Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.01.2023

Hogwarts Legacy'nin yaklaşan oyunu 2023'te rekorlar kıracak bir oyun olma potansiyeline sahip gibi. Kağıt üzerinde, önümüzdeki yıl yeni video oyunlarının piyasaya sürülmesi için yoğun duruyor. Sadece WB Games Şubat ayı başında Hogwarts Legacy'yi piyasaya çıkmakla kalmayacak. Aynı zamanda The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Resident Evil 4, Starfield, Diablo 4, Star Wars Jedi: Fallen Order ve daha pek çok oyun bu yıl piyasaya çıkacak. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Hogwarts Legacy'nin şüphesiz zorlu bir rekabeti var. Ancak görünüşe göre, merakla beklenen Büyücülük Dünyası oyununun uçan bir başlangıç yaptı. Zira, Amazon verileri Hogwarts Legacy 2023 yılının en büyük oyunlarından olma ihtimalini gösteriyor.

Amazon satış bilgilerine göre Hogwarts Legacy 2023 yılının en büyük oyunlarından

Amazon'dan elde edilen verilere göre, Hogwarts Legacy şu anda genel olarak en çok kopya satan PS5 oyunu. Hogwarts Legacy, çıkışına daha bir ay var. Fakat şu anda Sonic Frontiers, Elden Ring ve Marvel's Midnight Suns gibi oyunları geride bıraktı. Oyun şu anda PS4'te 6. sırada yer alırken, Xbox Series X'te 4. sırada yer alıyor. Hogwarts Legacy'nin piyasaya çıkmasına çok az bir süre kaldı. Bu da tabii ki doğal olarak daha fazla ön siparişe neden oluyor. Bu istatistikler şu an biraz taraflı. Ancak yine de oyuna yönelik hayran ilgisinin seviyesinin mükemmel bir göstergesidir.

Hogwarts Legacy'nin 2023'ün en çok satan oyunu olmasının ikinci bir nedeni daha olabilir. Activision bu yıl yeni bir Call of Duty oyunu çıkarmama kararı alabilir. Daha önceki kaynaklara göre Call of Duty on yıldan uzun bir süredir ilk kez çıkış yılına ara verecek. Ancak yayıncı bunu henüz resmi olarak belirtmedi. Her Call of Duty oyununun her yıl piyasaya çıktığı yılın en çok satan oyunu olduğu göz önüne alındığında, bu durum şüphesiz 2023'te farklı bir oyunun zirveye yerleşmesi için açık kapı bırakıyor.

Hogwarts Legacy'nin 10 Şubat'ta PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyor. Eğer bu tarihi henüz takviminizde işaretlemediyseniz, şimdi zamanı. Oyunun Nintendo Switch versiyonunun şu anda 25 Temmuz'da çıkması planlanıyor. PS4 ve Xbox One'dakilerin 4 Nisan'a kadar beklemesi gerekecek.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.