Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.04.2023

Flintlock The Siege of Dawn oyununun çıkış tarihi nedir ve hikaye ile oynanış açısından nasıl? 2022'de ilk kez ortaya çıktığında, herkes intikam almak için güçlü Tanrılarla savaşmanız gereken bu aksiyon rol yapma oyununun ne zaman yayınlanacağını öğrenmek için sabırsızlanıyordu. Dramatik aksiyonu zorlu bir oynanışla birleştiren oyun, souls benzeri türde bir sonraki gelişme olmayı vaat ediyor.

Flintlock The Siege of Dawn çıkış tarihi, hikaye, oynanış

Tüm bunlar, tanrıların köyleri işgal eden ve insanlara saldıran ölümsüz ordulardan sorumlu olduğu fantastik bir ortamda gerçekleşecek. Geçen yıl Sifu and Scorn'u yayınlayan yayıncı, Ashen ekibi tarafından yazılan Flintlock The Siege of Dawn'ı da yayınlıyor.

Flintlock The Siege of Dawn çıkış tarihi

2023 yılının başlarında Flintlock The Siege of Dawn PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC için piyasaya çıkacak. Bu oyunun gerçek çıkış tarihi henüz bilinmese de, yılın ilk yarısında gerçekleşmesi bekleniyor. Yine de, çıkış tarihi hakkında yakın zamanda herhangi bir resmi güncelleme yapılmadı.

Flintlock The Siege of Dawn hikaye

Flintlock The Siege of Dawn çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımızda, sıra şimdi de hikayeye geldi. Flintlock'taki oyuncular savaşların büyü veya barut kullanılarak kazanıldığı veya kaybedildiği bir dünyaya giriyor. Bunlar, Öbür Dünya'ya açılan kapı açıldıktan ve insanlar daha önce kurtarıcıları olduğuna inandıkları tanrıların emrindeki ölümsüz savaşçılar tarafından saldırıya uğradıktan sonra insanlığın hayatta kalmasına yardımcı olacak silahlarınız olacak.

Oyunda, tanrılara karşı intikam almak isteyen koalisyon ordusunda bir asker olan vahşi Nor Vanekt rolünü üstleniyorsunuz. Bir tilkiye benzeyen ve portallardan ışınlanarak düşmanlarıyla savaşan doğaüstü bir varlık olan Enki, onu takip eden özel bir yol arkadaşıdır. Bu ikili sadece Bilgi Tanrısı gibi güçlü canavarlarla mücadele etmekle kalmayacak, aynı zamanda patlayıcı ve büyü kullanımında usta olan deneyimli savaşçılardan oluşan Blackstream Sappers ekibini de yeniden bir araya getireceklerdir.

Flintlock The Siege of Dawn oynanış

Flintlock The Siege of Dawn çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımızda, son olarak oynanıştan bahsedeceğiz. Ancak, bu konu bir tık geniş. Bu yüzden, bir an önce başlayalım. Flintlock'un hikayesi hakkında fazla bir şey bilmesek de, bu oyunun oynanışının souls benzeri oyunların en iyi yönlerini 2018'in God of War'unun başarılı olmasına yardımcı olan faktörlerden biriyle birleştirdiğinden emin olabiliriz. Bu da fantastik aksiyon sahnelerine sahip zorlu bir oyun ortamıyla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Üç bölgeli bir açık dünya oyunu olan Flintlock bu şekilde tanımlanıyor. Flintlock'ta muhteşem bir katedralin bulunduğu büyük bir metropolden küçük yerleşim yerlerine kadar görülecek çok şey var. Oyundaki başarınıza bağlı olarak dünya da değişecek. İnsanlar bölgeyi kurtarabilir ve örneğin bir miniboss'u yenerek ve belirli bir bölgeyi temizleyerek mağazaların bulunduğu küçük bir güvenli bölgeye dönüştürebilir. Oyunda, oyuncuların Nor Vanekt'in tüfeğini kullanarak onu hedeflere ulaştırması gereken bazı platformlar var. Enki, Nor'u belirli yerlere ışınlamak için de kullanılabilir.

Flintlock The Siege of Dawn çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımızda paylaştığımız ilk videoya bir bakın. Bu sayede, bize gerek duymadan bir şeyleri şimdiden öğrenebilirsiniz. Oyundaki savaş zordur. Nor Vanekt'in taktiklerinde ustalaşmak zaman alacaktır. Silah değiştirme zamanını öğrenmek, etkili kombolar yapmak için harika tekniktir. Çünkü hem baltayla hem de silahla saldırı yapma şansınız var. Yani, saf güç tüm sorunlarınızı çözemeyecektir. Düşmanın hareket setlerini ve hangi vuruşlarının ölümcül olduğunu öğrenmek, herhangi bir savaş planının önemli bileşenidir.

Bu nedenle, souls benzeri oyunların deneyimli oyuncuları tarafından iyi bilinen strateji olan saldırılardan kaçınmak için atışlarınızı zamanlamak, düşmanlarla yüzleşirken hayatta kalmak için hala çok önemli olacaktır. Bosslardan bile gelse, Nor Vanekt darbeleri savuşturarak zarar görmekten kurtulma şansına sahip. Bu da gösterişli bir karşı saldırı animasyonu başlatır.

Flintlock'un karakter ilerleme mekanizmasına yaklaşımı onu diğer soulslike oyunlarından ayırıyor. Birçok soulslike oyununda, her ölümden sonra deneyim puanlarınız düşer. Bu da karakter gelişimini kendi oyun yeterliliğinizi artırmaya bağlı bir süreç haline getirir.

Oynanış hakkında daha fazla detay

Flintlock The Siege of Dawn çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımızdaki paylaştığımız diğer videoya da bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, kesinlikle önemli bir video olduğu fikrindeyiz. Flintlock'ta kazandığınız deneyim puanları sizde kalır. Öte yandan, savaş yoluyla elde ettiğiniz itibar puanları, öldüğünüzde gider. Harcayacak itibar puanlarınız varsa, Flintlock'taki karaborsadan mal ve silah satın alabilirsiniz. Bu puanlar, savaş becerilerinize ve yaptığınız kombolara bağlı olarak gelir. Kaybettiğiniz itibar puanlarınızı, önceki souls benzeri oyunlarda olduğu gibi öldüğünüz yere gidip alarak geri kazanabilirsiniz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Flintlock The Siege of Dawn çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.