Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.01.2023

Bungie ve PlayStation imzasıyla çıkacak olan birden fazla yeni oyun gelecek. Büyük ölçüde Halo ve Destiny'nin başarısı nedeniyle Bungie günümüzün en ünlü oyun ekiplerinden biri. Şirket yıllardır faaliyet gösteriyor. Ancak Halo'yu ilk Xbox lansman oyunu olarak piyasaya sürdüğünde gerçekten ilgi odağı oldu. Bundan sonra Bungie ve Xbox, Bungie'nin Destiny'yi yaratmasına izin vermek için yollarını ayırmadan önce uzun yıllar birlikte yakın bir şekilde çalıştı. Canlı hizmet franchise'ının yıllarca süren başarısı oldu. Ardından Sony, Bungie'yi satın almaya zorladı. Tabii, şirketin oyunlarının birçok platformda mevcut olmaya devam etmesi şartıyla. Sony, diğer franchise'larına kıyasla, Bungie'den öncelikle çevrimiçi tekliflerini güçlendirmek ve belki de bazı fikri mülklerini filmlere ve televizyon şovlarına dönüştürmek için yararlanmakla ilgileniyordu.

Bungie birden fazla PlayStation oyunu ile ilgili ipucu verdi

Bungie 2017'den bu yana yepyeni bir oyun geliştirmemeyi tercih etti. Bunun yerine Destiny 2'yi bir dizi güncelleme ve genişletme ile desteklemeyi seçti. Yaklaşan bazı oyunlarda Bungie ve PlayStation işbirliği yapıyor gibi duruyor. Bungie'nin yaratıcı lideri Tom Farnsworth güzel bilgiler verdi. Firmanın PlayStation ile açıklanmayan başka projeler üzerinde çalıştığından bahsetti. Fakat önce Twitter'da stüdyonun son on yılını ve Destiny serisine verilen desteği değerlendirdi. Şu anda bunların neler olabileceği konusunda sadece spekülasyon yapabiliriz. Ancak Bungie'nin meşgul olmaya devam ettiği anlaşılıyor.

"Bu Kalkan Bungie'de 11 yılın nasıl göründüğünü gösteriyor. Her madalya milyonlarca oyuncuya gönderdiğimiz 25'ten fazla Destiny sürümünden birini temsil ediyor. Bu süre zarfında, oyun geliştirme ve iş yapma şeklimizi tamamen değiştirdik, tamamen kutulu ürünlerden canlı hizmet oyunlarına geçtik. Ve Sony'nin desteğiyle, duyurulmamış bir dizi proje üzerinde de çalışıyoruz. Gelin bize katılın!"

Her ne kadar olası dursa da, Destiny 3'ün şu anda bu planların bir parçası olması muhtemel. PlayStation'ın kendileriyle işbirliği içinde yaratıldığı için herhangi bir benzersiz avantaj elde edip etmeyeceğini sadece zaman gösterecek. Her halükarda, umarız bu bir dizi Bungie oyununun birbirine yakın zamanlarda piyasaya sürüleceğine işaret eder.

Sitemizde, Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası mevcut. Ayrıca, FIFA 23 TOTY çıkış tarihi gibi bir yazımız da sizleri bekliyor. Dahası, System Shock Remake çıkış ayı gibi haberlerimiz de var. Tabii, Payday 3 çıkış tarihi aralığı haberimize de bakmanızı tavsiye ederiz. Sonra, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkındaki rehber yazımız da mevcut. Bir de, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımız var. Unutmadan, Starfield Game Pass çıkış tarihi yazımıza da bir bakın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.