Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 31.12.2022

Dragon's Dogma hayranları bu hafta yaklaşan devam oyunu Dragon's Dogma 2 ile ilgili bir değil 2 gelişmeler geldi. Ayrıca, bunların hepsi de oyunla ilgili olumlu ön bilgiler oldu. Capcom'un Haziran ayında oyunu ilk kez duyurmasından bu yana bir çıkış tarihi olmamasına rağmen, oyunun yönetmeni Hideaki Itsuno oyunun "ilginç" olduğunu ve yakında daha fazla bilgiye ulaşılabileceğini iddia ediyor.

Dragon's Dogma 2 için 2 önemli gelişmeler var

Itsuno'nun ilk güncellemesi, geliştiricilerin 2023 için beklentilerini paylaştıkları Famitsu ile yapılan bir konuşmadan geliyor. Buna karşılık Itsuno, hayranlar için daha açık bir yeni yıl mesajı geldi. Ayrıca, daha önceki sözlerini tekrarladı. Bu sözler oyunun geliştirilmesinin "güzel bir şekilde ilerlediğini" belirtiyor. Hideaki Itsuno, "Mutlu Yıllar. Dragon's Dogma 2'nin geliştirilmesi iyi bir şekilde ilerliyor. İlginç bir oyun haline geliyor. Daha fazla haber için bizi izlemeye devam edin." dedi Cumartesi günü paylaşılan bir tweet'te.

Dragon's Dogma 2 bir süredir merakla beklenen bir duyuruydu. Ancak Capcom oyunun tanıtımından bu yana oyun hakkında fazla bir şey söylemedi. Bu nedenle ne kadar küçük olursa olsun her türlü güncelleme takdir ediliyor. Online oyun Dragon's Dogma Online yıllar önce piyasaya sürülmüş olsa da, Japonya ile sınırlıydı ve bir yan oyun olarak düşünülüyordu. Dragon's Dogma serinin ilk oyunuydu ve daha sonra Dragon's Dogma Dark Arisen adında geliştirilmiş bir sürüm aldı. Bu nedenle, oyuncular 2012'de piyasaya çıktığından beri bu ana Dragon's Dogma oyununu merakla bekliyorlardı.

Bu açıklamalar, bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor. Dahası, merak içinde de bırakıyor. Durum böyle olunca, daha fazlasını öğrenmek de istiyoruz. Fakat, ne yazık ki oyuncular ekibi olarak beklemek zorunda kalıyoruz. Umarız ki, bizleri çok daha iyi bilgilerle neşelendirirler. Beklentimiz, kesinlikle bu yönde.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.