Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.03.2023

Alien Isolation ve çeşitli PC strateji oyunlarının arkasındaki stüdyo Creative Assembly, yepyeni bir birinci şahıs nişancı oyunu olan Hyenas ile karşımızda. Uzayda geçen oyun, ayakta kalan son takım olmak için diğer oyuncularla savaşırken sizi eşya bulmaya zorluyor. Ne yazık ki, henüz oyundan pek bir şey görmedik. Fakat, Creative Assembly düzenli olarak kapalı, özel oyun testleri gerçekleştiriyor. Bu da bazı bilgilerin ve hatta oynanış sızıntılarının ortaya çıkmasına neden oldu. Biz de, bu rehber yazımızda Hyenas çıkış tarihi, hikaye ve oynanış ile ilgili bilgi vereceğiz. Şimdilik bildiklerimizi anlatmaya geçelim.

Hyenas çıkış tarihi

Hyenas için çıkış tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı. Bununla birlikte, Creative Assembly oyunun Steam sayfasında 2023 yılını işaret ediyor. Eğer oyun ertelenmezse, çıkış tarihini bu yaz öğrenebiliriz. Oyun piyasaya çıkmadan önce, Creative Assembly'nin hala göstermesi gereken çok şey var. Bu yüzden, büyük olasılıkla herkese açık oyun testleri yapılacaktır. Buna ek olarak, stüdyo oyunun PC ve spesifik olan ek platformlarını da açıklayacaktır.

Hyenas hikaye

Hyenas çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımızda, sırada oyunun hikayesi var. Oyun, dünyanın yok olmasından sonrasını anlatıyor. Zenginler Mars'a yerleşmeye karar verir. İnsanlığın geri kalanını The Taint olarak bilinen bir uyduda acı çekmeye bırakır. Sosyal statünüzü yükseltmek amacıyla "Plundership" adlı devasa bir perakende gemisinde satılmak üzere yok edilen Dünya'dan kurtarılan nadir popüler kültür ürünlerini satın alabilirsiniz. Sırtlanlar yetenekli hırsızlardır ve Mars seçkinlerini tam olarak nereden vuracaklarını bilirler. Sonic the Hedgehog, Super Monkey Ball, Jet Set Radio ve daha fazlası gibi popüler markalar için eski SEGA ekipmanlarını ele geçirmek berbat.

Hyenas oynanış

2022'deki ilk tanıtımın dışında, Hyenas'ın resmi oynanışını pek görmedik. Bununla birlikte, çevrimiçi savaşlardan ve Zero-G savaşından sahneler de dahil olmak üzere oldukça büyük miktarda oynanış görüntüsü internete sızdı. Oynanış görüntüleri şu anda IGN'de mevcut. Kapalı alfa testleri artık gizlilik kapsamında olmadığından, umarız yakında oynanışa resmi bir bakış atabiliriz.

Hyenas çıkış tarihi, hikaye, oynanış dışında ne tavsiye edersiniz?

Bu rehber yazımızda, yolda olan Hyenas ile ilgili merak konusu sorulara yanıt getirdik. Ancak, sitemizde daha birçok farklı yazı mevcut. Şimdi, RoboCop Rogue City çıkış tarihi, oynanış, hikaye rehber yazımız sizi bekliyor. Ayrıca, Gangs of Sherwood çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Bir de, Cities Skylines 2 çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımızı tavsiye edelim. Bu rehber yazılarımızda da oyunlarla ilgili sorulara yanıt getirdik. Fakat, elbette sitemizdeki yazılar bu kadardan ibaret değil. Hyenas çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımızda birkaç tavsiye daha verelim.

Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.