Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.05.2023

Mindseye çıkış tarihi ne zaman, hikaye, oynanış nasıl diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Birçok kişinin yepyeni ve heyecan verici bir aksiyon oyunu olmasını beklediği Mindseye'ın teaser'ını gördükten sonra herkes oyunun ne zaman piyasaya sürüleceğini merak ediyor. Her yerde, Mindseye hala çoğunlukla bir sır. Çünkü Leslie Benzies'in Rockstar North'un eski başkanı olarak iddialı hedefinin bir parçası.

Mindseye çıkış tarihi, hikaye, oynanış

Şehir içi araba takibi ve çatışma sahnelerinin yanı sıra Mindseye'ın Leslie Benzie'nin buluşu olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu oyunda GTA 5 ve GTA Online'ın ne kadarını bulabileceğimizi merak ediyoruz.

Mindseye çıkış tarihi

Mindseye oyununun 2023 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak hiçbir platform resmi olarak açıklanmadı. Şimdiye kadar tek bildiğimiz şey var. Bu da, Mindseye'ı oynayabilmek için Build a Rock Boy'un çevrimiçi oyunu Everywhere'in aktif olması gerektiği.

Everywhere, hem kullanıcıların sistem kütüphanesindeki kaynakları kullanarak kendi oyunlarını yapabilecekleri bir platform hem de çeşitli etkinlikler için merkezi bir çevrimiçi konum olarak hizmet veriyor. Giriş yaptıktan sonra, belirli uğraşlar etrafında organize edilmiş çeşitli "bölgelere" erişebilirsiniz. Oyunda Mindseye'ın Eğlence bölgesinde yer alması amaçlanmıştır.

Mindseye hikaye

Mindseye çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımızda, sırada hikaye var. Oyunun diğer birçok bölümünde olduğu gibi Mindseye'ın konusu hakkında da çok fazla kesin ayrıntı yok. Teaser'dan belli olan birkaç nokta var. Bunun uzak olmayan bir gelecekte geçtiği bariz. Ayrıca, bir aksiyon oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun kurgusunda şirketler birçok sırrın ve en son teknolojilerin saklanmasında önemli bir rol oynuyor.

Cyberpunk 2077 veya Deus Ex gibi diğer cyberpunk video oyunlarıyla karşılaştırıldığında Mindseye daha az yoğun bir cyberpunk deneyimi sunacak gibi görünüyor. Öte yandan, bu türün taşıdığı kapsamlı yük göz önüne alındığında, kârları insanların hayatlarından önce gelen etkili şirketlerle doğrudan mücadele gibi siberpunk alt türüne özgü önemli temalara değinen bir hikaye görmeyi neredeyse kesinlikle bekleyebiliriz. Bunun ötesinde, elimizdeki tek şey teaser'ın söylediklerine ve tasvir ettiklerine dayanan varsayımlar.

Oyunun kurgusu hakkında yapabileceğimiz ilk çıkarım, Mindseye'ın hem bireyler hem de bir bütün olarak toplum üzerinde etkisi olan önemli bir olay örgüsü aracı olduğudur. Ana karakter olabilecek bir adam, teaser'ın başında kulağının arkasındaki küçük bir elektronik alete dokunurken görülüyor ve önündeki bir android onun hareketini taklit ediyor. Mindseye her neyse, beyne bağlı bir cihaz olduğunu biliyoruz ve insan-makine etkileşimini ve bir dereceye kadar kontrolü mümkün kıldığı sonucunu çıkarabiliriz.

Görünüşe göre ana karakter Mindseye'ı düzgün bir şekilde çalıştıramıyor. Teaser, robot gibi görünen bir ordunun yanı sıra kahramanı takip eden helikopterlerden ve zırhlı otomobillerden düşen askerleri göstererek şirketlerin ne kadar güçlü olduğunu daha da vurguluyor. Leslie Benzie'nin Polygon'a verdiği bir röportajda Mindseye'ın bölümler halinde yayınlanacağını belirttiğini hatırlayın. Her bölüm farklı bir temaya sahip olacak ve hepsi ortak bir anlatı ile birbirine bağlı olmasına rağmen ayrı hikayeler içerecek.

Mindseye oynanış

Mindseye çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımızdaki son başlığımız da oynanış. Mindseye'ın oynanışı hakkında daha da az bilgi mevcut. Build a Rocket Boy stüdyosu tarafından Mindseye'ın bir aksiyon-macera oyunu olduğu iddiasına dayanarak ve teaser'da gösterilenleri dikkate alarak oyunda neler olabileceği hakkında bazı eğitimli tahminler yapmak mümkündür. Öncelikle, karakteri kontrol edebileceğiniz ve araba sürmek veya silah ateşlemek gibi çeşitli eylemlerde yer alabileceğiniz bir üçüncü şahıs oyunu. Henüz oynanışa tanık olmadığımız için karakterinizin çevreyle nasıl etkileşime gireceği konusunda emin değiliz. Ancak, oyunun dayandığı konseptler göz önüne alındığında, çeşitli silahların kullanıldığını görmeyi bekleyebiliriz.

Mindseye teknolojisinin bir oyun mekaniği olarak kullanımının yanı sıra daha fazla implant türünün varlığı da belirsizliğini koruyor. Ancak eğer öyleyse, Deus Ex ve Cyberpunk 2077'deki iyileştirmelerin işleyişine benzer bir şey gözlemleyebiliriz.

Leslie Benzies'in geçmişi ışığında etrafta dolaşabileceğiniz, yan görevler yapabileceğiniz ve NPC'lerle etkileşime girebileceğiniz bir açık dünya ile karşı karşıya olabiliriz. Ancak Mindseye bölümlere ayrılan bir oyun. Bu sebeple, bunun tamamen tek oyunculu mu yoksa çok oyunculu mu olacağını söylemek zor. Mindseye'ın ilk bölümünün bu özelliğe sahip olup olmadığını bilmiyoruz. Ancak Benzies Polygon röportajında ikinci bölümün çok oyunculu olacağını belirtti.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Ancak, son yazılarımızı da kontrol etmenizde fayda olacağı fikrindeyiz. Zira, son yazılarımız arasında önemli haberler, dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz rehber yazıları ve çok daha fazlası mevcut. Son yazılarımız şu şekilde:

 

Mindseye çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var. Bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.