Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.01.2023

Assassin's Creed Mirage serinin diğer önceki bölümlerinden daha küçük olmasının nedeni Ubisoft tarafından açıklandı. Assassin's Creed serisi son on yılda çok başarılı olduğu için Ubisoft kaynaklarının büyük bir kısmını bu seriye yatırmıştır. Oyunlar popüler ve sürekli olarak piyasaya çıkıyor. Ancak ilgiyi korurken sıkıcılığı önlemek için sürümler arasında yeterli zaman da var. Yine de oyuncular arasında bir süredir devam eden önemli bir sorun var. Yapacak çok şey, keşfedecek büyük bir harita oluyor genelde. Dahası, bitirecek gerçekten uzun bir olay örgüsü var. Çünkü oyunların ölçeği devasa seviyelere ulaştı. Bu oyunlarda sadece az sayıda oyuncu kredi kazanıyor ve daha da azı %100 kazanıyor, bu da bazı insanları bu oyunları oynamaktan korkutuyor.

Assassin's Creed Mirage oyununun daha küçük ölçekli olması konusunda açıklama

Bunun ışığında Assassin's Creed Mirage, ölçeği küçültmeyi ve önceki oyunlara benzer bir boyuta geri dönmeyi seçti. Oyunun yaratıcı yönetmeni Stéphane Boudon, GamesRadar'a verdiği röportajda karakter odaklı, daha "samimi" bir hikayenin bu özel projenin önemli bir bileşeni olduğunu belirtti. Gerçekte ne kadar büyük ya da küçük olacağı henüz belli değil. Ancak ölçeğin bir amacı olduğu açık.

Stéphane, "Hayranlarımız arasında, ilk AC'lerin temel unsurlarına daha samimi bir ölçekte odaklanan, karakter odaklı bir hikaye arzusunu duymaya başladık. Bu, geliştiriciler olarak bizde de yankı buldu ve projenin başlangıç noktası bu oldu." dedi.

Assassin's Creed Mirage'ın 2023'ün en popüler sürümlerinden biri olacağı tahmin ediliyor. Ancak Ubisoft'un nitelik yerine niceliğe öncelik verme eğiliminin bilincinde olduğunu öğrenmek cesaret verici. Assassin's Creed oyunları çok sayıda kopya satıyor. Fakat, bazıları serinin köklerine dönmesini istiyor. Hatta, anlaşılması daha kolay olan daha iyi bir deneyim üretmesini diledi. Umarız Mirage bunu yapar.

Şu anda, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımıza bakabilirsiniz. Ayrıca, STALKER 2 Heart of Chornobyl sistem gereksinimleri yazımız da sizleri bekliyor. Her 2 oyun da, gerçek birer canavar istiyor. Gereksinimlere bakarken, dikkat edin. Sağlığınıza bir şey olsun istemeyiz. Dahası, Battlefield 1 sistem gereksinimleri yazımız da var. Sonra, PUBG sistem gereksinimleri yazımızı da tavsiye ederiz. Fakat, en çok Elden Ring sistem gereksinimleri yazımızı tavsiye ederiz. Sonuçta, yılın oyunu söz konusu. Bir de, Wanted Dead sistem gereksinimleri yazımız var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.