Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.01.2023

Cyberpunk 2077 için Ultra ve yakında çıkacak olan Overdrive Ray Tracing Modu arasında büyüleyici bir karşılaştırma videosu "Cycu1" kullanıcısı tarafından YouTube'da yayınlandı. Bu ücretsiz güncellemenin yapacağı grafik geliştirmelerinin bir örneğini bu videoda görebilirsiniz. Cyberpunk 2077'deki Overdrive Modu, oyunun küresel aydınlatmasını, gölgelerini ve ışın izlemeli yansımalarını iyileştirmeyi vaat ediyor. Ayrıca, NVIDIA'nın en yeni DLSS teknolojisi olan DLSS 3'ü de içerecek.

Cyberpunk 2077 için Ultra vs Overdrive Ray Tracing modları karşılaştırıldı

İşte Overdrive Modunun temel özellikleri:

  • NVIDIA RTX Direct Illumination (RTXDI) her neon tabelasına, sokak lambasına, araba farına, LED reklam panosuna ve TV'ye doğru ışın izlemeli aydınlatma ve gölgeler vererek nesneleri, duvarları, geçen arabaları ve yayaları doğru renkli aydınlatmayla yıkar.
  • Işın izlemeli dolaylı aydınlatma ve yansımalar, önceki çözümün tek sıçramasına kıyasla artık birden çok kez sıçrıyor. Sonuç olarak daha da doğru, gerçekçi ve sürükleyici küresel aydınlatma, yansımalar ve kendi kendine yansımalar elde ediliyor.
  • Işın izli yansımalar artık tam çözünürlükte işlenerek kaliteleri daha da artırılıyor.
  • Geliştirilmiş, daha fiziksel tabanlı aydınlatma, diğer oklüzyon tekniklerine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

 

CD Projekt RED'in bu ücretsiz güncellemeyi ne zaman yayınlayacağına dair henüz bir çıkış tarihi yok. Şimdi, sizleri bu bahsini ettiğimiz video ile baş başa bırakalım. Bu sayede, nelerin yolda olduğunu bir de kendiniz görün. Övmekle olacak bir şey değil sonuçta.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Bütün bunlar dışında, Cyberpunk 2077 kaç saat sürüyor merak edenler için yazımız da var. Dahası, Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri rehber yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Bir de, Cyberpunk 2077 en iyi Siber Donanım parçaları ne işe yarar da var. Sitemizde gezinerek bulabilirsiniz. Tabii, dilerseniz arama özelliğini de kullanabilirsiniz. Bu sayede, çok daha kolay bulacağınıza eminiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.