Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.01.2023

Apex Legends'ın sunduğu her şeyi görmüş olabileceğimizi düşündüğümüz anda, oyunun içine gömülü en az bir sır daha olduğu veya en azından yakın zamanda bir yamayla tanıtıldığı ortaya çıktı. Reddit kullanıcısı 'Jemaniema' tamamen şans eseri, bir lav alanından geçerken Apex Legends içerisinde gizli bir R-99 şarjör değiştirme hareketi keşfetti. Standart animasyondan tek küçük farklılık, oyuncunun şarjörü çekip ekranın dışına koymak yerine fırlatmasıdır.

What is this animation? Did it happen because i was near the lava?
byu/Jemaniema inapexlegends

Apex Legends gizli R-99 şarjör değiştirme animasyonu neden oldu?

Ancak oyuncunun aynı anda tehlikeye çok yakın bir konumda olduğu göz önüne alındığında, bir şeylerin yanlış gittiği anlaşılıyor. Aslında, testten sonra animasyonun başka herhangi bir konumda oynatılmasını sağlayamadıklarını açıklıyorlar. Aynı durum diğer silahlar için de geçerliydi. Tipik yeniden doldurma animasyonundan önemli ölçüde farklı olan G7'ninkiyle karşılaştırıldığında, bu özel şarjör değiştirme animasyonu biraz daha bastırılmış. Ancak yine de harika duruyor.

Bu, Jemaniema tarafından neredeyse dört yıl boyunca fark edilmeden kaldıktan sonra keşfedilen hoş bir paskalya yumurtası ve Apex Legends'ta topluluğun hala bulması gereken başka neler saklanıyor olabileceğini merak etmeliyiz. Sonuçta, bu yeniden yükleme animasyonu oyunda yalnızca bu konumda görünüyorsa, en iyi battle royale oyunlarından birinde bulunması aynı derecede zor olan düzinelerce easter egg olabilir.

Apex Legends adlı oynaması ücretsiz bir battle royale-hero shooter oyunu Respawn Entertainment ve Electronic Arts imzası taşıyor. Mart 2021'de Nintendo Switch için, Şubat 2019'da PlayStation 4, Windows ve Xbox One için ve Mart 2022'de PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için piyasaya çıktı. Mayıs 2022'de, oyunun dokunmatik ekran için optimize olan mobil versiyonu olan Apex Legends Mobile, Android ve iOS'ta kullanıma çıktı. Yukarıda bahsedilen mobil cihazlar haricinde, oyun platformlar arası oynamaya olanak sağlamaktadır.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.