Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.01.2023

Discord 2023 yılında PS5 için de gelecek. Bu, daha önce de bildiğimiz bir şeydi. Ancak PS5 üzerinde olacak tüm Discord özellikleri hakkında daha fazla bilgi, kısa süre önce bir veri madenciliği sayesinde gün ışığına çıktı. Yaklaşık bir yıl öncesinden bu yana oyuncular Discord hesaplarını PlayStation hesaplarına bağlıyordu. Ancak şimdilik, iki hesabın birbirine bağlanması yalnızca Discord'da birbirlerini arkadaş olarak ekleyen oyuncuların oyun etkinliklerini paylaşmasına izin veriyor.

Discord PS5 uygulaması hakkında yeni şeyler ortaya çıktı

Discord ile PS5 arasında neler oluyor?

IP üzerinden ses (VoIP) ve metin tabanlı sosyal ağ sitesi Discord, çoğunlukla oyuncular tarafından birbirleriyle iletişim kurmak için kullanılıyor. Ekran paylaşımı, özel botlar ve sunucular, PC için Discord uygulamasının sunduğu ayırt edici özelliklerden sadece birkaçıdır. Verilere göre, Discord ekran paylaşımı da dahil olmak üzere çoğu özelliği PS5 için gelmeyecek gibi duruyor. Yalnızca PlayStation 5 kullanıcıları birbirleriyle sohbet etmek için Discord'da sesli sohbeti kullanabilecekler.

Bu özelliklerden birkaçının PlayStation 5 müşterilerine özel olduğunu unutmamak da çok önemli. Discord'da sesli sohbet PlayStation 4 kullanıcıları tarafından kullanılamayacak. Ayrıca, kullanıcılar PlayStation 5 kullanırken "Bas-Konuş" özelliğini kullanarak sesli sohbet etmek için Discord'u kullanamayacaklar. Veri madeni ayrıca Discord mobil uygulamasının PlayStation entegrasyonuna ilişkin çeşitli fotoğraflarını da ifşa etti.

Veri madeninden elde edilen bilgiler, PlayStation hesabınızı bağlamadan Discord'un PlayStation 5 sesli sohbetini kullanmak gibi belirli durumlara yanıt olarak ortaya çıkan bir dizi uyarıyı da ortaya çıkarmaktadır. Tüm bu bilgiler şu anda bir veri madeninden elde edilmektedir. Ayrıca, Mart 2023'teki gerçek entegrasyon öncesinde veya sırasında değişmesi muhtemel. Bakalım, daha sonra neler göreceğiz?

Sitemizde, Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası mevcut. Ayrıca, FIFA 23 TOTY çıkış tarihi gibi bir yazımız da sizleri bekliyor. Dahası, System Shock Remake çıkış ayı gibi haberlerimiz de var. Tabii, Payday 3 çıkış tarihi aralığı haberimize de bakmanızı tavsiye ederiz. Sonra, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkındaki rehber yazımız da mevcut. Bir de, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımız var. Unutmadan, Starfield Game Pass çıkış tarihi yazımıza da bir bakın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.