Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.01.2023

Atomic Heart bir sonraki aya kadar satışa çıkmayacak. Fakat, geliştirici Mundfish şimdiden oyunun DLC'si hakkında bilgi paylaşıyor. Oyunun yönetmeni Robert Bagratuni, WCCF Tech ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda oyuncuların çıkıştan sonra görmeyi dört gözle bekleyebilecekleri bazı şeylerden bahsetti. Lansman sonrası dört DLC paketi olacak. Ayrıca, bu paketler ortam ve hikâyeyi geliştirecek. Şu anda Atomic Heart için DLC ile bile çok oyunculu mod için herhangi plan yok. Bu yüzden bunu isteyen hayranlar şanssız.

Atomic Heart için DLC ile çok oyunculu mod gelip gelmeyeceği belli oldu

Bagratuni, "Atomic Heart deneyiminin tamamı tek oyunculu olacak, hikayeye ve oyuncu deneyimine odaklanacak. Şu anda hiçbir çok oyunculu eklenti planlanmıyor. DLC'lerin oyuncu deneyimini yeni bölgeler, görevler, bulmacalar, düşmanlar, karakter ve dünya hikayeleriyle büyük ölçüde genişletmesi hedefi var. Hem açık dünya bölgelerini hem de oyuncunun Atomic Heart dünyası hakkında daha fazla şey öğreneceği ve yeni zorlukları tamamlaması gereken yeni kompleksleri ve laboratuvarları önemli ölçüde genişletmeyi planlıyoruz." dedi.

Aslında, artık geliştiricinin planlarında olmayan bir şey de var. Bu da, çok oyunculu oyun. Tabii, ne yazık ki artık planlar arasında yok. Atomic Heart'ın piyasaya çıkışı 2018'deki ilk çıkış tarihinden sonra defalarca daha ileri tarihlere gitti. Bagratuni bu gecikmeleri, hedeflerin ve gelişen teknolojilerin bir sonucu olarak açıklıyor. Mundfish zaman içinde çok oyunculu oyun da dahil olmak üzere belirli konseptlerden ve oynanış unsurlarından uzaklaştı. Bagratuni bu seçimleri yapmanın zor olduğunu kabul ediyor. Fakat, ekibin nihayetinde uygun karara vardığı fikrinde. Oyuncular Atomic Heart yayınlandığında artık kendi kararlarını verebilecekler.

Atomic Heart, 1955 yılında farklı bir Sovyetler Birliği'nde geçen birinci şahıs nişancı oyunudur. Bu evrende SSCB, 1941'de Nazileri yenmek için en son robot teknolojilerini kullandı. Oyun 21 Şubat'ta Xbox Game Pass'in yanı sıra PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC'de satışa çıkacak. Okuyucularımız o tarihe kadar oyunla ilgili daha önce yaptığımız tüm haberleri buradan görüntüleyebilirler.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.