Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.02.2023

Battlefield 1, gerçekten uzun süredir hayatımızda olan bir yapım. Fakat, hala revaçta olan bir oyun. Hala daha oyuna yeni başlamak isteyen oyuncular mevcut. Durum böyle olunca da, biz de okurlarımızın faydasına bir şey yapalım istedik. Şimdi, oyunu satın almadan veya kurmadan önce bakmanız gereken bir yazı ile karşınızdayız. Battlefield 1 sistem gereksinimleri rehber yazımızda, "Battlefield 1 kaç GB?" sorusuna da yanıt getirdik. İster RAM olsun ister HDD alanı olsun, kesinlikle cevabınızı bulacaksınız.

Battlefield 1 sistem gereksinimleri bizden ne istiyor?

Şimdi, sistem gereksinimleri listelerini inceleyeceğiz. Fakat, siz direkt olarak listelerimize de geçebilirsiniz. Biraz aşağı inerseniz, listelerimiz ile karşılaşacaksınız. Şimdi, işletim sistemi olarak en az 64 bit Windows 7 ya da Windows 8.1 ya da Windows 10 gerekiyor. Ayrıca, AMD tarafında işlemci olarak AMD FX-6350 gerekli. Tabii, Intel tarafında ise Core i5 6600K gerekli. RAM olarak 8 GB olsa yeter. AMD ekran kartı olarak AMD Radeon HD 7850 2GB lazım. NVIDIA tarafından ise Nvidia GeForce GTX 660 2GB modeli gerekli. Bir de, 50 GB depolama alanı varsa cihazınızda, tamamdır. Şu anda, oyunu minimum ayarlarda rahat bir şekilde oynayabilirsiniz demektir.

Battlefield 1 sistem gereksinimleri listelerinin önerilen tarafına bakalım bir de. Burada, 64 bit Windows 10 ya da üstü gerekli. AMD olarak AMD FX 8350, Intel olarak Core i7 4790 gerekli. Ayrıca, bu sefer 16 GB RAM şartı mevcut. AMD ekran kartı olarak AMD Radeon RX 480 4GB modeli lazım. Ayrıca, NVIDIA tarafından da GeForce GTX 1060 3GB gerekli. Tabii ki, yine 50 GB depolama alanınızın olması lazım. Bu sisteme sahipseniz, oyunu rahatça oynayabilirsiniz demektir.

Battlefield 1 sistem gereksinimleri (Minimum):

 • İşletim sistemi: 64 bit Windows 7 ya da Windows 8.1 ya da Windows 10
 • İşlemci (AMD): AMD FX-6350 ya da daha iyisi
 • İşlemci (Intel): Intel Core i5 6600K ya da daha iyisi
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran kartı (AMD): AMD Radeon HD 7850 2GB ya da daha iyisi
 • Ekran kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 660 2GB ya da daha iyisi
 • DirectX: 11.0 Uyumlu ekran kartı ya da eşdeğeri
 • Çevrimiçi Bağlantı Gereksinimleri: 512 KBPS ya da daha hızlı İnternet bağlantısı
 • Depolama alanı: 50GB boş depolama alanı gerekli

 

Battlefield 1 sistem gereksinimleri (Önerilen):

 • İşletim sistemi: 64 bit Windows 10 ya da üstü
 • İşlemci (AMD): AMD FX 8350 ya da daha iyisi
 • İşlemci (Intel): Intel Core i7 4790 ya da daha iyisi
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran kartı (AMD): AMD Radeon RX 480 4GB ya da daha iyisi
 • Ekran kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB ya da daha iyisi
 • DirectX: 11.1 Uyumlu ekran kartı ya da eşdeğeri
 • Çevrimiçi Bağlantı Gereksinimleri: 512 KBPS ya da daha hızlı İnternet bağlantısı
 • Depolama alanı: 50GB boş depolama alanı gerekli

 

Başka ne önerirsiniz?

Sitemiz üzerinde merak edeceğinizi düşündüğümüz başka yazılarımız da var. Zira, şimdi PUBG sistem gereksinimleri yazımıza bir göz gezdirebilirsiniz. Bu yazımızda, PUBG'ye başlama planlarınız varsa, sizlere yardımcı olacak bilgileri bulacaksınız. Oyuna başlamadan bakılması gereken bilgilerden biri de, kesinlikle sistem gereksinimleri. Dahası, Elden Ring sistem gereksinimleri yazımız da sizleri bekliyor. Elden Ring gibi efsane görüntü kalitesine sahip ve geniş bir oyun da istiyor olabilirsiniz. Bu oyuna başlayacaksanız da, sisteminizin yettiğinden emin olmanız şart.

