak ettiğiniz şeyler mi var? Öyleyse, doğru yerdesiniz. Zira, bu rehber yazımızda, tek tek sorularınıza yanıt getireceğiz. Minecraft Legends, Overworld içindeki savaşta müttefiklerinize komuta etmenizi sağlayan bir üçüncü şahıs nişancı oyunudur. Hangi platformda olurlarsa olsunlar Minecraft Legends'ı arkadaşlarınızla çok oyunculu oynama yolları söz konusu olduğunda, hem işbirliği hem de rekabetçi modlarla seri için çok yenilikçi ve orijinal bir konsepttir.

Minecraft Legends çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı

Bu oyunun çıkış tarihi Xbox Developer Direct'te Ocak 2023 olarak açıklandı. Kesin çıkış saati önceden Twitter'da açıklandı. Microsoft'un yılın ikinci önemli birinci parti oyun sürümü olacak. Bu nedenle Game Pass üzerinde bir etkisi olmasını umuyoruz. Şimdi, yazımızın detaylarına geçelim.

Minecraft Legends çıkış tarihi

Minecraft Legends çıkış tarihi, 18 Nisan 2023. Hatta, Türkiye saatleri ile 19.00'da PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, PC ve Nintendo Switch için satışa çıkacak. Ayrıca, oyuna Xbox Game Pass üzerinden de erişilebilecek.

Minecraft Legends hikayesi

Oyunun aksiyonu, Nether'dan gelen bir Piglin istilasının Minecraft dünyasını işgal etmesinden sonra gerçekleşir. Evinizi ve içindeki herkesi savunmak için kahraman olarak sancaklarınızı kaldıracak ve Overworld'ü toplayacaksınız.

Minecraft Legends oynanışı

Minecraft Live 2022'de Minecraft Legends oynanışı derinlemesine gösterildi. Bu film, Mojang Studios'un yarattığı farklı harmanlanmış deneyimin bir parçası olacak aksiyon ve stratejinin bir kısmını gösterdi. Bir üsse saldırmak, bir şeyler yaratmak, kaynaklar için madencilik yapmak ve önemli yapılar inşa etmek için nelerin gerekli olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Bu, The Loadout'un Gamescom'da gözlemlediği şeyle, yani Minecraft Legends'ta büyük mallar yaratmanın küçük ölçekli madencilikten daha önemli olduğuyla ilgilidir. Minecraft Legends çok oyunculu özellikleri ile PvE aktivitesine ek olarak bir ton PvP işlevi vardır. Minecraft Legends çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok yazı var. Biz de, şimdi tam olarak diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz

Başka ne tavsiye edersiniz?

Konumuz, oyunun çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı. Bu sebeple, önce sizlere bu tarz diğer yazılarımızdan bahsedelim. Önce, Disney Illusion Island çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Ardından, Horizon Forbidden West Burning Shores DLC çıkış tarihi, hikayesi yazımız sizi bekliyor. Sonra da, Flintlock The Siege of Dawn çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımız var. Tabii, bütün bunlar dışında da sitemizde birçok yazı mevcut. Minecraft Legends çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.