Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.03.2023

Cities Skylines 2 çıkış tarihi ne zaman, hikaye ne ve oynanış nasıl? Cities Skylines, orijinal oyun için yıllar süren desteğin ve mevcut nesil bir portun ardından nihayet iddialı bir devam oyunu alıyor. Yeni oynanış özellikleri ve ilk fragman da dahil olmak üzere oyun hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda olacak. Konsollarda ve PC'de en iyi şehir kurma video oyunları arasında yer alabilecek bir oyun arıyorsanız, Cities Skylines 2 hakkında bildiklerimize göz attığınızdan emin olun. Oyunun çıkışına yaklaştıkça, en son bilgiler için sık sık tekrar kontrol edin.

Cities Skylines 2 çıkış tarihi

Cities Skylines II için planlanan çıkış tarihi 2023. PS5, Xbox Series X|S, PC ve Game Pass'in tümü oyuna sahip olacak. Oyun son nesil bir port almayacak çünkü oyunculara daha fazla çeşitlilik ve kişiselleştirilebilirlik sağlayarak dünya çapında yeni şehirlere ve gökdelenlere genişleyecek iddialı bir yeni nesil devam oyunu olarak tasarlandı. Oyun 6 Mart 2023 tarihinde Paradox Duyuru Etkinliğinde tanıtıldı. Oyunun daha fazlasını gördükten sonra, tam sürümü büyük olasılıkla bu yılın ikinci bölümünde gerçekleşecek.

Cities Skylines 2 hikaye

Cities Skylines 2'nin hikaye modu henüz kamuoyuna açıklanmadı. Fakat, muhtemelen sizi tasarlayabileceğiniz ve inşa edebileceğiniz çeşitli şehirlere yönlendirecektir. Aşağıdaki tanıtım fragmanı size devam oyununun neler sunacağına dair küçük bir tat veriyor:

Cities Skylines 2 oynanış

Kısa bir CGI tanıtım fragmanı dışında Cities Skylines 2 için henüz herhangi bir oynanış görmedik. O fragmanı yukarıda görebilirsiniz. Ancak Cities Skylines 2 2023'te yayınlanmadan önce, ilk oyunun oynanışı bu yılın sonlarında ortaya çıkacak. Bir tahminde bulunmamız gerekirse, oyunun 2023'te hem Summer Game Fest hem de E3'te sahne alacağını söyleyebiliriz. Ancak şimdilik bu sadece bir varsayım. Oynanabilirlik ortaya çıkar çıkmaz bu makaleyi güncelleyeceğiz. 2021'de oyunun erken bir testinden sonra gösterilen "Biffa Plays Indie Games" önizlemesine göre, devam oyunu için mevsimlere odaklanılıyor.

Cities Skylines 2 çıkış tarihi, hikaye, oynanış dışında ne tavsiye edersiniz?

Şimdilik Cities Skylines 2 çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız bu kadar. Ancak, sitemizdeki tek yazı bu değil. Cities Skylines 2 ile alakalı bir yazı yok henüz. Fakat, başka birçok oyun hakkında bilgi paylaştık. Hazır, konumuz çıkış tarihi, hikaye ve oynanış olmuşken, başka oyunlardan da bahsedelim. Önce, Elden Ring Shadow of the Erdtree çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız var. Sonra, Layers of Fears çıkış tarihi, oynanış, hikayesi rehber yazımız var. Son olarak da, Diablo 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanış yazımızı tavsiye edelim ve yazımızı bitirelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.