Ayrıca, The Forest sistem gereksinimleri yazımız da sizlere faydalı olacaktır. Çıktığından beri oyuncuların bilgisayarından eksik olmayan bir yapım. Dahası, gerçekten çok iyi oynanış özelliklerine sahip. Bu yüzen, siz de oyuna başlamak istiyor olabilirsiniz. Peki, sisteminiz hazır mı? Bunu da kontrol etmekte fayda olacaktır. Bütün bunlar bir yana, sizlere 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimini yaptık ve paylaştık. Bir de, oyun tavsiyesi isterseniz En iyi oyunlar rehber yazımıza bakmanızı da tavsiye ederiz.

Peki, nedir bu oyun?

Battlefield 1 sistem gereksinimleri yazımızda, oyundan bahsetmemek olmazdı. Birinci şahıs nişancı oyunu Battlefield 1, DICE ve Electronic Arts imzası ile çıktı. On birinci Battlefield oyunudur ve 2013'teki Battlefield 4'ten bu yana serinin ilk büyük sürümüdür. Ekim 2016'da Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için satışa çıktı. Eleştirmenler Battlefield 1'e olumlu eleştiriler verdi ve serinin önceki oyunları olan Battlefield 4 ve Battlefield Hardline'a göre bir gelişme olduğunu düşündüler. Birinci Dünya Savaşı ortamı, tek oyunculu görevler, çok oyunculu modlar, grafikler ve ses tasarımı övgülerin çoğunu aldı. Oyun 15 milyondan fazla kopyası sattı. Dahası, ardından 2018'de Battlefield V çıktı.

Oynanış olarak nasıl?

Battlefield 1 sistem gereksinimleri yazımızda, bir de oynanıştan bahsedeceğiz. Battlefield 1, öncekiler gibi takım çalışmasına öncelik veren bir birinci şahıs nişancı video oyunudur. Bolt-action tüfekler, hafif makineli tüfekler, otomatik ve yarı otomatik tüfekler, toplar, alev makineleri ve zehirli gaz, oyuncuların savaşta kullanabilecekleri silahlardan sadece birkaçıdır. DICE oyuna kılıç, siper sopası ve kürek gibi yeni yakın dövüş silahları ekleyerek yakın dövüşü yeniledi. Bu yakın dövüş silahları için üç kategori vardı: ağır, orta ve hafif. Buna ek olarak, savaşta atlara binebilir ve hafif ve ağır tanklar, zırhlı kamyonlar, arabalar, torpido botları, iki ve üç uçaklı uçaklar, zırhlı bir tren, keşif araçları, bir dretnot ve M sınıfı bir zeplin gibi çeşitli zırhlı araçları yönetebilirler. Battlefield 1, önceki oyunların yıkılabilir ortamlarını ve silah özelleştirme yeteneklerini geri getiriyor ve geliştiriyor.

Oyunun dünya tasarımcısı Daniel Berlin'e göre, oyunun senaryo modu serinin önceki oyunlarına kıyasla daha geniş ve daha açık alanlar sunarken, aşamaları tamamlamak için izlenecek yollar ve savaşa nasıl yaklaşılacağı konusunda daha fazla seçenek ve tercih sunuyor. Seferde oyuncular çeşitli karakterleri kontrol edebiliyor. Prolog sırasında oyuncu ölürse bir kontrol noktasından yeniden yükleme yapmak yerine, başka bir askerin kontrolünü ele alacaklar. Bu pozisyonlar tüfekçiden tank nişancısına kadar her şey olabilir. Oyun, öncekilerden farklı olarak, bir antoloji gibi okunan bir savaş hikayeleri koleksiyonu içeriyor.

Oyunun çok oyunculu moduna 64'e kadar oyuncu katılabilir. Yeni manga sistemi sayesinde bir grup oyuncu oyun sunucularına birlikte girip çıkabiliyor. Berlin, bir mangaya kaydolmadan oynamanın oyunu çok daha zorlu hale getireceğini iddia etti. Arabistan, Batı Cephesi ve Alpler, çok oyunculu haritalara ilham veren uluslararası alanlardan sadece birkaçı. DLC ile Doğu Cephesi'nde de oynayabilirsiniz. Altı oyun modu - Fetih, Hakimiyet, Operasyonlar, Rush, Takım Ölüm Maçı ve Savaş Güvercinleri - ve dokuz harita lansmanda dahil edildi. Savaş Güvercinleri'nde oyuncular savaş güvercinlerini yakalamalı ve onları topçu saldırısı emri vermek için kullanmalıdır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.